Co wyróżnia styl marinistyczny?

Zapraszamy Cię do świata, w którym każdy detal budzi skojarzenia z otwartym morzem i bezkresnymi plażami - oto istota stylu marinistycznego. W naszym przewodniku pokażemy Ci jak inspiracje marynistyczne wypełniają na wnętrze ciepłem, przekształcając je w przytulny zakątek przypominający urokliwe nadmorskie miejscowości. Styl namarynistyczny w designie wnętrz to nie tylko estetyczny akcent, ale również odzwierciedlenie tęsknoty za morskim powiewem i naturalną elegancją. Prześledzimy główne zasady designu marynistycznego, pokazując, jak meble i dopracowane dekoracje mogą wprowadzić harmonię i spokój własny dla bliskości z morzem. 

Co wyróżnia styl marinistyczny?

Wyróżnikiem stylu marinistycznego jest przede wszystkim wykorzystanie dekoracji nawiązujących do morza. Charakterystyczne dla tego stylu są motywy morskie, takie jak muszle, owoce morza, sieci rybackie, a także kolorystyka nawiązująca do tonów błękitu, bieli i beżu. Meble i dodatki w stylu marinistycznym są zazwyczaj utrzymane w jasnej kolorystyce, co pozwala na stworzenie przyjemnej, lekkiej atmosfery w pomieszczeniu.

Jak zaaranżować wnętrze w stylu marinistycznym?

Aby zaaranżować wnętrze w stylu marinistycznym, należy skupić się na wyborze odpowiednich dodatków i tkanin. Warto postawić na delikatne tkaniny w błękitnych odcieniach, a także dodatki w postaci muszli, sznurków czy motywów marynistycznych. Meble w stylu marinistycznym powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce, a dodatki mogą stanowić kontrast, np. poprzez zastosowanie ciemniejszych barw.

Jakie meble pasują do stylu marinistycznego?

Do stylu marinistycznego pasują meble o delikatnej formie i jasnej kolorystyce. Należy unikać ciężkich, masywnych mebli, a zamiast tego postawić na lekkie, proste konstrukcje. Stylowe dodatki, takie jak białe żaluzje czy lampa w kształcie latarni morskiej, doskonale uzupełnią aranżację w stylu marinistycznym.

Jakie dodatki wybrać do wnętrza w stylu marinistycznym?

Do wnętrza w stylu marinistycznym warto wybrać dodatki nawiązujące do motywów morskich, takie jak muszle, sznurki, obrazy z motywami marynistycznymi czy ceramikę w błękitnych odcieniach. Dodatki te doskonale wprowadzą do pomieszczenia morską atmosferę, nadając mu oryginalny i świeży charakter.

Podsumowanie

Styl marinistyczny to doskonały wybór dla osób, które pragną stworzyć w swoim wnętrzu przyjemną, lekką atmosferę nawiązującą do morza. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom, tkaninom i meblom można stworzyć aranżację, która będzie kojarzyć się z wakacjami nad brzegiem morza. Styl marinistyczny doskonale sprawdzi się w domach nadmorskich, jak również w mieszkaniach położonych w mieście, dodając im oryginalnego charakteru.