Produkty
dostępne od ręki
99% produktów jest zawsze na stanie magazynowym i gotowe do natychmiastowej wysyłki. Towar jest u Ciebie w ciągu od 24h (drobnica) do 7 dni roboczych (duży gabaryt), z wyjątkiem towarów objętych przedsprzedażą, które będą dostarczone od 14 do 21 dni roboczych. Nie czekaj na produkty, W KONSIMO TO PRODUKTY CZEKAJĄ NA CIEBIE. więcej...
Nasze sklepy
stacjonarne
Odwiedź nasze sklepy stacjonarne w Poznaniu, Lesznie, oraz nowe salony w Warszawie (Już otwarte!) i Tychach (Już otwarte!). Cały asortyment możesz zobaczyć i ocenić na żywo we wszystkich naszych sklepach. Zakupione produkty zabierz ze sobą, a meble dostarczymy pod wskazane miejsce lub odbierz je osobiście w sklepie po uprzedniej awizacji. W KONSIMO PRODUKTY ZOBACZYSZ NA ŻYWO. lista sklepów...
30 dni
na zwrot towaru
Nie jesteś zadowolony? Masz prawo do zwrotu wszystkich zakupionych towarów, niezależnie od formy zamówienia (sklep internetowy, mail, telefonicznie) w ciągu 30 dni kalendarzowych. W KONSIMO MASZ PRAWO ZMIENIĆ ZDANIE. więcej...
Hotline: 538 207 200
konsimo@konsimo.pl
Chcesz porady lub wygodnie zamówić produkty bez klikania? Napisz krótkiego maila lub zadzwoń, my zajmiemy się resztą. W KONSIMO KUPUJESZ KOMFORTOWO. Skontaktuj się...

Materace kieszeniowe, piankowe i bonellowe do łóżka

Po ciężkim dniu, marzeniem każdego z nas jest bez wątpienia położyć się na wygodnym materacu i oddać w objęcia Morfeusza. Wypoczynek i sen na wygodnym i dopasowanym do potrzeb materacu jest bardzo ważny dla naszego komfortu oraz zdrowia. Materace stanowią zatem niezwykle istotny element wyposażenia sypialni. Dodając do tego odpowiedniej jakości stelaże do łóżka możemy mieć pewność, zachowania prawidłowego ułożenia ciała podczas snu oraz odpowiedniego wypoczynku. Ułóż się wygodnie i wypoczywaj na najlepszym dla siebie materacu.

Jakie materace wybierać?

Rynek materacy obfituje w szereg różnego rodzaju rozwiązań wpływających na ponadprzeciętny komfort snu. Wygoda i precyzyjne dopasowanie materacy do bardzo różnych potrzeb Klientów leży u podstaw tak rozbudowanych propozycji. Decydując się na zakup materaca pod uwagę należy wziąć nie tylko jego wielkość i grubość, ale przede wszystkim budowę dopasowaną do naszych preferencji i wymagań. W ofertach sklepów znaleźć można szereg różnego rodzaju materacy, z których obecnie najpopularniejsze są bez wątpienia:

 • Materace piankowe – zdecydowanie najpopularniejsze wersje materacy na rynku. Materace piankowe odznaczają się wysokim poziomem elastyczności, niezwykła lekkość (mająca istotne znaczenie chociażby podczas transportu lub przewracaniu materaca na drugą stronę), a także fantastyczna zdolność do szybkiego dostosowania się do kształtu ciała i pozycji użytkownika.
 • Materace sprężynowe kieszeniowe – zdecydowanie najwygodniejsze materace na rynku. Komfort ich użytkowania wynika z niezależnego działania każdej sprężyny wkładu. Sprężyny te umieszczone są w niezależnych kieszeniach, co pozwala im indywidualnie reagować na nacisk, precyzyjnie dopasowując się do kształtu ciała. Im więcej sprężyn w materacu kieszeniowym, tym większa wygoda. Materace kieszeniowe mają ponadto tę niesamowitą cechę, że śpiąc na łóżku z inną osobą, praktycznie nie czujemy jej ruchów. Spokojny sen i niebywały komfort – to cechy materacy kieszeniowych.
 • Materace bonellowe – jest to odmiana materacy kieszeniowych, w których sprężyny przyjmują kształt klepsydry.

Wśród powyżej wymienionych, najczęściej spotykanych materacy, warto zwrócić uwagę na ich modele przeznaczone dla młodzieży i dzieci. Materace dla nastolatków powinny gwarantować im najwyższy poziom komfortu, ale przede wszystkim umożliwić odpowiednie ułożenie ciała podczas snu. Dzięki odpowiedniemu podparciu każdej części ciała zapobiegać będziemy wadom postawy i zapewnimy młodzieży spokojny i zdrowy sen, niezwykle ważny w młodym wieku. Również najmłodsze dzieci wymagają wygodnego i gwarantującego zdrowie oraz odpowiedni rozwój maluchów. Wybierając materace dla dzieci warto sprawdzić, czy posiadają one odpowiednie atesty oraz rekomendacje, np. Instytutu Matki i Dziecka.

