Butelkowa zieleń – salon. Jak go stylowo urządzić?

Salon to ważne pomieszczenie, które warto odpowiednio zaaranżować. Poza dodatkami ważne są także kolory. Popularnym w ostatnim czasie jest butelkowa zieleń. Salon to jedno z pomieszczeń, w którym warto wykorzystać ten piękny kolor. Sprawdź nasze aranżację!
butelkowa zieleń - salon

Butelkowa zieleń z szarym - perfekcyjne połączenie

Butelkowa zieleń idealnie współgra z wieloma kolorami. Dzięki temu można stworzyć różnorodne aranżacje i dodać wnętrzu charakteru. Butelkowa zieleń z szarym to jedno z połączeń, które sprawdza się doskonale. Warto postawić właśnie na tę barwę podczas wyboru sofy do salonu

salon - dodatki butelkowa zieleń

Ściany w kolorze butelkowej zieleni, szara kanapa i białe dodatki - tyle wystarczy, aby stworzyć przyjemną aranżację salonu. Jeśli chodzi o dodatki, możliwości są naprawdę imponujące. W eleganckich wnętrzach sprawdzą się przeźroczyste wazony lub zegary w kolorze czarnym. Dobierając dodatki warto pamiętać o unikaniu przesady.

Wszystko powinno ze sobą współgrać, dlatego należy zadbać o spójność stylu oraz kolorów. Wiele radości sprawi tak urządzony salon. Dodatki butelkowa zieleń warto wybierać wówczas, gdy kolory ścian są stonowane. Mowa tutaj o szarościach, bielach i beżach. Takie połączenie sprawdzi się doskonale.

Butelkowa zieleń - ściana a może dwie?

Butelkowa zieleń to ciekawy kolor, który dobrze prezentuje się w salonie. Warto jednak pamiętać, że wszystkie ściany w tym kolorze okażą się przytłaczające, a efekt z pewnością nie będzie zadowalający. Chcesz wykorzystać w salonie kolor, jakim jest butelkowa zieleń? Ściana w tym odcieniu zupełnie wystarczy, aby ozdobić wnętrze.

Jeśli lubisz ozdoby na ścianach, to na tych, które są w kolorze butelkowej zieleni, warto umieścić proste, ale estetyczne lustro w ramie. Taki element dekoracyjny sprawdzi się szczególnie w małych pomieszczeniach, gdyż optycznie powiększy przestrzeń. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić kolor, warto wybrać lampę podłogową i postawić ją w pobliżu ściany w kolorze butelkowej zieleni. Do butelkowej zieleni idealnie dopasujesz meble dąb sonoma. Sprawdź nasze inspiracje!

Inspiracje są bardzo ważne. To dzięki nim można znaleźć rozwiązania, które odmieniają wnętrza. Jeśli chcesz w swoim wnętrzu zastosować kolor, jakim jest butelkowa zieleń, aranżacje i inspiracje na pewno okażą się przydatne. Gdzie ich szukać? Warto zapoznać się z naszym blogiem, na którym regularnie pojawiają się wpisy ze sporą dawką inspiracji! Z pewnością przydatne będą również inne platformy internetowe. 

butelkowa zieleń - ściana

Butelkowa zieleń w salonie

Butelkowa zieleń sprawdza się doskonale w połączeniu z szarością, ale również z innymi kolorami. Butelkowa zieleń w salonie może być także połączona ze złotem, srebrem, bielą czy beżem. Możliwości jest wiele, wystarczy jedynie zadbać o dopasowane stylem i kolorem dodatki. Warto pamiętać, że salon to nie jedyne pomieszczenie, w jakim sprawdzi się butelkowa zieleń. Tak naprawdę, można wykorzystać go w wielu pokojach.

butelkowa zieleń - aranżacje

Butelkowa zieleń w sypialni będzie wyglądała również fenomenalnie. To odpowiedni wybór, który pozwoli na stworzenie intymnej atmosfery w tym pomieszczeniu, sprzyjającej odpoczynkowi. Pokój w kolorze butelkowej zieleni, który również prezentuje się dobrze, to pokój nastolatka. W tym wieku bardzo ważne jest to, aby mieć swoje miejsce, które zapewnia dobre samopoczucie i komfort. Jeśli w Twoim domu jest nastolatek, warto wspólnie zastanowić się nad zmianą aranżacji na bardziej poważną. Aby nastolatek mógł uporządkować wszystko to, co posiada, na pewno przydatny okaże się modny zestaw meblowy.

Gdzie jeszcze warto postawić na butelkową zieleń? Kolor ten sprawdzi się w przedpokoju, pokoju gościnnym, a nawet w kuchni czy łazience. Jeśli jedynie pragniesz odświeżyć aranżacje, postaw na dodatki w tym kolorze. Jeśli natomiast chcesz odmienić wnętrze, warto pomalować ściany na ten ciekawy kolor. Jaki kolor do salonu wybrać poza butelkową zielenią? Sprawdź na naszym blogu!