Na jakie zestawy mebli ogrodowych warto postawić?

Szukasz wskazówek dotyczących wyboru mebli do swojego ogrodu? A może chcesz wyposażyć w nie taras lub balkon? W poniższym artykule podpowiadamy, na jaki zestaw mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę oraz o czym pamiętać przy ich wyborze. Zapraszamy do lektury.  
zestawy mebli ogrodowych

Jaki zestaw mebli ogrodowych najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Dobór odpowiedniego zestawu mebli ogrodowych to kwestia bardzo indywidualna. Meble ogrodowe znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeni ogrodu, lecz także na deskach tarasu lub płytkach balkonu. Przede wszystkim warto sprawdzić wymiary przestrzeni, którą możesz przeznaczyć na ulokowanie mebli. To ona zdecyduje o tym, na jak duży stół ogrodowy i na jaką ilość siedzisk będziesz mógł/a sobie pozwolić.

Ważne, aby wybrany zestaw dobrze komponował się z innymi elementami wystroju przestrzeni, w której go postawimy. Na rynku dostępna jest cała gama kolorów zestawów mebli ogrodowych: od czystej bieli, przechodząc przez różne odcienie drewnianego brązu, kończąc na szarości i czerni. Najważniejsze oczywiście są jednak design i materiał, z którego meble ogrodowe zostały wykonane. Ten pierwszy to kwestia indywidualnego gustu. Tworzywo natomiast warto wybrać świadomie, znając zalety i wady różnych jego rodzajów. Zestaw mebli ogrodowych rattan, drewniany, plastikowy, aluminiowy, a może zestaw mebli ogrodowych z parasolem? Pokrótce przedstawiamy ich charakter. 

gdzie kupić zestaw mebli ogrodowych rattan?

Zestaw mebli ogrodowych aluminiowych

Zestaw mebli ogrodowych aluminiowych sprawdzi się bardzo dobrze nie tylko na zadaszonym tarasie czy balkonie. Dzięki odpornemu na korozję i niszczeniu aluminium swobodnie może pozostać w otwartej przestrzeni nawet, gdy pada deszcz. Meble ogrodowe z aluminium cechują się lekkością, co będzie zaletą w przypadku ich transportu z miejsca na miejsce, lecz wadą w sytuacji mocnego wiatru. Dodatkowo zestaw mebli ogrodowych aluminiowych jest łatwy w czyszczeniu i nie wymaga konserwacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to koniecznie sprawdź nasz wpis: Zestaw wypoczynkowy na taras - sprawdź kolekcję

Zestaw mebli ogrodowych plastikowych

Lekkość i mobilność to również cechy zestawów mebli ogrodowych plastikowych. Z łatwością przeniesiesz je z miejsca na miejsce. Nie trzeba ich także chować przed deszczem czy śniegiem, gdyż są bardzo odporne na wilgoć. Warto jednak pamiętać, że niskie temperatury niekorzystnie wpływają na plastik, który pod ich wpływem może twardnieć i pękać. Zestawy mebli ogrodowych plastikowych są łatwe w czyszczeniu. Należy zwrócić uwagę na rodzaj plastiku, z którego są wykonane. Słabej jakości plastik może z czasem żółknąć. 

Zestaw mebli ogrodowych drewnianych

W ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się (świetnie dopasowane do królującego obecnie stylu boho) zestawy mebli ogrodowych drewnianych. Czynią one przestrzeń niezwykle przytulną i urokliwą. Pod tym kątem inne zestawy nie mogą się z nimi równać. Drewno z racji, że jest materiałem naturalnym, wyjątkowo dobrze komponuje się z zielonymi zakątkami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że dobry zestaw mebli ogrodowych drewnianych sporo kosztuje. Drewno jest niestety materiałem podatnym na zniszczenia spowodowane warunkami atmosferycznymi i potrzebującym konserwacji. Drewniane meble obdarowują pięknem, ale w zamian za to wymagają sporo troski. 

zestaw mebli ogrodowych drewnianych

Zestaw mebli ogrodowych z parasolem

Oprócz wyboru tworzywa mebli, warto rozważyć kupno zestawu mebli ogrodowych z parasolem. Jest to element zwiększający komfort użytkowania w przypadku, gdy meble mają znaleźć swoje zastosowanie w wolnej, niezadaszonej przestrzeni. Będzie on przede wszystkim chronił przed szkodliwym działaniem intensywnych promieni słonecznych, a także zwiększał komfort spożywania posiłków.

Gdzie kupić zestaw mebli ogrodowych rattan?

Hitem ostatnich lat, oprócz mebli drewnianych, są także zestawy mebli ogrodowych rattan. Ten naturalny, pleciony materiał prezentuje się niezwykle stylowo, a jednocześnie jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Tak, jak w przypadku drewna, wymaga większej uwagi. Jest wrażliwy na wilgoć i nadmierne działanie promieni UV. Mimo to jest jednym z najczęściej wybieranych w ostatnich latach tworzyw. Zestaw mebli ogrodowych rattan z łatwością można znaleźć i obejrzeć w sklepach internetowych. Producenci zamieszczają w opisie produktów szczegółowe informacje związane z ich pielęgnacją i użytkowaniem. Warto zapoznać się z nimi przed podjęciem decyzji o zakupie, rozważając wszystkie za i przeciw.

Na naszym blogu regularnie publikujemy ciekawe wpisy dotyczące nowinek w branży meblarskiej. Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem: meble ogrodowe - jakie wybrać?.