Biała cegła na ścianę – do jakich mebli będzie pasować?

Biała ściana z cegieł to jeden z najbardziej popularnych trendów. Materiał świetnie się sprawdza zarówno w pokoju dziennym, jak i kuchni czy w salonie. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto zapoznać się z największymi zaletami takiego rozwiązania oraz sprawdzić, w zestawieniu z jakimi meblami, będzie się najlepiej prezentować.  
Biała cegła na ścianę

Biała cegła w salonie

Cegła dekoracyjna biała z pewnością świetnie sprawdzi się w salonie. Nada ona pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stylu. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim we wnętrzach utrzymanych w stylu loftowym, rustykalnym oraz industrialnym.

Biała cegła prezentuje się wyjątkowo elegancko. Wykorzystując ją można np. oddzielić od siebie część jadalną od części wypoczynkowej. Białą cegłą można także obudować kominek albo wolno stojący piecyk. Do białej cegły pasują nowoczesne meble (np. sofy rozkładane, narożniki z funkcją spania, stoły czy krzesła tapicerowane) w kolorze czarnym lub szarym. Takie rozwiązanie optycznie powiększy i odświeży wnętrze. Biała cegła w salonie - inspiracje można znaleźć w Internecie. 

Biała cegła w kuchni

Biała cegła w kuchni

Biała cegła z pewnością świetnie sprawdzi się także w kuchni. Można ją wykorzystać m.in. do wykończenia ściany znajdującej się nad blatem kuchennym lub do uatrakcyjnienia dowolnej ściany. Ciekawą alternatywą, którą idealnie sprawdzi się w kuchni, są płytki cegłopodobne.

Warto zaznaczyć, że biała cegła w kuchni świetnie odnajdzie się w pomieszczeniach, które są utrzymane w stylu skandynawskim. W takich aranżacjach warto ją zestawić z szarością i innymi naturalnymi kolorami. Stanowi ona delikatny dodatek, nie jest nachalna i prezentuje się bardzo efektownie.

Biała cegła w kuchni dobrze będzie się komponowała z drewnem, stalą, szkłem czy metalem. Odpowiednio wyeksponowana odmieni każde pomieszczenie i nada mu nowego życia. Cegła w kuchni jest także bardzo praktyczna - to trwały i solidny materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na blaknięcie, wodę oraz tłuszcze. Jeśli odpowiednio się go zabezpieczy, będzie służył przez długie lata. A może odrobina szaleństwa? Kolor fuksji w mieszkaniu ożywi każde wnętrze!

Biała cegła na ścianie z telewizorem

Dobrym rozwiązaniem jest także ściana z białą cegłą. Nie trzeba wykładać cegłą zbyt dużego obszaru, gdyż w większości przypadków dużo lepiej będzie się prezentował jedynie fragment ściany np. za telewizorem czy łóżkiem.

Biała ścianka z cegieł w zestawieniu z pastelowymi, a także klasycznymi i drewnianymi meblami z pewnością będzie idealnym połączeniem. Warto do aranżacji włączyć dębowy, solidny stół, krzesła rattanowe, a także metalowe dodatki utrzymane w stylu industrialnym. 

Cegła to idealna propozycja dla wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym. Z pewnością zdecydują się na nią osoby, które uwielbiają prostotę. Biała cegła świetnie sprawdzi się w salonie na ścianie za telewizorem lub jako obudowa kominka. Jest to też dobre rozwiązanie do kuchni czy sypialni. Aranżując wnętrza warto rozważyć jej wykorzystanie. Cegła nada każdemu pomieszczeniu wyjątkowego i unikalnego charakteru. Biała cegła wprowadzi do Twojego domu nutkę harmonii i przytulności. Jaki kolor do salonu wybrać? Postaw na neutralne odcienie!

Biała cegła na ścianie z telewizorem