Biuro w stylu skandynawskim – przygotuj się na homeoffice!

Każdy zawód na świecie, który jest wykonywany w złych warunkach, może stać się utrapieniem. Obecnie większość pracowników pracuje w trybie zdalnym, a dobrze zaaranżowane miejsce do pracy przekłada się na naszą wydajność oraz wpływa na samopoczucie. Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?
Biuro w stylu skandynawskim

Domowe biuro w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to forma wiodąca prym w architekturze. Główna cechą stylu skandynawskiego jest jego silna korelacja z naturą. Wnętrze w tym stylu charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Drewno, jasne ściany oraz funkcjonalne meble to główne składniki tego stylu. Styl skandynawski jest niezwykle prosty i wygodny. Pojawia się coraz częściej nie tylko w naszych domach, ale także w restauracjach, kawiarniach czy sklepach. Zaczyna on rządzić twardo i niepodzielnie w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy. 

Gabinet w stylu skandynawskim

Dzisiejsze czasy wymuszają na nas innowacyjność oraz szybkie przystosowanie się do ciągle zmieniających się warunków. Stąd też coraz popularniejsze stają się domowe biura. Praca zdalna zmusza nas do organizacji kawałka domowej przestrzeni, tak abyśmy mogli stworzyć w niej idealne miejsce do codziennej pracy. Domowe biuro w stylu skandynawskim okazuje się idealnym rozwiązaniem. Jego minimalistyczny urok idealnie komponuje się z pomieszczeniami przeznaczonymi pod sferę zawodową.

Gabinet w stylu skandynawskim

Dzięki aranżacji gabinetu w stylu skandynawskim zyskujemy estetyczny kącik przyjazny człowiekowi. Pomieszczenie biurowe, często kojarzone z szaro - burymi kolorami, w stylu skandynawskim nabiera przytulności oraz kreatywności. Styl skandynawski z racji miejsca swojego pochodzenia, gdzie nie ma odpowiedniej ilości światła naturalnego, charakteryzuje się przede wszystkim jasną kolorystyką. Stąd też również w naszym klimacie styl skandynawski idealnie sprawdza się przy deficycie słońca.

Styl ten szczególnie doceniany jest zimą, jesienią oraz wczesną wiosną. Jasne barwy są zdecydowanie największym atutem. Dzięki nim małe pomieszczenia nabierają odpowiednich gabarytów, a zbyt ciemne pokoje są odpowiednio rozświetlone. Gabinet w stylu skandynawskim nie musi być nudną, zbyt jasną i przesyconą światłem, przestrzenią. Wystarczy dorzucić do niej kwiaty i roślin - najestetyczniej wyglądają te z dużymi, ciemnozielonymi liśćmi - monstery, fikusy oraz skrzydłokwiaty. Nasze biuro nabierze dzięki nim dodatkowej pozytywnej energii.

Skandynawskie biuro

Styl skandynawski często łączony jest również z geometrycznymi wzorami oraz pastelowymi kolorami, które idealnie pasują do drewna oraz bieli. Najczęściej wybieranymi kolorami dekoracji są: turkus, błękit, mięta oraz delikatny, pudrowy róż. Bardzo ważnym aspektem jest to, że kolory znajdujące się w stylu skandynawskim, powinny występować w naturze, stąd też idealnie na ścianach sprawdzą się również odcienie beżu oraz szarości.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że wnętrza w stylu skandynawskim idealnie zgrywają się z naturalnymi materiałami - bawełną, lnem oraz jutą. W wyniku tego idealnym dopełnieniem biura w stylu skandynawskim mogą być krzesła tapicerowane lub dywany z lnu. Kolejnym ważnym aspektem w stylu skandynawskim jest odpowiednie oświetlenie. Spełnia ono dwie funkcję. Przede wszystkim dekoracyjną oraz funkcjonalną. Każdy z nas wie, jak ważne jest oświetlenie przy biurku w trakcie naszej pracy. W biurze w stylu skandynawskim powinno dominować klasyczne oświetlenie, składające się z prostych form. Lampy skandynawskie charakteryzują się przede wszystkim miękkimi liniami i okrągłymi formami połączonymi z drewnianymi dodatkami. Najczęściej spotykany materiał to metal, drewno oraz naturalna tkanina. Nowoczesne oświetlenie skandynawskie łączy w sobie styl retro, industrialny oraz odrobinę klasyki.

Styl skandynawski

Skandynawskie biuro - wady i zalety

Skandynawskie biuro posiada wady oraz zalety. Na pewno jedną z największych zalet są jasne kolory, które nadają pomieszczeniu przejrzystości oraz podnoszą naszą wydajność podczas pracy. Jedną z wad jest to, że jasne elementy potrafią szybko się brudzić, stąd mogą wystąpić trudności w utrzymaniu czystości. Jednak przy regularności gwarantujemy, że to żaden problem. Atutem stylu skandynawskiego jest również jego cena. Z racji swojego minimalizmu, nie jest to styl, który jest przesycony drogimi dodatkami oraz nie wymaga rozbudowanych dekoracji.