Produkty
dostępne od ręki
Ponad 98% produktów w naszym asortymencie znajduje się na stanie magazynowym. W KONSIMO znajdziesz najszerszą ofertę mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce gotowych do natychmiastowej wysyłki. W KONSIMO TO PRODUKTY CZEKAJĄ NA CIEBIE. więcej...
Nasze sklepy
stacjonarne
Odwiedź nasze sklepy stacjonarne w Poznaniu, Lesznie, nowe salony w Warszawie i Tychach oraz od marca sklep w Gdańsku. Cały asortyment możesz zobaczyć i ocenić na żywo we wszystkich naszych sklepach. Zakupione produkty zabierz ze sobą, a meble dostarczymy pod wskazane miejsce lub odbierz je osobiście w sklepie po uprzedniej awizacji. W KONSIMO PRODUKTY ZOBACZYSZ NA ŻYWO. lista sklepów...
30 dni
na zwrot towaru
Nie jesteś zadowolony? Masz prawo do zwrotu wszystkich zakupionych towarów, niezależnie od formy zamówienia (sklep internetowy, mail, telefonicznie) w ciągu 30 dni kalendarzowych. W KONSIMO MASZ PRAWO ZMIENIĆ ZDANIE. więcej...
Hotline: 538 207 200
konsimo@konsimo.pl

ŁYŻECZKI

Nie sposób obyć się bez nich podczas picia kawy bądź herbaty, jedzenia ciasta lub rozkoszowania się lodowym deserem. Znajdują się w każdej kuchni i są zawsze gotowe do użycia. Stalowe łyżeczki, bo o nich mowa, stanowią podstawowe uzupełnienie zastawy stołowej. Wraz z łyżkami, nożami oraz widelcami wchodzą w skład akcesoriów, które muszą znaleźć się na stole podczas przyrządzania uroczystej kolacji. A przecież na tym nie kończy się ich rola. Na co dzień korzystamy z nich, aby wymieszać kawę bądź herbatę, odmierzyć odpowiednią ilość przypraw lub po kryjomu spróbować, co też pichci się w garnku. Tak naprawdę łyżeczka towarzyszy nam wszędzie, gdzie czeka coś pysznego do wypicia bądź zjedzenia.

Stalowe łyżeczki do herbaty, kawy i ciasta

Do najpopularniejszych sztućców należą te wykonane ze stali nierdzewnej, która jest wytrzymała i elegancka. Wystarczy we właściwy sposób pielęgnować łyżeczki do herbaty, aby cieszyć się ich stylowym estetycznym wyglądem przez długie lata. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim pamiętajmy, aby przed pierwszym użyciem umyć je ręcznie pod bieżącą wodą z użyciem delikatnego płynu, a następnie przetrzeć miękką szmatką. Tak oczyszczone łyżeczki do ciasta czy kawy można ułożyć w szufladzie.

Jak dbać o sztućce ze stali nierdzewnej? Kilka cennych wskazówek

Po pierwszej kąpieli tego typu bez większych obaw możemy wkładać sztućce do zmywarki – proponowane przez nas sztućce ze stali nierdzewnej nadają się do czyszczenia w gorącej wodzie oraz z użyciem silniejszych detergentów. Należy jednak wyjmować je od razu po umyciu oraz przetrzeć do sucha, zanim trafią do schowka. Jeszcze lepiej, jeśli zostaną wypolerowane. W ten sposób zachowamy sztućce nie tylko w świetnym stanie, ale nadamy im też więcej estetycznego blasku.

Warto zadbać o to, aby każdy rodzaj sztućców trzymać osobno. Dzięki temu nie tylko uzyskamy ład w szufladzie, ale dodatkowo zapobiegniemy powstawaniu zarysowań na stali nierdzewnej. Jeśli mamy taką możliwość, przechowujmy łyżeczki do lodów i ciast w osobnym pudełku, a w przegródce w szufladzie niech znajdzie się miejsce na łyżeczki do kawy i herbaty. To dobre wyjście zwłaszcza, jeśli często zapraszamy gości. Sztućce przeznaczone tylko na specjalne okazje będą prezentować się znacznie bardziej elegancko.

Sztućce - niezbędne w każdej kuchni

Sięgnijmy po elementy niezbędne w każdej zastawie stołowej. Stalowe łyżeczki to niezbędniki podczas picia kawy bądź herbaty, rozkoszowania się ciastem lub lodami, ale także innych kuchennych czynności. Doceńmy je zarówno za praktyczność, jak i eleganckie wykończenie. Będą cieszyć oczy zaproszonych gości oraz pomagać nam podczas gotowania.
W poszukiwaniu wysokiej jakości dodatków do jedzenia ciast i lodów oraz mieszania kawy bądź herbaty warto poznać ofertę Konsimo. W naszym sklepie czekają sztućce ze stali nierdzewnej w kilku seriach do wyboru. Pozwolą na skompletowanie zastawy stołowej, która będzie służyć nam przed długie lata, zachwycając wyglądem, funkcjonalnością oraz trwałością.