MILES – wygodny fotel uszak

Wygodny i komfortowy fotel sprawdzi się w każdym wnętrzu. Będzie idealnym wyposażeniem pokoju dziennego, sypialni oraz gabinetu czy biblioteczki.
Wygodny i komfortowy fotel sprawdzi się w każdym wnętrzu. Będzie idealnym wyposażeniem pokoju dziennego, sypialni oraz gabinetu czy biblioteczki. Meblem szczególnie polecanym do odpoczynku jest fotel uszak. Fotel charakteryzuje się wysokim oparciem, miękkim siedziskiem i podłokietnikami. Odpowiednio wyprofilowana konstrukcja gwarantuje wygodę użytkowania. Fotel o klasycznym wyglądzie, jakim są fotele uszaki, świetnie sprawdzą się w saloniesypialni lub gabinecie. Fotele typu uszaki świetnie sprawdzą się we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i eleganckich. Bardzo dobrze wpisują się w mieszkania w stylu skandynawskim. W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej? Skąd pochodzi jego nazwa? Podpowiadamy jaki fotel uszak sprawdzi się w Twojej aranżacji.

JAK POWSTAŁ FOTEL USZAK?

Fotel uszak jest masywny i bardzo wygodny. Projekt fotela powstał w I połowie XVII wieku we Francji. Został stworzony jako nowy typ siedziska dworskiego. Podczas jego tworzenia wzorowano się na wysokim oparciu królewskiego tronu. Cechą charakterystyczną fotela uszaka jest lekko odchylone w tył oparcie. Każdy z boków oparcia posiada „uszy”, czyli półkoliste poduszeczki, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale również przytrzymują głowę w czasie odpoczynku. Sposób wykonania i prezentacja fotela uszaka sprawiły, że na przestrzeni lat zyskał na popularności. Wysokie oparcie i szerokie, miękkie siedzisko gwarantuje komfort i wygodę użytkowania. Drewniane nóżki dodają fotelowi lekkości. Nieodłącznym elementem fotela uszaka jest podnóżek. Obecnie designerzy prezentują coraz nowocześniejsze interpretacje formy fotela uszaka. Przykładem jest projekt Toma Dixona „Wingback Chair”. Wciąż bardzo silną pozycję zajmują fotele o klasycznym wyglądzie.

SPOSÓB WYKONANIA

Fotele uszaki są w całości wykonywane z tkanin. Możemy znaleźć odsłony fotela uszaka w różnych kolorach i tkaninach, od gładkich po geometryczne i kwieciste wzory. Oczywiście każda z tkanin, w zależności od rodzaju materiału, wymaga innej pielęgnacji. Najczęściej wystarczą delikatne środki czyszczące z dodatkiem wody. Jeśli chcesz, by fotel został z Tobą na lata, przed zakupem zwróć uwagę na materiał. Wysoka jakość materiału pozwoli Ci cieszyć się meblem przez długi czas. Obowiązkowo fotele uszaki muszą posiadać drewniane nóżki. W Konsimo znajdziesz fotele uszaki, które zostały wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Wykorzystano przy nich drewno i tkaniny najwyższej jakości. Wśród tkanin znajdziesz zamsze oraz gładkie materiały. Ponadczasowy design i szeroka gama kolorystyczna pozwolą dopasować fotel do każdego wnętrza.

JAKI FOTEL USZAK WYBRAĆ DO SWOJEGO MIESZKANIA?

Teoretycznie fotele uszaki powinny pasować tylko do klasycznych wnętrz czy gabinetów. Właściwie dobrany kolor pozwala na dopasowanie fotela niemal do każdej aranżacji. Modele fotela uszaka wykonane w odpowiednich barwach wpasują się zarówno we wnętrze w stylu skandynawskim, stylu nowoczesnym, jak i młodzieżowym. Stonowane kolory podkreślą charakter klasycznych wnętrz. Natomiast kolory: żółty czy zielony świetnie sprawdzą się w stylu nowoczesnym. Jeśli masz mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim sięgnij po fotel uszak w odcieniach szarości. Fotel uszak dopełni Twoje wnętrze i sprawi, że nabierze ono nowego charakteru. Fotel uszak to niewielki mebel o ogromnej funkcjonalności. Sprawdzi się świetnie do czytania książki, oglądania filmu czy po prostu odpoczynku. Idealnym dopełnieniem fotela uszaka jest nieodłączny podnóżek.