Dwie kanapy w salonie, czyli jak stylowo zaaranżować przestrzeń

Wiele osób zastanawia się nad aranżacją swojego salonu, aby był on i ergonomiczny, i przyjemny dla oka. Ustawienie dwóch sof i ciekawe zestawienie ich ze sobą jest doskonałym rozwiązaniem. Wypełniają przestrzeń, stanowią strefę wypoczynkową dla całej rodziny, a także tworzą spójną całość.  
Dwie kanapy w salonie

Dwie kanapy w salonie - inspiracje i pomysły na aranżacje wnętrza

Jeżeli w Twoim domu mieszka sporo osób, a dodatkowo często odwiedzają Cię przyjaciele i rodzina, to konieczne jest, aby wygospodarować w swoim salonie jak największą ilość miejsca na wypoczynek. Warto zdecydować się np. na duży narożnik lub zastosować wspomniane wcześniej zestawienie dwóch kanap. To ciekawa alternatywa zarówno dla klasycznego połączenia sofa+fotel, jak i dla gotowych zestawów wypoczynkowych. Dzięki dwóm kanapom otrzymamy więcej wolnego miejsca do siedzenia. To jednak nie koniec plusów! Jeżeli zdecydujemy się na sofy z funkcją spania, to zyskujemy również dodatkową przestrzeń na drzemkę w ciągu dnia. Posiadanie dwóch kanap w salonie umożliwia nam również komfortowe i wygodne ugoszczenie naszych najbliższych, którzy muszą zostać na noc.

Dwie sofy w salonie

Jaką sofę wybrać do salonu?

Decydując się na dwie kanapy w salonie, powinniśmy rozważyć to, w jakim rozmiarze i kolorze powinny one być. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wybór sof z tej samej kolekcji, jednak zwolennicy wnętrz eklektycznych często zestawiają ze sobą dwa zupełnie inne meble. Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią użytkową, możemy zdecydować się na kanapy trzyosobowe lub jeszcze dłuższe, np. narożniki. Jeżeli jednak przestrzeń nas nieco ogranicza, wybór powinien paść na kanapę dwuosobową + fotel, gdyż dwie sofy mogłyby przytłaczać wnętrze. 

Biorąc pod uwagę fakt, że sofy kupujemy na lata, warto rozważyć wybór mebli w klasycznych formach i odcieniach. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do różnych stylów architektonicznych, co z pewnością zaowocuje w przypadku zmian aranżacyjnych lub ewentualnych remontów. Największą popularnością cieszą się sofy w klasycznych odcieniach z zastosowaniem wodoodpornych i plamoodpornych materiałów (które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu!).

2 kanapy w salonie

Dwie sofy w salonie - dlaczego warto?

Większa ilość miejsca do komfortowego wypoczynku

Decydując się na dwie kanapy do salonu, zyskujemy więcej miejsca, co z pewnością okaże się przydatne, gdy odwiedzą nas bliscy. W przypadku, gdy zdecydujemy się na modele rozkładane, mogą one pełnić także funkcję spania, dzięki czemu zaproszenie gości na weekend nie powinno być już problemem. Co ciekawe inwestycja w dwie kanapy okazuje się także korzystna pod względem ergonomicznym. Sofa może zostać umieszczona dokładnie pod kątem 90 stopni względem pierwszej kanapy, a my zyskamy dodatkowe miejsce. Inną możliwością jest umieszczenie kanap naprzeciwko siebie, dzięki czemu uzyskujemy wyjątkowo gustowną aranżację. 

Możliwość stworzenia ciekawej aranżacji

Twórcy mebli tapicerowanych rozpieszczają klientów, tworząc sofy dopasowane do praktycznie każdego stylu. Wybór może paść na klasyczne, proste formy, które są utrzymane w klasycznych kolorach (biel, beż czy szarość), natomiast czasem warto zaszaleć i zdecydować się na bardziej jaskrawe kolory. Zestawienie dwóch kanap z pewnością ułatwi nam to zadanie!

Dwie sofy w małym salonie
sofy z funkcją spania

2 kanapy w salonie - kiedy nie warto decydować się na to rozwiązanie?

Dwie sofy w małym salonie mogą nie zdać egzaminu. Nie tylko przytłoczą miejsce, ale także zabiorą nam przestrzeń do umieszczenia innych ważnych mebli: komody, regału na książki, witryny czy szafy do przechowywania. Najważniejsza z zasad mówi, że meble powinny pasować do wnętrza przede wszystkim pod względem rozmiaru. Kupowanie zbyt dużych lub zbyt małych przedmiotów może spowodować optyczne zmniejszenie lub przesadne zwiększenie pomieszczenia. 

Dwie sofy w małym salonie

W przypadku, gdy Twój salon jest niewielki, doskonałym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest sofa dwuosobowa, którą warto umieścić w centralnej części wnętrza. Wariantem zamiennym może być także wykorzystanie dwóch mniejszych sof bez podłokietników, które także mogą ograniczać przestrzeń. Gdy poszukujemy pomysłu na dwie sofy w małym salonie, inspiracje powinniśmy czerpać z wielu różnych źródeł.

Zapoznaj się z innymi postami na naszym blogu, w którym podpowiadamy Ci najlepsze rozwiązania aranżacyjne do Twojego wnętrza!