Fotel do czytania – jaki model wybrać?

Odpowiednia pozycja w trakcie czytania to podstawa w dbaniu o zdrowie kręgosłupa, ale także o wygodę. Odpowiednio dobrany fotel do czytania to gwarancja komfortu w trakcie wieczorów z ulubioną książką i kubkiem gorącej herbaty.  
Fotel do czytania

Najmodniejszy fotel do czytania książek

Długi jesienny wieczór, ciekawa książka w dłoni brzmi jak świetny plan, brakuje jednak jednego elementu - wygodnego fotela. Mebla, który będzie nie tylko komfortowym siedziskiem, ale też ciekawym elementem wystroju naszego salonu czy sypialni. Ustawiony w pobliżu domowej biblioteczki będzie idealny dla każdego mola książkowego.

Jaki fotel do czytania książek wybrać, tak, aby pasował do pokoju? Duży wybór dostępnych modeli utrudnia zadanie, ale stanowi też atut, gdyż można bez problemu dopasować fotel do wnętrza i naszych oczekiwań. Warto wziąć pod uwagę bardzo modne ostatnio fotele uszaki - są wygodne, estetyczne, występują w różnorodnych kolorach, a do tego są bardzo uniwersalne. Można dopasować je do wnętrza urządzonego w każdym stylu: od klasycznego po minimalistyczny. Ten nowoczesny fotel do czytania z pewnością zrobi wrażenie na gościach, a w dodatki zagwarantuje przyjemnie spędzone godziny z książką.

Jeśli fotel uszak nie do końca wpisuje się w nasze gusta, ciekawym modelem okazać może się fotel skandynawski czy fotel w stylu PRL. Każdy z nich gwarantuje dużą wygodę i ciekawy design. Taki fotel sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądało niesamowicie, a czytanie książki w fotelu z kubkiem ulubionego napoju nie będzie mogło być przyjemniejsze.

Wygodny fotel do czytania

Wygodny fotel do czytania

Wygoda jest niezwykle ważna podczas czytania książek, tylko dzięki niej można się w pełni skupić na lekturze i poświęcić jej całą swoją uwagę. Idealny okazać może się fotel do czytania książek z podnóżkiem, bo komfort i ulgę odczują także nogi, które ułożyć będzie można w dowolnej pozycji i oddaleniu od fotela.

Wygodny fotel do czytania to nie tylko budowa i typ mebla, ale także rodzaj jego obicia. Przyjemny w dotyku materiał, który będzie zachęcał do dotykania i siadania to ważny element każdego siedziska. Modny ostatnio welur świetnie się do tego sprawdzi, nie tylko dlatego, że wygląda niesamowicie, ale jest też miękki i gładki. 

W trakcie wybierania fotelu warto zwrócić uwagę także na twardość jego siedziska. Stopień twardości warto dobrać zgodnie ze swoim gustem i oczekiwaniami, ale należy też pamiętać, że zbyt miękkie siedzenie nie zawsze jest zdrowe dla kręgosłupa. Warto też zwrócić uwagę na to, czy obicie siedziska jest pikowane czy nie - nie dla każdego może się to okazać komfortowe. Wygodny fotel do czytania książek to przede wszystkim fotel zgodny z naszymi oczekiwaniami, gustami i preferencjami.

Dla najmłodszych czytelników, którzy pragną mieć własne miejsce do delektowania się książką, warto dobrać fotel do czytania dla dzieci. Duży wybór modeli sprawi, że i dziecko, i rodzic będą zadowoleni. Dobrym wyborem będzie dziecięcy fotel uszak lub fotel rozkładany. Takie meble sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu młodego człowieka i posłużą jako wygodne siedzisko do czytania. 

Fotel do czytania z podnóżkiem

Stara plama po czerwonym winie

Fotel do czytania z podnóżkiem czy bez?

Podnóżek to opcjonalny dodatek do fotela, jednak dla wielu osób może okazać się bardzo ważny. Po trudnym dniu pracy każdy chce dać odpocząć nogom, wtedy świetnie sprawdzi się podnóżek, który pozwoli ułożyć nogi w dowolnej pozycji. Czytanie książki będzie wtedy jeszcze przyjemniejsze, bo całe ciało będzie wygodnie odpoczywało.

Podnóżek można bez problemu dobrać do rodzaju i koloru obicia fotela. Fotel i podnóżek w tym samym kolorze to z pewnością dobry pomysł, jednak ciekawe okazać się może połączenie dwóch różnych kolorów w tych meblach, jednak tak, by to połączenie kolorystyczne świetnie ze sobą współgrało. Być może ten sam kolor, lecz w różnych odcieniach - jeden ciemny, drugi jasny? Może połączenie butelkowo zielonego fotela z żółtym podnóżkiem? Wszystko zależy od fantazji i preferencji.

Wygodne fotele do czytania to podstawowy mebel w domu każdego mola książkowego - dużego i małego.