Łóżka w stylu skandynawskim – wyśpij się wygodnie w minimalistycznym wnętrzu

Maksymalnie uproszczony, a przy tym wyjątkowo użyteczny - taki jest styl skandynawski, który podbija serca wymagających użytkowników z całego świata. Łóżka w stylu skandynawskim są zarówno estetyczne, jak i wygodne w użytkowaniu. Zobacz, jak wiele przyjemności drzemie w skandynawskim minimalizmie. 
Łóżka w stylu skandynawskim

Łóżko skandynawskie w prostym stylu. Czym się charakteryzują?

Mówiąc o stylu pochodzącym z chłodnych obszarów północy Europy, mamy na myśli maksymalną prostotę i użyteczność wystroju. Aranżacja skandynawska jest w swojej formie niezwykle oszczędna i estetyczna. Nie spotkamy tutaj zbyt wielu ozdobników, które wprowadzałyby niepotrzebny chaos i tworzyły zamęt w odbiorze przestrzeni.

Łóżko skandynawskie charakteryzuje się surowością i klasyką wykonania. Do stworzenia mebla wykorzystuje się przede wszystkim naturalne drewno, które znakomicie współgra z białą lub szarą narzutą. Obiekt, mimo braku ozdobników, jest znakomicie wyeksponowany. Dzięki temu łóżko prezentuje się niezwykle elegancko i wystawnie. To znakomity dowód na to, że do osiągnięcia idealnego efektu wizualnego nie trzeba wcale implementować bibelotów, gadżetów i zbędnych ozdobników. Głównym wyznacznikiem jest surowość stylu i czerpanie z natury. Ta zaś daje poczucie obcowania z czynnikiem naturalnym, co jest z pewnością wartością dodaną dla użytkownika. Styl skandynawski jest jedyny w swoim rodzaju. 

Łóżka skandynawskie do sypialni

Łóżko do sypialni styl skandynawski - główne zalety

Obiekt nie posiada udziwnień w postaci wystających elementów bocznych czy nieregularnych kształtów bryły. Łóżko w stylu skandynawskim jest proste, stworzone na planie kwadratu i charakteryzuje się symetrią. Na plus działa także całościowy projekt łóżek. Do wykonania mebla wykorzystuje się naturalne drewno impregnowane, dzięki któremu produkt jest odporny na uderzenia i codzienną eksploatację. W naszym sklepie znajdują się również łóżka skandynawskie wykonane z drewna białego, szarego, malowanego czy surowego. Łóżko skandynawskie nie przytłacza swoją obecnością całej przestrzeni, dzięki czemu nadaje się do różnorodnych, minimalistycznych aranżacji pomieszczeń.

-13%
LEMAS, https://konsimo.pl/kolekcja/lemas/ Łóżko 160x200 styl prowansalski białe biały/ciemny dąb - zdjęcie

KONSIMO

LEMAS

Łóżko 160x200 styl prowansalski białe

1199
PLN
1379
PLN

Łóżko w stylu skandynawskim dopasowane do wnętrza. O czym warto pamiętać?

Podwójne łóżko w stylu skandynawskim idealnie wpasuje się w sypialnianą przestrzeń. W przypadku mniejszych, kameralnych pomieszczeń (np. pokój dziecka) z powodzeniem można zastosować pojedyncze łóżko skandynawskie. Styl północny cechuje się dużą uniwersalnością w kontekście tworzenia aranżacji przestrzeni mieszkaniowej. Elementy skandynawskie będą znakomicie współgrać z jasnymi ścianami i drewnianymi podłogami.

Dla zwolenników wyrazistych akcentów znakomitym wyjściem może być zastosowanie niestandardowej tapicerki łóżkowej. Ta w swoim standardzie jest zwykle biała, szara lub kremowa. Nie jest to jednak coś, czego nie można by zmienić w przeszłości. Jeśli będziemy chcieli dodać coś "ekstra" do naszego wnętrza, wystarczy, że narzucimy stylową narzutę na łóżko w innym, nieco bardziej ostrym kolorze.

łóżko skandynawskie 180x200
Łóżko w stylu skandynawskim z pojemnikiem

Jaki rozmiar powinno posiadać łóżko w stylu skandynawskim z pojemnikiem?

Rama łóżka może być dostosowana niemalże w pełni do oczekiwań kupującego. Wśród najpopularniejszych wymiarów wyróżnić można łóżko skandynawskie 180x200, które jest świetną opcją dla dwojga. Za większe egzemplarze będziemy musieli zazwyczaj nieco więcej dopłacić - wiążę się to z koniecznością wykorzystania większej ilości surowców.

Mimo, że łóżko skandynawskie jest zazwyczaj wyeksponowaną i nieco podniesioną bryłą, to spotyka się także odmianę mebla z przestrzenią na pościel. Łóżko w stylu skandynawskim z pojemnikiem będzie znakomitą opcją w przypadku niewielkich mieszkań. Tam, gdzie nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele szaleństw w kontekście szerokości i długości bryły, rozwiązuje nam się problem ze składowaniem kołdry i poduszek. Co prawda mogą one pozostać bezpośrednio na łóżku, jednak np. w przypadku łóżek dziecięcych warto zadbać o estetykę i porządek w pokoju.

Łóżka skandynawskie do sypialni - jednosezonowy hit czy inwestycja na lata?

Wykorzystanie naturalnych, dębowych lub bukowych desek, przedłuża żywotność mebla. Jeśli wybierzemy produkt skomponowany z wartościowych surowców, to zyskujemy pewność i gwarancję dużej solidności wykonania. Łóżka skandynawskie do sypialni mogą być eksploatowane przez długie lata - bez konieczności dokonywania napraw czy wymiany ramy na nową. Są zatem wyborem długookresowym, spełniającym swoje długoterminowe założenia użytkowe. Niech nikogo nie zmyli prostota i minimalizm w wykonaniu łóżek skandynawskich. W tych prostych konstrukcjach drzemie duży potencjał!