Jak wybrać fotel ogrodowy wiszący?

Chyba nie ma osoby, której nie sprawiłby przyjemności wypoczynek w ogrodzie z kubkiem ulubionego napoju i z dobrą książką w ręku w niedzielny poranek. Decydując się na taki rodzaj odpoczynku warto też zastanowić się nad tym jaki zestaw mebli ogrodowych wybrać, aby cel został w 100% osiągnięty. 
fotel ogrodowy

Fotel wiszący podstawą każdego ogrodu!

Na rynku w obecnych czasach jest dostępny bardzo szeroki asortyment tego rodzaju mebli, a wybór ich nie należy do tych szybkich i łatwych. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: infrastrukturę ogrodu, aspekt konstrukcyjny samego domu, czyli posiadanie lub nieposiadanie zabudowanego tarasu oraz kolor i materiał mebli, które już znajdują się w naszym ogrodzie. Jak zatem estetycznie wzbogacić nasz ogród? Wybierając właściwy fotel wiszący!

zestaw mebli ogrodowych

Myśląc o tym, jak można zrelaksować się w ogrodzie, nasuwa się tylko jedna myśl - fotel wiszący. Ten popularny mebel jest najczęściej wybieranym wypoczynkiem do ogrodów, ponieważ jest przede wszystkim uniwersalny. Może z niego skorzystać nie tylko osoba dorosła, ale i dziecko. Jego gabaryty umożliwiają wygodne usadowienie się, a często znajdujące się na nim poduszki sprawiają, że będzie możliwe ucięcie sobie popołudniowej drzemki czy po prostu zwyczajne leżakowanie.

Sam wygląd popularnych technorattanowych foteli wiszących jest tak uroczy, że zarówno jego kolorystyka, jak i sama bryła, z pewnością dopasują się do już posiadanych mebli ogrodowych oraz do każdego tarasu. Jest on dostępny w różnych kolorach, co tylko bardziej przyciąga i pomaga w podjęciu decyzji o kupnie takiego mebla. Możliwość bujania się zachęca małe dzieci do skorzystania z niego, a przy tym jest bezpiecz

Konstrukcja fotela ogrodowego wiszącego

Wariantów foteli ogrodowych wiszących jest naprawdę mnóstwo. Wybór odpowiedniego fotela do ogrodu jest bardzo często uzależniony od indywidualnych preferencji. Jeżeli jest to osoba ceniąca sobie wygodę i lekkość przedmiotu, który często będzie zmieniał swoją lokalizację na danym obszarze ogrodowym - warto postawić na fotele ogrodowe wykonane z plecionego technorattanu. Niektórzy producenci oferują fotele ogrodowe wiszące wykonane z tego samego materiału (technorattan), co zestawy mebli ogrodowych. Bardzo korzystnie jest wtedy zdecydować się na całość, ponieważ oprócz urozmaicenia naszego ogrodu wielością różnych mebli, zachowa się spójną aranżację, która z pewnością zachwyci niejednego gościa. 

fotel wiszący

Z kolei dla osób ceniących sobie klasyczny wystrój ogrodu, polecanym materiałem konstrukcyjnym będzie drewno - bardzo przyjemne w dotyku, pięknie pachnące i przede wszystkim ekologiczne. Taki drewniany fotel ogrodowy wiszący idealnie sprawdzi się na przykład w zabudowanym tarasie.

fotel wiszący ogrodowy

Fotel ogrodowy wiszący - jak o niego dbać?

Okresem, w którym najczęściej korzysta się z foteli ogrodowych wiszących oraz z kompletu mebli ogrodowych, jest lato. Czasami późna wiosna i wczesna jesień to też jeszcze dobry czas na wykorzystanie takich mebli przy wsparciu ciepłego koca. Jednak w momencie, gdy już nie korzystamy z mebli ogrodowych, warto zastanowić się jak je odpowiednio zabezpieczyć. W przypadku materiału, jakim jest technorattan, do wyczyszczenia wystarczy jedynie wilgotna ściereczka. W przypadku drewna należy odpowiednie je zaimpregnować. 

Wybór poduszek do wiszącego fotela również musi być podyktowany łatwością czyszczenia. Dziś mamy możliwość kupienia poduszek, które nawet wystawione na deszcz, nie powinny być ani trochę wilgotne. Również pokrowiec na fotel wiszący z pewnością się przyda. Dla osób ceniących sobie większą dawkę bezpieczeństwa w przypadku dbania o meble ogrodowe, poleca się specjalne nakrycie w postaci przeciwdeszczowego pokrowca. Ci, którzy mają więcej miejsca w garażu, mogą pozwolić sobie na schowanie takich mebli właśnie tam na czas ich nieużywania.

wiszący fotel ogrodowy

Jak zapełnić ogród? Recepta: akcesoria ogrodowe!

Miłośnicy wieloosobowych imprez ogrodowych bez problemu są w stanie znaleźć coś w sklepie Konsimo.pl. Aby pomieścić dużą liczbę gości warto wybrać sofy ogrodowe lub narożnik ogrodowy. Dobrym pomysłem będzie również wybór zestawu mebli ogrodowych, które w odpowiednim połączeniu wszystkich poszczególnych akcesoriów ogrodowych, będą spełniały dwie ważne funkcje: funkcjonalną oraz reprezentatywną.

Dzięki takiemu rozwiązaniu każda nawet największa rodzinna uroczystość będzie w pełni udana. Lato to również świetny moment, aby zażyć trochę więcej kąpieli słonecznych niż zazwyczaj i naładować się duża dawką witaminy D3. W tym celu leżak ogrodowy będzie strzałem w 10! Z kolei Ci, którzy na słońcu nie mogą przebywać zbyt długo, a jednak wciąż są chętni na przebywanie w ogrodzie na świeżym powietrzu, powinni udać się pod parasol ogrodowy. Czy na słońcu czy w cieniu, lato i ogród to idealne połączenie dla każdej osoby, ponieważ tylko w tym czasie możemy cieszyć się w pełni świeżym powietrzem, promieniami słońca i spędzeniem wspólnego czasu razem z rodziną wśród zieleni i kwiatów.