Konsimo dla Ukrainy

Sytuacja na Ukrainie to bez wątpienia ogromny dramat dla jej mieszkańców. Powstało wiele organizacji na rzecz pomocy dla uchodźców. Postanowiliśmy się do tego przyłączyć.
sytuacja na ukrainie

Dlaczego to robimy?

Humanitarna tragedia, jaką jest dotknięta wojną Ukraina, sprawiła, że przez ostatni miesiąc priorytetem była pomoc rodzinom z Ukrainy. Wiele firm wraz z międzynarodowymi organizacjami humanitarnymi podjęła szereg przedsięwzięć, by odciążyć uchodźców cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Konsimo również postanowiło czynnie się do tego przyłożyć.

W pierwszej kolejności w dniu 26 lutego 2022 roku postanowiliśmy pomóc materialnie. Wspieraliśmy głównie rodziny z Ukrainy, które przybyły do Poznania, by w miarę możliwości poczuli się chociaż nieco bardziej komfortowo i po “domowemu”. Spod naszego magazynu wyjechało kilka ciężarówek, w których znajdowały się: koce, kołdry, ręczniki, pościele, prześcieradła, łóżka dla dorosłych, łóżka dla dzieci, regały, sofy, lampy, dekoracje, a nawet świeczki i świeczniki. 

kobiety kobietom

Kobiety Kobietom

 Ponadto nasze pracownice działały też na własną rękę, więc postanowiły stworzyć paczki pod hasłem “Kobiety Kobietom”. Odbyła się w firmie zbiórka pieniężna, by stworzyć paczki higieniczne dla ukrainek, w których znajdowały się rzeczy pierwszej potrzeby dla kobiet takie jak podpaski, maszynki do golenia, kapcie pod prysznic, małe ręczniczki, płyny do dezynfekcji, chusteczki nawilżane, tampony, patyczki do uszu, szczoteczki do zębów, bielizna, dezodoranty, obcinaczki do paznokci, pilniczki, szczotki do włosów, a nawet szampony i płyny do mycia. Również kilka osób z naszej załogi postanowiło przyjąć Ukraińców pod swój dach.

Dodatkowe wsparcie dla 100 dzieci

Kolejnym krokiem, którego podjęła się firma, jest zorganizowanie 100 spersonalizowanych paczek dla dzieci z Ukrainy, które mieszkają na terenie Poznania. W paczkach znajdą się między innymi przybory do szkoły, tornistry, a także zeszyty i wszelkie inne rzeczy pierwszej potrzeby dla młodych uczniów. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest fakt, że takie dzieci będą mogły się poczuć w miarę możliwości normalnie. Poza tym paczki też będą zawierać ubrania z odpowiadającym dzieciom danym rozmiarem oraz wyglądem. Póki co jesteśmy w kontakcie z rodzicami i dzieci i na etapie zbierania informacji, co każde z wybranych przez nas dzieci lubi.

Dodatkowo Konsimo postanowiło zorganizować dla 100 dzieci z Ukrainy znajdujących się na terenie poznania wyjazd na wakacje. Dzieciaki będą miały szansę spędzić dwa bądź trzy tygodnie w Hiszpanii. Będą mieszkać u rodzin hiszpańskich, gdzie będą miały szansę nauczyć się hiszpańskiego oraz spędzić przyjemne wakacje. Na chwilę obecną mamy przyszykowane dwa autokary oraz zorganizowane rodziny hiszpańskie, a ostatnim etapem, na który czekamy jest zgoda rodziców dzieci.

Będziemy informować Państwa o naszych dalszych działaniach.