Jak prać pokrowiec na materac?

Pokrowiec na materac to bardzo przydatny dodatek, który warto wykorzystać. Dzięki niemu można zadbać o prawidłową jakość i higienę snu, a także przedłużyć żywotność materaca. Jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, aby zachować czystość w domu. Jak wyprać pokrowiec na materac? Podpowiadamy. 
Jak prać pokrowiec na materac

Pokrowiec na materac 140x200 z zamkiem

Wiele osób zastanawia się, czy można prać pokrowiec z materaca. Okazuje się, że nie tylko można, ale nawet trzeba. Tak samo, jak sam materac wymaga odświeżenia i regularnego czyszczenia, tak samo pokrowiec musi być utrzymany w należytej czystości. Najczęściej wybieranym jest pokrowiec na materac 140x200 z zamkiem. Wymiary pokrowca dopasują się do materaca, a zamek ułatwi użytkowanie i poprawne założenie. Należy prać go co najmniej 2 razy w roku, ale zaleca się nawet do 3 razy. Alergicy powinni zaś czyścić pokrowiec częściej. Warto wówczas prać go raz na trzy miesiące.

Pokrowiec ochronny na materac

Przed czyszczeniem pokrowca warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Najczęściej są one umieszczone na metce produktu. Pokrowce wykonane są z różnych materiałów, a każdy z nich ma inne wymagania. Jeden produkt można wyprać w pralce, inny należy czyścić jedynie na sucho.

Jeśli producent zaleca czyszczenie w pralce, można śmiało przystąpić do prania. Przed włożeniem pokrowca z zamkiem do pralki, pamiętaj, aby zasunąć zamek i złożyć pokrowiec. Dzięki temu nie zostanie on uszkodzony.

Pokrowiec ochronny na materac - produkt z gumką

Poza produktami z zamkiem, bardzo popularny jest także pokrowiec na materac z gumką. Tutaj podobnie, jak w poprzednim przypadku, przed przystąpieniem do czyszczenia, należy zapoznać się z informacjami od producenta. Jeśli możliwe jest pranie w pralce, wystarczy złożyć pokrowiec ochronny na materac w kostkę i ustawić zalecany tryb prania. W przypadku pokrowca z gumką, odpowiednie złożenie jest bardzo ważne. Jeśli produkt nie będzie złożony w kostkę, to po zakończeniu prania może być bardzo wygnieciony.

-11%
SPUMO, https://konsimo.pl/kolekcja/spumo/ Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco biały - zdjęcie

KONSIMO

SPUMO

Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco

799
PLN
899
PLN
-13%
ELATER, https://konsimo.pl/kolekcja/elater/ Materac bonellowy, pianka PU biały - zdjęcie

KONSIMO

ELATER

Materac bonellowy, pianka PU

769
PLN
889
PLN

Jeśli producent zaleca czyszczenie na sucho, warto wykorzystać sodę oczyszczoną. Należy posypać nią pokrowiec i pozostawić na kilka godzin. Następnie wystarczy usunąć sodę przy pomocy odkurzacza. Jeśli pokrowiec wymaga jedynie lekkiego odświeżenia, wystarczy wywietrzyć go na świeżym powietrzu.

Jak założyć pokrowiec na materac

Jak założyć pokrowiec na materac?

Pranie pokrowca to niejedyna kwestia, nad którą zastanawiają się posiadacze tego produktu. Jak założyć pokrowiec na materac? To kolejna ważna informacja! W przypadku pokrowca z zamkiem sytuacja jest bardzo prosta. Wystarczy lekko rozciągnąć pokrowiec, umieścić go na materacu i zapiąć suwak. 

czy można prać pokrowiec z materaca

Proces zakładania może się nieco skomplikować, gdy jesteśmy w posiadaniu pokrowca z gumką. Jego zakładanie można porównać do nakładania na materac prześcieradła tego typu. Warto zacząć od górnych rogów, dobrze naciągając pokrowiec. Następnie należy przejść do dolnych rogów materaca, dbając również o jego boki. Gdy już pokrowiec będzie nałożony na materac, warto wygładzić go ręką. Jeśli jest taka możliwość, warto delikatnie zgiąć materac w kształt litery U. Takie działanie ułatwi prawidłowe założenie pokrowca. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie uszkodzić materaca.

Odpowiednie naciągnięcie pokrowca to klucz do sukcesu. Dzięki temu można go nałożyć szybciej i poprawnie. Jak naciągnąć pokrowiec na materac? Warto poprosić o pomoc innego domownika. Pamiętaj, że co dwie pary rąk, to nie jedna. W przypadku naciągania pokrowca na materac, współpraca przyniesie najlepsze efekty. Wówczas jedna osoba naciąga pokrowiec z jednej strony, a druga z drugiej.