Zegary na ścianę: ciekawy dodatek do Twojego mieszkania!

Tradycyjne, nowoczesne, a może artystyczne - zegary na ścianę przybierają różnorodne formy. Stanowią praktyczną dekorację, która może być stylowym dodatkiem. Jakie zegary warto wybrać i jak dopasować je do wnętrza? Sprawdź, które zegary ścienne sprawdzą się w wyjątkowej przestrzeni Twojego domu. 
duże zegary na ścianę

Duży zegar na ścianę - nowoczesny akcent w salonie

Od czasu upowszechnienia się zegarków na rękę, a potem smartfonów i smartwatchy, zegary na ścianę stały się przede wszystkim efektowną dekoracją. Nikogo nie dziwi już ogromny zegar na ścianę do salonu, często składający się nawet z wielu odrębnych elementów. Wiszące zegary do salonu mogą być proste, ale i stylizowane. Ich cyferblat może mieć klasyczny charakter albo też bardziej wymyślny. Również sam kształt niejednokrotnie przybiera inne niż formy niż okrągła.

zegary na ścianę

Zegary proste i stylizowane

Najprostszy okrągły zegar w klasycznej biało-czarnej lub biało-beżowej kolorystyce jest estetycznym dodatkiem pasującą do każdego stylu. Warto rozważyć również zegary o prostej formie, ale ciekawej gamie kolorystycznej. Jasna zieleń, modny róż, a może elegancka szarość i odcienie srebra? Jeżeli wolisz bardziej efektowne dekoracje, postaw na zegary na ścianę do salonu w określonej stylistyce: klasycznej lub nowoczesnej.

Pomieszczenia takie jak sypialnia czy pokój dziecięcy w zależności od wystroju pozwalają często nieco bardziej "zaszaleć". Wybór kwadratowego zegara wiszącego na skórzanym pasku albo wielokolorowego w kształcie księżniczki może być ciekawą ozdobą aranżacyjną.

Jaki cyferblat warto wybrać?

Jeżeli zegar ma przede wszystkim stanowić dekorację, cyferblat nie musi być oczywisty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by godziny oznaczone były jedynie kreskami czy kropkami. Ciekawy efekt dają też liczby, ale znacznie większe niż klasycznie, efektownie na siebie nachodzące i tworzące trójwymiarową kompozycję. Stylowy biało-czarny duży zegar na ścianę z cyframi rzymskimi na kontrastowym tle świetnie wpisze się w każde wnętrze.

W magazynie
NATUS, https://konsimo.pl/kolekcja/natus/ Zegar jasny szary/brązowy - zdjęcie

KONSIMO

NATUS

Zegar

44,90
PLN
W magazynie
TIKTA, https://konsimo.pl/kolekcja/tikta/ Zegar wielokolorowy - zdjęcie

KONSIMO

TIKTA

Zegar

24,90
PLN
W magazynie
TEMPO, https://konsimo.pl/kolekcja/tempo/ Zegar różowy/biały - zdjęcie

KONSIMO

TEMPO

Zegar

29,90
PLN

Elegancja w minimalistycznym stylu - zegar na ścianę czarny

Neutralne kolory wystroju wnętrz jak biały czy czarny, a także kolor naturalnego drewna to świetne propozycje jako kolory zegarów. Dlatego zegar na ścianę czarny będzie efektownym dodatkiem - do salonu, sypialni, przedpokoju, a nawet kuchni. Kolor czarny będzie łączył się świetnie z efektownymi dodatkami w stylu glamour, ale także wkomponuje się dobrze w nowoczesne wnętrze wypełnione innymi stylowymi dodatkami. Właśnie dlatego czarny zegar na ścianę do kuchni jest najlepszym wyborem.

Monochromatyczny zegar idealny do kuchni

Zaraz po salonie kuchnia jest pomieszczeniem, w którym często wiesza się zegary ścienne. W tym pomieszczeniu zegar powinien posiadać również walory praktyczne. Będzie je miał zegar na ścianę czarny z funkcjonalnym termometrem. Z pozoru typowy, okrągły cyferblat w rzeczywistości zaskakuje ciekawą kompozycją czarnych połyskujących cyfr oraz kontrastowych linii. Niebanalnego stylu zegarowi dodają czarne wskazówki wykończone białym paskiem. Możesz również postawić na bardziej klasyczny czarny zegar ścienny z białymi cyframi.

duży zegar na ścianę

Nowoczesne zegary na ścianę - mechanizm na miarę potrzeb

Wiele współczesnych klasycznych zegarów ze wskazówkami oferuje mechanizmy, które nie wydają charakterystycznego dźwięku tykania. Płynne poruszanie się wskazówek jest dla wielu osób znacznie lepszą alternatywą. Nowoczesne zegary na ścianę mogą być również cyfrowe, choć nadal kształtem i wykończeniem przypominające klasyczne odpowiedniki. Ostateczny wybór należy do Ciebie! 

Jakie duże zegary na ścianę sprawdzają się najlepiej?

Wybierając duże zegary na ścianę, warto obok ich walorów estetycznych mieć na uwadze także pewne względy praktyczne. To nie tylko dopasowany kształt czy kolorystyka, ale także łatwość montażu, czyszczenia i konserwacji. Nie bez znaczenia jest również możliwość ustawiania godziny, która nie wymaga skomplikowanych czynności czy prosta wymiana baterii. Dlatego warto zwrócić uwagę na mechanizm zegara, aby uniknąć sytuacji, w których konieczna będzie jego wymiana lub zakup nowego egzemplarza.