Dobry Sen!

Konsimo zadba o twój Komfortowy Sen!! Zobacz ciepłe kołdry i stylowe pościele.

KOMFORTOWY SEN

Sen jest lekarstwem dla naszej duszy i ciała. Po ciężkim dniu w pracy czy w szkole często jedyne, o czym myślimy to, by móc odpocząć i odprężyć się w wygodnym łóżku. Zdrowy sen jest gwarancją dobrego samopoczucia, dlatego ważne jest by przestrzeń, w której spędzamy prawie 1/3 swojego czasu sprawiała, że zapominamy o całym dniu. Sen ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Kiedy jesteśmy wyspani, o wiele łatwiej przychodzi nam zapamiętywanie rzeczy, dzięki czemu utrwalamy informacje, osiągamy lepsze efekty w nauce, ale również ma znaczenie dla naszej cery i ciała. Dlatego niezwykle ważne jest by przestrzeń, w której chcemy odpocząć, była wygodna i sprawiała, że obudzimy się jeszcze bardziej zrelaksowani.

PRZYTULNA POŚCIEL

Piękne wzory, przyjemny, miękki w dotyku materiał to cechy idealnej pościeli. Duży wpływ na jakość naszego snu ma materiał, z jakiej wykonany jest komplet pościeli. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest pościel ze 100% ilością bawełny. Przyjemna w dotyku tkanina sprawi, że nasz sen stanie się bardziej komfortowy. Zwrócić należy również uwagę na gramaturę, 115 g/m2 świadczy o wysokiej jakości produktu. Dzięki dużej ilości nici w splocie pościel jest niezwykle wytrzymała i trwała. Wysoka jakość przędzy sprawi, że komplet nie zniszczy się szybko i nie kurczy się w pralce.

CIEPŁA KOŁDRA

Jakie cechy powinna posiadać kołdra idealna? Przede wszystkim podczas wyboru kołdry trzeba zadać sobie pytanie, jaka grubość kołdry będzie dla nas odpowiednia 250 g/m2 czy może cieplejsza opcja 500 g/m2. Grubość dostosować do temperatury panującej w naszej sypialni, ale również do tej za oknem. Kolejną sprawą jest rozmiar, musimy dostosować rozmiar kołdry do kompletów pościeli, jakie posiadamy oraz przede wszystkim rozmiaru łóżka, za mała będzie przekręcać się w poszewce, za duża spowoduje grube fałdy na brzegach dając niezbyt ciekawy efekt. Ostatnim elementem jest wypełnienie kołdry. Musimy zdecydować jakiego rodzaju wsad ma posiadać nasza pościel. Dobrym wyborem będzie włókno poliestrowe, które zapełnia kołdrze lekkość i puszystość.

PRAKTYCZNE PRZEŚCIERADŁO

Wybór prześcieradła również ma wpływ na nasz komfort snu. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na rozmiar. Nie może być zbyt małe ani za duże. Idealnym rozwiązaniem jest prześcieradło z gumką, nie będzie się przemieszczało, ani zsuwało podczas snu. Frotte czy jersey? Obie opcje są niezwykle wygodne. Pierwsze charakteryzują się większą gramaturą, zastosowane w splocie nici są wyjątkowo grube, sprawiając, że to produkt o najwyższej jakości, co potwierdza gramatura 140 g/m2, natomiast prześcieradła jersey ze 100% bawełny są przyjemne i miłe w dotyku oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Szeroki wybór kolorów ułatwi dopasowanie do kompletu pościeli.