Co postawić na meblościance?

Zorganizowanie przestrzeni w domu nie jest prostym zadaniem. Mogłoby się wydawać, że zakup kilku podstawowych mebli może załatwić sprawę, lecz to, jakie wybrać i gdzie je ustawić, żeby we wnętrzu było funkcjonalnie, wcale nie jest łatwe. Zapraszamy do przestudiowania tematu i po garść inspiracji!  
co postawić na meblościance

Meblościanka - kiedyś!

Aby dowiedzieć się, czym właściwie jest ten rodzaj mebla, warto cofnąć się do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy to niedostateczna ilość produktów różnego rodzaju była czymś normalnym na rynku. Poza tym produkcja mebli była zakrojona pod jeden konkretny model, który zaraz po stworzeniu znajdował się prawie we wszystkich domach, które mogły sobie na taki zakup pozwolić.

Tak było też i w przypadku meblościanki, czyli sporych rozmiarów mebla, łączącego ze sobą wiele poszczególnych elementów wnętrzarskich takich jak: szafa na ubrania, szafka RTV z wnęką na TV, szafki otwierane, szuflady, barek, regały na książki, kredens czy witryny. Było to z jednej strony bardzo funkcjonalne, ponieważ wszystkie potrzebne elementy meblowe znajdowały się w jednym miejscu, a dodatkowo dla kogoś, kto uwielbia dekoracje (świeczniki, wazony czy kwiaty), było mnóstwo dostępnej przestrzeni aranżacyjnej. Z drugiej strony, pod kątem wizualnym, taki segment nie do końca zdawał test, ponieważ ciężkość oraz wielkość przytłaczała dane pomieszczenie, a dodatkowo ograniczała światło, które mogło być skierowane w całkiem inny sposób, aby dana przestrzeń wyglądała na bardziej jasną i przestronną. 

meblościanki

Meblościanka - dziś!

Dziś ten mebel segmentowy zyskuje na oryginalności i jeszcze większej funkcjonalności, ponieważ aktualnie istnieje możliwość wyboru poszczególnych jego elementów zgodnie z własnym pomysłem. Mogą być one tak skonfigurowane, aby były idealnie dopasowane do pozostałej kompozycji meblowej w danym pokoju w naszym domu i mieszkaniu.

Główną cechą tego mebla nie jest już dziś przysłonięcie całej ściany i zapełnienie jej po brzegi, ale stworzenie takiej meblościanki, aby obok użytkowych elementów zostało trochę wolnej przestrzeni, którą w późniejszym czasie dowolnie wypełnimy. W skład dzisiejszego segmentu wchodzi szafka RTV, półka wisząca oraz szafki wiszące. Taka minimalistyczna kompozycja przyciąga wzrok swoją prostotą oraz modernistycznym designem.

BOTA, https://konsimo.pl/kolekcja/bota/ Meblościanka w stylu modern szara / dąb dąb ribbec/antracyt - zdjęcie

HELVETIA

BOTA

Meblościanka w stylu modern szara / dąb

2299
PLN

Czym udekorować meblościankę?

Na początku trzeba sobie postawić ważne pytanie w kontekście dekorowania mebli: jaki efekt chcę uzyskać i na czym mi zależy? Czy dekoracje mają kojarzyć się ze stylem minimalistycznym, a może za pomocą dekoracji chcę wyrazić swoją osobowość? A może dobrane dodatki mają wtopić się już w panujący styl pomieszczenia?

Odpowiedź na wyżej postawione pytania z pewnością ułatwią etap dekoracji tego mebla. Jeżeli ktoś lubi dużą ilość dodatków na meblach takich jak: lampiony, książki, świece czy wazony, to segment meblowy idealnie pomieści tego rodzaju dekoracje. Na pewno znajdą się też miłośnicy pięknych zapachów w pomieszczeniu, którym z pewnością przypadną do gustu dyfuzory zapachowe. Tego typu elementy idealnie wkomponują się w styl i kolory panujące w określonej przestrzeni. Należy również pamiętać o tym, że im większa liczba przedmiotów, które chcemy umieścić na danym regale, tym częściej trzeba dbać o czystość samych przedmiotów i danych powierzchni. 

meblościanka

Wyposażenie pokoju w figurki czy ramki na zdjęcia będzie generowało o wiele więcej kurzu niż ozdoby typu lampa czy wazon. Kolejnym pomysłem umeblowania tego rodzaju mebla jest uwidocznienie pamiątek, na przykład rodzinnych czy z dalekich podróży. Zazwyczaj to witryny czy regały służą do przechowywania tego typu przedmiotów, jednak niektóre z nich zasługują na to, aby się nimi pochwalić. Jeśli właściciel lubi dzielić się zdobyczami z podróży np. antykami, to warto je ustawić pod telewizorem czy na wiszącej półce.

Przy tym wszystkim warto jednak zachować zdrowy rozsądek, ponieważ nie ma sensu przesadzać z dużą ilością elementów, szczególnie tych, które mają pewną wartość. Bardzo ciekawą propozycją mogą być też lustra albo zegary, które będą świetnym elementem wystroju w danym pokoju. Sprawdzi się to w sytuacji, gdy na ścianach nie ma nic oprócz koloru. Ten rodzaj rozwiązania mającego na celu zapełnienie pustej przestrzeni, z pewnością spodoba się osobom lubiącym powiększać optycznie przestrzeń, w której przebywają lub dla tych, którzy lubią poczucie wypełnienia, ciepła oraz energii płynącej z danych przedmiotów.

meblościanki kiedyś

Dlaczego warto wybrać meblościankę do salonu?

Wybierając produkty z asortymentu Konsimo, stawiamy na wysoką jakość mebli, estetyczny wygląd oraz ogromną użytkowość. Dodatkowo można też liczyć na szybką dostawę, bo część produktów wysyłana jest z magazynu prosto do klienta - w kilka dni! Czas na zwrot również zachęca do wybierania mebli właśnie ze sklepu Konsimo.pl, ponieważ w przypadku zrezygnowania z danego towaru, nie musimy na siłę trzymać go w naszych domach czy mieszkaniach. Sam proces montażu oraz instrukcja jest bardzo przystępna, dzięki czemu złożenie mebla nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Każda osoba będzie w stanie poradzić sobie ze złożeniem wybranego produktu. Jak widać, meblościanki to nie jest relikt przeszłości. Powracają one do polskich domów z jeszcze większą praktycznością oraz atrakcyjnym wyglądem, który na pewno finalnie stworzy wymarzony i oryginalny wygląd wnętrza.