Jak dbać o meble ogrodowe z metalu, aby zachowały swój blask na lata

Jeśli jesteś zwolennikiem mebli wykonanych z metalu to świetnie trafiłeś, mamy kilka cennych rad. Choć często meble metalowe są odporne na wilgoć, to na kilka rzeczy warto zwrócić uwagę i zapobiegać niechcianym uszkodzeniom.

Dlaczego warto wybrać metalowe meble?

Wybierając meble metalowe, zyskujemy wiele korzyści. Po pierwsze, metalowy mebel to trwałość i wytrzymałość. Zestawy mebli ogrodowych z metalu są odporne na działanie wilgoci, co jest szczególnie ważne w przypadku mebli ogrodowych. Dodatkowo, dobrze wykonane są odporne na korozję, co znacznie przedłuża ich użytkowanie. Jednakże, należy pamiętać, że metalowe meble wymagają odpowiedniej pielęgnacji w celu zachowania ich długowieczności. Meble metalowe są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących design i funkcjonalność. Odpowiednio dobrany metalowy mebel, może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia czy tarasu. W zależności od pożądanej stylistyki i kolorystyce, dostępnych jest wiele rodzajów metalu - stal, aluminium, miedź czy mosiądz. Takie meble zapewniają długie użytkowanie, oczywiście przy odpowiedniej konserwacji.

Jak zapobiec zniszczeniu metalowych powierzchni?

Aby zapobiec zniszczeniu metalowych powierzchni, takich jak metalowe meble, należy zastosować odpowiednie środki do czyszczenia. Najlepiej unikać zbyt silnych środków, które mogą uszkodzić powierzchnię, a także rozpuszczalników oraz ostrych narzędzi, które mogą zarysować metal. Zamiast tego, użyj gąbek lub wilgotnych ściereczek, aby delikatnie czyścić powierzchnie. Wykonane z metalu można dodatkowo pokryć warstwą preparatu przeznaczonego do konserwacji mebli. Warto również pamiętać o zapobieganiu korozji poprzez zapewnienie meblom odpowiedniej ochrony przed zawilgoceniem. W przypadku, gdy już pojawią się oznaki korozji, należy natychmiastowe podjąć działania w celu ich usunięcia. Ważne jest, aby regularnie czyścić metalowe meble, aby dłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem oraz zapobiec przyspieszonemu zużyciu.

W magazynie
-17%
ARCTI, https://konsimo.pl/kolekcja/arcti/ Zestaw mebli ogrodowych stół z krzesłami rozkładanymi czarny/srebrny - zdjęcie

KONSIMO

ARCTI

Zestaw mebli ogrodowych stół z krzesłami...

999
PLN
1199
PLN
W magazynie
-10%
FILIFO, https://konsimo.pl/kolekcja/flifo/ Parasol ogrodowy zielony + podstawa zielony/antracytowy - zdjęcie

KONSIMO

FILIFO

Parasol ogrodowy zielony + podstawa

549
PLN
608
PLN
W magazynie
-17%
COLURIS, https://konsimo.pl/kolekcja/coluris/ Zestaw mebli ogrodowych czarny - zdjęcie

KONSIMO

COLURIS

Zestaw mebli ogrodowych

1499
PLN
1799
PLN
W magazynie
-14%
TUSILLO, https://konsimo.pl/kolekcja/tusillo/ Zestaw mebli ogrodowych brązowy - zdjęcie

KONSIMO

TUSILLO

Zestaw mebli ogrodowych

2499
PLN
2899
PLN

Meble metalowe – jak je czyścić?

Meble metalowe to bardzo popularna forma wyposażenia w naszych ogrodach, tarasach i balkonach. Takie meble charakteryzują się tym, że są wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia i łatwy w utrzymaniu. Aby zachowały swój gładki i połyskujący wygląd, należy je regularnie czyścić. Do czyszczenia mebli metalowych możemy użyć wilgotnej szmatki, namoczonej w ciepłej wodzie. Warto pamiętać, żeby nie używać zbyt dużo wody, ponieważ może to zaszkodzić metalowej powierzchni. Po dokładnym wycieraniu mebli metalowych, można je osuszyć i cieszyć się ich połyskiem przez wiele lat.

Jak dodać blasku metalowym meblom?

Jeśli chcesz dodać blasku metalowym meblom, warto zadbać o ich regularne czyszczenie i pielęgnację. Meble ogrodowe, zwłaszcza te wykonane ze stali, są szczególnie podatne na zarysowania i plamy, które przyczyniają się do utraty ich estetyki i funkcjonalności. Dlatego tez, warto regularnie czyścić meble wykonane ze stali i stosować specjalne preparaty, które dodadzą im blasku. Dlaczego regularna pielęgnacja jest tak ważna? Odpowiednio zadbany metalowy mebel nie tylko prezentuje się pięknie, ale również będzie służył wiele lat, zachowując swoją funkcjonalność oraz trwałość.

W magazynie
-18%
LECTO, https://konsimo.pl/kolekcja/lecto/ Zestaw mebli ogrodowych czarny - zdjęcie

KONSIMO

LECTO

Zestaw mebli ogrodowych

2299
PLN
2799
PLN
-25%
MOSAIS, https://konsimo.pl/kolekcja/mosais/ Stół ogrodowy pomarańczowy/szary/czarny - zdjęcie

KONSIMO

MOSAIS

Stół ogrodowy

449
PLN
599
PLN

Jak przedłużyć żywotność mebli?

Aby przedłużyć żywotność mebli, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, warto regularnie czyścić meble z pyłków i zabrudzeń, używając odpowiednich środków czyszczących, które nie uszkodzą powierzchni. Po drugie, ważne jest unikanie ekstremalnych warunków otoczenia, takich jak nadmierna wilgotność lub wysoka temperatura, które mogą negatywnie wpłynąć na strukturę mebla. Warto również unikać ekspozycji na bezpośrednie działanie słońca lub innych czynników, które mogą powodować odbarwienia lub pęknięcia. W końcu, dbanie o meble tarasowe i ogrodowe obejmuje również regularne smarowanie zawiasów i innych ruchomych części. Przestrzegając tych prostych zasad, można przedłużyć żywotność mebli i zachować ich estetykę i funkcjonalność przez długi czas.