Duże kanapy do pokoju dziennego – aranżujemy przestronny salon

Przestronne wnętrze jest idealnym miejscem, aby wyeksponować duże kanapy. Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu. To miejsce relaksu i podejmowania gości. Przestronny salon daje nieskończone możliwości aranżacji. Dlaczego warto wyeksponować dużą kanapę w pokoju dziennym?
Duże kanapy do pokoju dziennego

Duża kanapa jest sercem salonu

Salon jest centralnym miejscem domu - dosłownie lub w przenośni. Wszystkie drogi w naszym domu prowadzą do pokoju dziennego, a kanapa jest głównym punktem pomieszczenia. Wokół niej toczy się dzień oraz często noc, to miejsce relaksu i wypoczynku po ciężkim dniu, dające chwilę ukojenia z książką lub dobrym filmem. To również przestrzeń zapewniająca rozrywkę, gdzie podejmuje się gości i organizuje spotkania z najbliższymi nam ludźmi. Duża kanapa to serce wnętrza. Wokół niej kwitnie życie dzienne oraz nocne. Wyjątkowy mebel zasługuje na pierwszoplanowe miejsce.

Duża kanapa do salonu

Duża kanapa do salonu pozwala na zabawę kolorem i wzorem

Przestronny pokój dzienny wymaga podkreślenia głównego punktu pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się duża kanapa do salonu. Aranżacje wnętrza warto rozpocząć właśnie od niej. Wybór kanap, sof i narożników jest ogromny. W przestronnym pokoju dziennym doskonale spisuje się duża kanapa narożna. Można ją umieścić przy jednej ze ścian lub całkowicie na środku pokoju. Zapewni wygodę kilku osobom podczas popołudniowego odpoczynku. Kanapy dostępne są w różnych kolorach. Ciekawą opcją są także sofy z funkcją spania, które w nocy mogą przeobrażać się mebel sypialniny - na szczególne okazje.

Dużą popularnością cieszą się uniwersalne szarości. Turkusowy kolor ożywi wnętrze i doda mu charakteru. Sprawdzi się w salonie urządzonym w stylu glamour. Intensywne kolory, np. czerwień, fiolet, żółć będą doskonałą podstawą do stworzenia aranżacji w stylu orientalnym, marokańskim lub indyjskim. Duża kanapa do salonu w jasnych barwach beżu wpasuje się w minimalistyczny styl skandynawski lub japoński. 

Kanapa może mieć formę wygodnej sofy lub przestronnego narożnika. Wygodne podłokietniki lub podwyższone boki zwiększą komfort wypoczynku lub spotkania towarzyskiego. Stylowe oparcie może być pikowane, a alternatywnie jego rolę mogą spełniać duże poduszki, idealne do ułożenia wedle własnego uznania i wygody.

Duża kanapa do salonu powinna stać na gustownych nóżkach, małych filarach lub bezpośrednio na podłodze. Ogromny wybór produktów sprawia, że z łatwością każdy dobierze idealną sofę do swojego przestronnego salonu. Sofy rozkładane, sofy 3-osobowe, a może wygodne narożniki z funkcją spania? Możliwości jest wiele!

Duże kanapy z funkcją spania to idealne rozwiązanie na całą dobę

Funkcjonalność kanapy nie jest związana jedynie z dziennym relaksem lub wieczornymi spotkaniami towarzyskimi. Nie można zapomnieć również o korzystaniu z sofy do spania. Duże sofy rozkładane idealnie rozwiąże problem przenocowania gości. Tego typu modele często mają możliwość schowania kompletu pościeli wewnątrz, dzięki czemu są wyjątkowo funkcjonalne. Duże sofy z funkcją spania sprawdzą się również, gdy planowo rezygnuje się z sypialni na rzecz przestronnego pokoju dziennego. Nowoczesne mieszkania, np. w stylu loft, mogą mieć bardzo dużą powierzchnię bez wydzielonych oddzielnych pomieszczeń. Jeden wielki pokój wtedy pełni rolę salonu, sypialni oraz jadalni.

Duże kanapy z funkcją spania

Duże kanapy rozkładane to dobre rozwiązanie do każdego salonu. Można wykorzystać tę funkcję podczas oglądania filmu lub popołudniowej drzemki. Sprawdzi się również podczas turnieju gier planszowych z rodziną lub w trakcie zabawy z dziećmi. Duże kanapy z funkcją spania są wyposażone zwykle w schowek na pościel, który można wykorzystać do przechowywania nie tylko pościeli, ale także kocy lub poszewek na poduszki.

duża kanapa narożna

Duża kanapa w salonie to centralny punkt aranżacji wnętrza

Duża kanapa w salonie jest zwykle główny punktem pomieszczenia. Można ją zestawić w tej samej kolorystyce, co fotele oraz pufy. Ciekawym rozwiązaniem będzie również umieszczenie fotela lub pufy w kontrastowym kolorze. Bez względu na wybór, kanapa jest niekwestionowaną królową w salonie, dlatego warto mieć na uwadze, że sofy dobrze jest wymieniać co kilka lat. To pozwala na całkowitą zmianę aranżacji wnętrza i stworzenie pomieszczenia w zupełnie nowym stylu.