Witryny do salonu – wspomnienie przeszłości czy modny dodatek do wnętrza?

Niektórym kojarzą się jedynie z miejscem ekspozycji babcinej porcelany, zaś dla innych stanowią niezbędny element wyposażenia pokoju dziennego. Witryny do salonu to meble, które nadążają za współczesnymi trendami. Możemy więc bez obaw wstawić ten element do swojego mieszkania. 
witryny do salonu

Witryny szklane - jaką rolę pełnią w salonie?

Jedna rzecz z pewnością nie uległa zmianie - witryny nadal pozostają eleganckim elementem wyposażenia wnętrza, które pełni jednocześnie rolę praktyczną i dekoracyjną. W każdej witrynie znajdziemy zarówno przeszklone, jak i w pełni zamknięte szafki czy szuflady. Możemy przechowywać w niej zatem i to, co lepiej ukryć przed wzrokiem gości - tekstylia domowe czy dokumenty - i to, co warte wyeksponowania jak na przykład ozdobne szkło, porcelana czy ważne pamiątki. Witryny szklane do salonu bez trudu dopasujemy do stylu aranżacyjnego wnętrza. Jak to zrobić?

witryny narożne

Witryna szklana do salonu w stylu nowoczesnym

Nowoczesna witryna szklana do salonu wyróżnia się prostą bryłą, która jest pozbawiona ozdobnych uchwytów czy frezów. Jej fronty są gładkie, bardzo często wykończone na wysoki połysk. Z kolei we wnętrzu przeszklonych szafek znajduje się zjawiskowe podświetlenie LED, które nadaje całości wyjątkowy design. Najpopularniejsze kolory takich witryn to biel, czerń oraz szarość. 

Witryna szklana w stylu glamour

Witryny szklane w stylu glamour to meble bardzo ozdobne, najczęściej białe. Wyróżniają je ciekawie frezowane fronty i subtelne gięte nóżki. Nieco nowocześniejsze wersje witryn glamour to modele z błyszczącymi frontami laminowanymi. 

Witryny w stylu prowansalskim

Prowansalskie witryny bywają podobne do witryn w stylu glamour. Zawsze są jasne (najczęściej białe) i bardzo romantyczne. Mają charakterystyczne, wyraźnie oddzielone od siebie szybki przeszklonych frontów, subtelne uchwyty i delikatnie zdobione drzwiczki.

-15%
BRUGIA, https://konsimo.pl/kolekcja/brugia/ Wąska witryna pokojowa biały/szary - zdjęcie

FORTE

BRUGIA

Wąska witryna pokojowa

1109
PLN
1299
PLN

Witryna szklana w stylu klasycznym

Klasyczna witryna szklana do salonu to z reguły model drewniany, który równoważy elegancję, szyk i prostotę. Taki mebel często zdobiony jest pięknymi uchwytami, złoceniami i frezowanymi frontami.

Witryna loftowa/industrialna

W lofcie i salonie w stylu industrialnym sprawdzą się podobne witryny, mianowicie charakterystyczne modele łączące surowe drewno i czerń. Czarne fronty doskonale odnajdują się w minimalistycznych aranżacjach, inspirowanych wnętrzami pofabrycznymi. Są także niezwykle eleganckie, a dodatek drewna ociepla je i dodaje im elegancji. 

witryny na książki

Witryny na książki, czyli jak zagospodarować współczesną witrynę

Jeśli nie chcemy, aby nasza przeszklona witryna przenosiła aranżację w przeszłość, możemy wypełnić ją ponadczasowymi dekoracjami, czyli np. książkami w stylowych oprawach. Nowoczesna witryna szklana do salonu, której wnętrze skrywa dziesiątki wolumenów, z klasą zaprezentuje osobowość domowników wszystkim gościom, których przyjmujemy w salonie.

Chcąc przyciągnąć wzrok zarówno do samego mebla, jak i do jego zawartości, warto postawić na model z podświetlanymi półkami. Taka witryna będzie również dodatkowym, klimatycznym źródłem światła w pokoju dziennym. Nie musimy obawiać się przy tym horrendalnych rachunków za prąd, bowiem oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne i charakteryzuje się długą żywotnością.  

Witryny narożne, czyli recepta na ograniczoną przestrzeń

Kiedy warto postawić na witrynę narożną? Takie rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku małych pokojów dziennych, gdzie wolne miejsce jest na wagę złota. Witryna narożna pozwoli zagospodarować trudną do funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeń w rogu pomieszczenia. Zaskoczy także swoją pojemnością, oferując mnóstwo miejsca do przechowywania. Poza tym, doskonale wpłynie także na ogólny wystrój całej aranżacji, nadając jej lekkość i szyk. Witryny narożne występują zarówno w wersjach stojących, jak i wiszących. Te drugie mogą okazać się doskonałym uzupełnieniem narożnej komody. Konieczne będzie jednak odpowiednie dopasowanie do siebie obu tych elementów, a najlepiej wybór produktów z jednej kolekcji. To samo dotyczy innych elementów wyposażenia wnętrz jak m.in. regały, szafki RTV czy stoliki kawowe