Zestaw obiadowy – porcelana czy ceramika?

Elegancki zestaw obiadowy sprawia, że niejedno przyjęcie może być niezwykle atrakcyjne. Na pięknej zastawie stołowej dania prezentują się nadzwyczaj dobrze, dlatego tak ważne jest, aby jej elementy były solidne, estetyczne i trwałe. Wiele osób zastanawia się co wybrać: zestaw obiadowy: porcelana czy ceramika. Podpowiadamy.  
zestaw obiadowy porcelana

Zastawa stołowa porcelana - czym różni się od ceramiki?

Porcelana jest materiałem, który stanowi szlachetną odmianę ceramiki. Służy do wyrobu wielu naczyń. Zastawa stołowa porcelana to bez wątpienia wiele zalet. Są to naczynia wytrzymałe, twarde i solidne, nieścieralne oraz łatwe w utrzymaniu czystości (ze względu na strukturę, która uniemożliwia przyczepianie się brudu). To niesamowita elegancja, tradycja i prawdziwa klasyka. Wysoka jakość wykonania bardzo często idzie w parze z niesamowitym designem, gdyż projektanci zastaw stołowych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych wzorów. Zastawy stołowe wykonane z porcelany mogą być myte w zmywarce, gdyż są trwałe i odporne, dlatego kupując zestaw można mieć pewność, że będzie służył przez długie lata.

Ceramika, tak jak porcelana, jest produktem solidnym i wytrzymałym. Bardzo często wykorzystywana jest na co dzień do serwowania wszystkich posiłków. Naczynia, które zostały z niej wykonane, mogą być myte w zmywarce, są estetycznie wykonane oraz gwarantują wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo są dużo tańsze niż porcelana, jednak nie tak eleganckie. Niewątpliwie jedną z najważniejszych różnic między porcelaną, a ceramiką jest fakt przepuszczania światła przez tą pierwszą. Wysokiej jakości porcelana trzymana pod światło świetnie je przepuszcza. 

zastawa stołowa porcelana

Porcelana stołowa - jakość i elegancja

Porcelana stołowa to bez wątpienia niezwykła elegancja, która kojarzy się z luksusem. Nakrywając stół przy wykorzystaniu porcelany można mieć pewność wysokiej jakości i klasy, która jest trudna do otrzymania w przypadku posiadania zastawy z ceramiki. Kupując seriwsy obiadowe wykonane z tego tworzywa można mieć pewność ich wielu zalet. Są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością, a dodatkowo cechują się niską nasiąkliwością, dlatego nie przyjmują zapachów i smaków podawanych wcześniej na nich potraw.

Zastawa obiadowa porcelana charakteryzuje się niską przewodnością cieplną, która sprawia, że wszystkie potrawy, które są na niej podawane, dużo wolniej stygną. Porcelana - zestawy są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i chemicznych. Przeznaczone są dla osób, które cenią sobie wysoką elegancję, oryginalność, a jednocześnie wysoką jakość. 

Komplet porcelany - mnogość wzorów

Wybierając komplet porcelany należy wiedzieć, że w sprzedaży dostępnych jest wiele różnorodnych kompletów. Zastawa obiadowa porcelana występuje w różnorodnej kolorystyce jak: szarość, biel, czerń, błękit, róż czy fiolet. To również cała masa wzorów, która sprawia, że serwisy stołowe charakteryzują się niesamowitym designem. 

Komplety porcelanowe ze względu na wysoką jakość i elegancję są najczęściej wybierane na przyjęcia i różnorodne imprezy okolicznościowe. To klasa sama w sobie, która jest również świetnym pomysłem na prezent dla najbliższych, np. jako upominek ślubny. Można kupić zestawy porcelanowe dla 6-osobowej rodziny oraz dużo większe, które przydadzą się na przyjęcia. W sprzedaży występuję zarówno klasyczna jak i nowoczesna porcelana, dlatego każdy z pewnością znajdzie dla siebie idealny produkt, dopasowany do swoich potrzeb. 

porcelana stołowa