Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Bardzo często ze względu na niewielką powierzchnię mieszkań stoimy przed trudnym zadaniem - aranżacji salonu połączonego z aneksem kuchennym. Gwarantujemy, że dzięki kilku prostym zasadom, aneks kuchenny będzie idealnym miejscem kulinarnych podróży. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Zaczynamy! 
Jak urządzić salon z aneksem kuchennym

Praktyczne salony z kuchnią

Aranżacja salonu połączonego z kuchnią to bardzo indywidualna kwestia, na którą wpływ mają upodobania i preferencję użytkowników. Rozwiązań jest kilka, ale jedno jest pewne - każdy salon połączony z aneksem kuchennym, to praktyczna i funkcjonalna przestrzeń.

Pierwszą opcją, na którą decyduje się sporo osób, jest płynne połączenie salonu z powierzchnią kuchenną. Pokój z aneksem kuchennym stanowi jedną, dużą całość i tego typu rozwiązanie ma swoje plusy!. Zazwyczaj z jednej strony znajduje się kanapa wypoczynkowa z szafką RTV, a po drugiej stronie stół z krzesłami i strefa kuchenna. Pamiętaj, że rozmiar wnętrza nie jest istotny, bo nawet mały pokój z aneksem kuchennym może wyglądać innowacyjnie i designersko. 

aranżacje kuchnie z salonem

Drugim ciekawym rozwiązaniem jest widoczne oddzielenie salonu od powierzchni kuchennej. W tym celu stosuje się kilka sprytnych zabiegów. Po pierwsze, kolory ścian widocznie się różnią. Te, które wchodzą w powierzchnię salonową, zazwyczaj są ciemniejsze. W miejscu aneksu kuchennego maluje się ściany w jasnych barwach. Co więcej również podłoga może się od siebie różnić.

Jak to zrobić? Powierzchnia salonu może być wyłożona stylowymi panelami, a przestrzeń kuchenna płytkami. Każdy projektant czy profesjonalny architekt wnętrz doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dodatki nadają wnętrzu charakteru i stylu. Aby wyraźnie oddzielić salon od aneksu kuchennego, warto skupić się na dekoracjach. Do salonu wybierzemy świece, gustowne wazony czy oświetlenie. W kuchni natomiast postawmy na zioła, żywe roślinki, a także gustowne chodniczki i dywaniki

Idealne aranżacje - kuchnie z salonem

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań w aranżacji kuchni z salonem jest postawienie na wyspę. W ostatnich latach jest to szalenie popularne i przypadło do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Z tego typu elementami aranżacji często możemy spotkać się we wnętrzach, które urządzono w stylu nowojorskim.

Dzięki ustawieniu wyspy w centralnym punkcie w pomieszczeniu, granica pomiędzy salonem a kuchnią jest widocznie zaznaczona. Co więcej przy wyspie wygodnie i komfortowo można spożywać posiłki czy poranną kawę. Dzieciaki uwielbiają odrabiać przy niej lekcje, dzięki czemu Ty możesz mieć na nie oko podczas wykonywania codziennych, kuchennych czynności. Wyspa jest korzystniejszą alternatywą dla ścianki działowej, która optycznie zmniejsza powierzchnię i zabiera efekt przestronności pomieszczenia.

Pokój z aneksem kuchennym aranżacje

Decydując się na wyspę, która idealnie wpisze się w aranżację całego wystroju, dajemy sobie gwarancję nie tylko wyjątkowo designerskiego wnętrza, ale również funkcjonalnego pomieszczenia. Odpowiednio zaaranżowany pokój dzienny z aneksem kuchennym potrafi dodać optycznej przestrzeni i szyku.

salon połączony z aneksem kuchennym

Pokój z aneksem kuchennym - aranżacje

Nadal nie masz pomysłu na ciekawą aranżację wnętrza? Najlepszym wzorcem są kuchnie w stylu industrialnym, które nie lubią ścian działowych. Elementy wystroju, które zostały zachowane w takiej samej kolorystyce, sprawią, że aneks kuchenny będzie swego rodzaju przedłużeniem powierzchni salonu, co doda wnętrzu przestronności i niezwykłego designu.

Dosyć istotne jest, aby postawić na identyczne wyposażenie - zarówno salonu jak i kuchni. Pozwoli nam to na uzyskanie spójnego efektu. Jeśli meble w salonie mają białe blaty w połysku z czarnymi dodatkami, to aneks kuchenny także powinien posiadać blaty i fronty szafek w podobnym stylu. Szczególną uwagę należy poświęcić roślinności. Mały pokój z aneksem kuchennym uzupełniony o fikuśne rośliny, staje się bardzo przyjemnym wnętrzem. 

Postawieniem kropki nad "i" całej aranżacji, będzie dobór odpowiednich plakatów oraz obrazów, wybór oryginalnych poduszek dekoracyjnych na sofę, a także miękki dywan. Idealnym pomysłem jest także pomalowanie jednej ściany magnetyczną farbą, najlepiej pomiędzy aneksem kuchennym a salonem. Dlaczego warto to zrobić? Za pomocą magnesów przykleisz karteczki z najważniejszymi informacjami, a także stworzysz spersonalizowane zapiski.

Cała idea urządzenia salonu z aneksem kuchennym opiera się na połączeniu wystroju z funkcjonalnością. Warto poświęcić czas i uwagę wykonując aranżacje, aby cieszyć się uzyskanym efektem przez długi czas. Do dzieła!