Dom hygge – aranżujemy ciepłe i przytulne wnętrza!

Chociaż pierwszym skojarzeniem z Danią jest nieprzyjemna aura pogodowa, powstała w tym państwie filozofia, która swoim ciepłem podbiła serca ludzi na całym świecie. Mowa o umiejętnym korzystaniu z życia, celebrowaniu komfortu i radości z małych rzeczy - jak udekorować stylowy dom hygge
dom hygge

Dom w stylu hygge - oaza przyjemności

Aby właściwie zaaranżować wnętrze, należy najpierw dokładniej przyjrzeć się temu, czym właściwie jest skandynawska sztuka życia w harmonii. W języku duńskim hygge oznacza przytulność - jest projekcją pragnienia spokoju i przyjemności w codziennym życiu. Dobre samopoczucie zwykło przypisywać się pracy nad sobą i osiąganiu wewnętrznego balansu, jednak Duńczycy, jako nacja uznana za najszczęśliwszą na świecie, uczą nas, że otoczenie ma duży udział w codziennym procesie budowania szczęśliwego życia.

salon w stylu hygge

Bez tego ani rusz!

Hygge udowadnia że prostota wcale nie musi być nudna, minimalizm niekoniecznie równa się surowości, a piękne wnętrze można osiągnąć poprzez odpowiednie operowanie detalami. Istnieje kanon elementów, w które koniecznie powinny być wyposażone domy w stylu hygge:

-Ciepłe oświetlenie - sprzyja rozluźnieniu, forma światła najbliższa naturalnej i tym samym przyjaznej mieszkańcom domu,

-Żywy ogień - niezależnie od tego czy będzie to rozpalony kominek, czy świece wkomponowane w pomieszczenie, prawdziwe źródło ciepła jest definicją przytulności,

-Kwiaty - zielone rośliny to jeden z najlepszych dodatków do duńskiego stylu - zawsze organiczny!

-Naturalne materiały - miękkie tkaniny, harmonijna paleta barw, brak sztucznych tworzyw - wszystko, co bliskie żywiołom, faunie lub florze idealnie nadaje się do wystroju hygge.

Salon w stylu hygge: bliżej siebie

Sercem domu jest salon. To w nim oglądamy filmy całą rodziną lub spożywamy kolację w gronie przyjaciół, dlatego należy zadbać, aby jego wystrój był wyjątkowo przyjemny. Domy w stylu hygge to przestrzeń ludzi, którzy uwielbiają spędzać czas z najbliższymi i tworzyć w nich piękne wspomnienia - niech będą one również wygodne.

Tradycjonaliści wybiorą sofę, która dzięki swojej klasycznej bryle będzie doskonałym uniwersalnym meblem. Natomiast Ci, którzy wzorują się na dzieciach, chcą dać się ponieść fantazji i jednocześnie zachować styl, na pewno zdecydują się powiesić przy kominku lub oknie fotel ANTERI. Czytanie w nim książek, otulonym w koc stanie się esencją codziennej przytulności.

Wnętrza hygge uwielbiają drewno, zatem salon o duńskim designie stanie się idealnym miejscem dla szafki HAGIA, na której będzie stała kolekcja świec bądź sukulentów. Jeśli natomiast nasz salon jest połączony z kuchnią, a pragniemy stworzyć oddzielną przestrzeń, aby spędzić miły wieczór na kanapie bez widoku lodówki - parawan w odcieniach ciemnego beżu zapewni nam intymność chwili.

Hygge - wnętrza pełne miłości

Parafrazując słynne powiedzenie: spokój tkwi w szczegółach, ponieważ to małe rzeczy najmocniej wpływają na codzienny nastrój. Niezależnie od tego czy będzie to sypialnia, kuchnia czy salon hygge - to detale spersonalizują przestrzeń i nadadzą jej miłego uroku w dopasowanym do nas stylu.

dom w stylu hygge

Miłe dobrego początki

Ściany i meble w stylu skandynawskim, dzięki ich spokojnej tonacji i prostocie, są świetnym tłem, aby pozwolić wybrzmieć dodatkom. Szczególnie popularna i wysoko ceniona w krajach północnej Europy jest ceramika, najlepiej spersonalizowana i wykorzystująca naturalne materiały. Gliniane kubki czy miseczki w szkliwie o odcieniu oliwki pięknie będą wyglądać w połączeniu z niemal każdym rodzajem drewna i staną się idealnym elementem każdego posiłku.

Wyjątkowo miły, wełniany koc, stosik książek, puchate poduszki - wszystko to pomoże nam i naszym bliskim poczuć się komfortowo i odnaleźć swoje miejsce w hygge.