Dobrze dobrany materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien być dobrany do wzrostu oraz wagi użytkownika. Powszechne przekonanie, że twardy materac jest najbardziej wygodny, nie jest prawdziwe, gdyż to poziom elastyczności oraz indywidualne oczekiwania decydują o tym, jak wygodny dla nas jest dany materac. Oczywiście są osoby, które uwielbiają spać na twardej powierzchni, jednak większość z nas będzie się w tej sytuacji męczyła. Również zapadanie się w zbyt miękki materac nie jest komfortowe. Twardość materaca określana jest najczęściej wartością Hx, gdzie:

 • H2 – przeznaczony dla osób do 80 kg wagi,
 • H3 – dla osób o wyższej wadze.

Materac powinien być więc sprężysty i dopasowany do naszej wagi, a także oczekiwań i indywidualnych preferencji. Dzięki temu doskonale dopasuje się do krzywizn naszego kręgosłupa. Kolejnym, równie ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę kupując materac, jest jego wielkość. Dobrze dobrany materac musi być o co najmniej 20 cm dłuższy od osoby, która ma na nim spać. Ważna jest również szerokość. W zależności od tego, kto ma spać na materacu, mogą one mieć różną szerokość, jednak przyjmuje się, że dla komfortowego snu dorosłej osobie wystarczy 70 cm szerokości materaca.

Nowoczesne materace oferują nam również tzw. strefy twardości. Możemy znaleźć na rynku modele o różnej ilości takich stref, od 1 do 7. Strefy te zostały wydzielone, aby zagwarantować użytkownikom odpowiednie podparcie dla poszczególnych partii ciała: głowy, szyi i barków, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp. Strefy twardości mają jednak zasadniczą wadę. Mianowicie zaprojektowane one zostały dla osób o średnim wzroście, które nie ruszają się za bardzo podczas snu. Jeżeli więc Twój sen należy do raczej niespokojnych i potrafisz zwiedzić cały materac w nocy, wybierz tradycyjny model bez stref twardości.

Najlepsza regeneracja i zdrowy sen dzięki materacom od Konsimo

Większość osób uważa, że to łóżko (a w praktyce rama łóżka) decyduje o jakości wypoczynku. Jednak w rzeczywistości to odpowiedniej sprężystości stelaż i przede wszystkim materac to kluczowe elementy pozwalające zapaść w zdrowy, regenerujący sen. Pamiętajmy, że każdy z nas śpiąc około 8 godzin dziennie spędza w łóżku średnio około 1/3 swojego życia. Mając to na uwadze, chyba warto zadbać o komfortowe warunki snu i wypoczynku. Zdecydowanie najlepszym sposobem na zapewnienie sobie zdrowego snu jest wybór odpowiedniego materaca. Jest to nie tylko zwykły element wyposażenia, ale przede wszystkim sposób na długie zdrowie i dobre samopoczucie. Dyskont meblowy Konsimo zaprasza do zapoznania się z wyjątkowymi materacami, doskonałymi do każdego łóżka i dla każdego śpiocha. Nasze materace dostępne są w różnych wielkościach, z różnym poziomem twardości oraz elastyczności. Oferujemy komplety pościeli, materace kieszeniowe, bonellowe i piankowe w najkorzystniejszych cenach. Materace ze sklepu Konsimo to najlepszy wybór dla zdrowego i regenerującego snu.

 1. SPUMO Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco
  599PLN
  509.15PLN
  -15%
  PROMO
  Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco SPUMO Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco SPUMO
  80x200 cm | sprężyny kieszeniowe/pianka Visco | biały

 2. ELATER Materac bonellowy, pianka PU
  699PLN
  629.10PLN
  -10%
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER Materac bonellowy, pianka PU ELATER
  160x200 cm | sprężyny typu bonell/pianka PU | *biały

 3. ELBANO Materac piankowy
  1299PLN
  1179PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ELBANO Materac piankowy ELBANO
  160x200x17 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 4. TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR
  1299PLN
  1104.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM
  180x200x19 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU/pianka HR | *biały

 5. PRIMARI Materac piankowy
  1099PLN
  934.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy PRIMARI Materac piankowy PRIMARI
  180x200x18 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 6. ELATER Materac bonellowy, pianka PU
  749PLN
  674.10PLN
  -10%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER Materac bonellowy, pianka PU ELATER
  180x200x16 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 7. ELBANO Materac piankowy
  799PLN
  729PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ELBANO Materac piankowy ELBANO
  90x200x17 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 8. TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR
  999PLN
  849.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM
  140x200x19 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU/pianka HR | *biały

