Kompozycje wielkanocne – pomysł na dekoracje domu

Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim i wiele osób chce to podkreślić w wystroju swojego domu. Jest to również niepisane rozpoczęcie wiosny, a gustowne kompozycje wielkanocne wprowadzają świeżość do naszego domu. 
kompozycje wielkanocne

Kompozycje Wielkanocne w szkle

Bardzo dobrym pomysłem na dekorację jest stworzenie kompozycji wielkanocnej w szkle. Przygotowanie takiego stroika nie jest skomplikowane, a etap tworzenia i efekt daje ogromną satysfakcję. Można go wykonać w dowolnym, szklanym pojemniku lub naczyniu, a to, co w nim umieścimy, zależy już tylko od naszej wyobraźni. Bardzo efektowne jest wykorzystanie częściowego wypełnienia. Najlepiej wygląda to, co kojarzy nam się z wiosną i naturą, dlatego wykorzystajmy naturalną ziemię, piasek, kamyczki, lub nawet mech i trawę.

Jeśli chcemy, by kompozycja była typowo świąteczna, dodajmy to, co kojarzy się z Wielkanocą. Mogą być to ozdobne jajka, świeczki lub ładne figurki zajączków lub baranków. Całość można wykończyć kokardą lub sznurkiem jutowym, który podkreśli całą dekorację.

kompozycje kwiatowe wielkanocne

Kompozycje kwiatowe Wielkanocne — jak stworzyć najbardziej udaną dekorację?

Kompozycje na Święta Wielkanocne zawsze kojarzą nam się z kolorami i kwiatami. Zwiastują one wiosnę i są nieodłącznym elementem tego typu dekoracji. Minusem kwiatów jest jednak ich nietrwałość. Świeże kwiaty szybko więdną i nie wyglądają już tak pięknie jak świeżo wykonana kompozycja kwiatowa. Rozwiązaniem są sztuczne kwiaty, ale nie każdy się na nie decyduje, bo nie kojarzą się ze świeżością. Jednak obecnie na rynku można znaleźć takie sztuczne kwiaty, które wyglądają pięknie i ciężko odróżnić je od naturalnych roślin.

W naszym asortymencie można znaleźć realistyczne imitacje wiosennych kwiatów, które do złudzenia przypominają prawdziwe, kolorowe rośliny. Orchidea, wraz z gerberą w różnych kolorach oraz kwiat czosnku to nasze propozycje na piękne kompozycje Wielkanocne w koszyku.

Warto wspomnieć również o sztucznych kwiatach w doniczce. Niektórym z nas trudno utrzymać prawdziwe kwiaty doniczkowe lub też mają na nie uczulenie. Rozwiązaniem są realistyczne rośliny, które wprowadzą wiosenny klimat do mieszkania.

Jakie kompozycje Wielkanocne na stół?

Kompozycje świąteczne Wielkanocne najczęściej goszczą na stołach podczas Śniadania Wielkanocnego. Są doskonałym dopełnieniem całego wystroju i wprowadzają świeżość oraz wiosenny nastrój na stole. Zanim zaczniemy je komponować, warto upewnić się, czy mamy wystarczająco dużo miejsca wśród talerzy i potraw, by umieścić naszą dekorację. Gdy już mamy wszystko zaplanowane, wystarczy pobudzić wodze fantazji i stworzyć coś, co będzie dobrze komponować się z całością.

Kwiaty są zawsze dobrym rozwiązaniem, a w sytuacji, gdy mamy uczulenie lub chcemy stworzyć trwalszą kompozycję, możemy posiłkować się realistycznymi sztucznymi kwiatami. Na stole pięknie prezentują się również, wspomniane we wcześniejszym akapicie kompozycje Wielkanocne w szkle. Można w nich umieścić kojarzące się z wiosną symbole oraz typowo świąteczne motywy. Sprawdzą się tu jajka wykonane ze styropianu oraz gustowne figurki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego warto wymyślić coś wyjątkowego z okazji Wielkanocnego śniadania.  

Kompozycje wielkanocne ze świeczkami

Świeczki są dekoracją uniwersalną, która gości w wielu domach na co dzień, a nie tylko z okazji świąt. Umieszczenie przy dobrze skomponowanych kompozycjach ładnych świeczników zdecydowanie dopełni całości. Świeczniki będą nam służyć cały rok, a odpowiednio dobrane kolory będą ozdabiać kompozycje Wielkanocne na stole. W naszej ofercie można znaleźć świeczniki przezroczyste, które sprawdzą się też do tworzenia małych dekoracji w szkle. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca, które jest tak istotne na stole pełnym potraw i zastawy stołowej. Pamiętajmy o dobrze dobranej kolorystyce. Wiosenne ozdoby powinny być żywe i kolorowe, ale nie zapomnijmy, by całość nie gryzła się z wystrojem w naszym domu. 

kompozycje wielkanocne na stół