 9. PRIMARI Materac piankowy
  829PLN
  704.65PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy PRIMARI Materac piankowy PRIMARI
  140x200x18 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 10. ATRENO Materac piankowy
  1349PLN
  1199PLN
  -11%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ATRENO Materac piankowy ATRENO
  160x200x22 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 11. ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU
  849PLN
  769PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS
  160x200x20 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 12. MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR
  1199PLN
  1019.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM
  140x200x19 cm | Materac- sprężyny keszeniowe, pianka PU, pianka HR | *biały

 13. TAGUS Materac piankowy
  1099PLN
  934.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy TAGUS Materac piankowy TAGUS
  180x200x15 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 14. ELATER ECO Materac bonellowy, kokos, pianka PU
  949PLN
  854.10PLN
  -10%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, kokos, pianka PU ELATER ECO Materac bonellowy, kokos, pianka PU ELATER ECO
  180x200x17 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 15. TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR
  699PLN
  594.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM
  80x200x19 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU/pianka HR | *biały

 16. PRIMARI Materac piankowy
  499PLN
  424.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy PRIMARI Materac piankowy PRIMARI
  80x200x18 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 17. ATRENO Materac piankowy
  799PLN
  729PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ATRENO Materac piankowy ATRENO
  90x200x22 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 18. ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU
  549PLN
  499PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS
  90x200x20 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 19. MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR
  829PLN
  704.65PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM
  90x200x19 cm | Materac- sprężyny keszeniowe, pianka PU, pianka HR | *biały

 20. TAGUS Materac piankowy
  899PLN
  764.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy TAGUS Materac piankowy TAGUS
  140x200x15 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 21. ELATER ECO Materac bonellowy, kokos, pianka PU
  749PLN
  674.10PLN
  -10%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, kokos, pianka PU ELATER ECO Materac bonellowy, kokos, pianka PU ELATER ECO
  140x200x17 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 22. ELBANO Materac piankowy
  1549PLN
  1429PLN
  -8%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ELBANO Materac piankowy ELBANO
  180x200x17 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 23. MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR
  779PLN
  662.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM
  80x200x19 cm | Materac- sprężyny keszeniowe, pianka PU, pianka HR | *biały

 24. TAGUS Materac piankowy
  599PLN
  509.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy TAGUS Materac piankowy TAGUS
  80x200x15 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 25. ELBANO Materac piankowy
  1199PLN
  1099PLN
  -8%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ELBANO Materac piankowy ELBANO
  140x200x17 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 26. TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR
  1199PLN
  1019.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM
  160x200x19 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU/pianka HR | *biały

 27. PRIMARI Materac piankowy
  929PLN
  789.65PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy PRIMARI Materac piankowy PRIMARI
  160x200x18 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 28. ATRENO Materac piankowy
  1499PLN
  1329PLN
  -11%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ATRENO Materac piankowy ATRENO
  180x200x22 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 29. ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU
  929PLN
  849PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS
  180x200x20 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 30. ELBANO Materac piankowy
  699PLN
  629PLN
  -10%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ELBANO Materac piankowy ELBANO
  80x200x17 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 31. ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU
  499PLN
  449PLN
  -10%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS
  80x200x20 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 32. SPUMO Materac- sprężyny kieszeniowe, Visco
  1199PLN
  1019.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac- sprężyny kieszeniowe, Visco SPUMO Materac- sprężyny kieszeniowe, Visco SPUMO
  180x200x19 cm | sprężyny kieszeniowe/pianka Visco | *biały

 33. TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR
  749PLN
  636.65PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM Materac bonellowy, pianka PU, pianka HR TRIDUM
  90x200x19 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU/pianka HR | *biały

 34. PRIMARI Materac piankowy
  549PLN
  466.65PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy PRIMARI Materac piankowy PRIMARI
  90x200x18 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 35. ATRENO Materac piankowy
  1199PLN
  1099PLN
  -8%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy ATRENO Materac piankowy ATRENO
  140x200x22 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 36. ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU
  749PLN
  679PLN
  -9%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS Materac bonellowy, pianka PU ELATER PLUS
  140x200x20 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały

 37. MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR
  1499PLN
  1274.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM Materac-sprężyny keszeniowe pianka PU,HR MASUM
  180x200x19 cm | Materac- sprężyny keszeniowe, pianka PU, pianka HR | *biały

 38. TAGUS Materac piankowy
  999PLN
  849.15PLN
  -15%
  NEW
  PROMO
  Materac piankowy TAGUS Materac piankowy TAGUS
  160x200x15 cm | Pianka poliuretanowa | *biały

 39. ELATER ECO Materac bonellowy, kokos, pianka PU
  849PLN
  764.10PLN
  -10%
  NEW
  PROMO
  Materac bonellowy, kokos, pianka PU ELATER ECO Materac bonellowy, kokos, pianka PU ELATER ECO
  160x200x17 cm | sprężyny typu Bonnel/pianka PU | *biały