Fotel wiszący: kokon. Sprawdź ciekawe aranżacje!

To nieprawda, że miłość do bujania i kołysania jest wyłącznie domeną dzieci. Ta sama czynność jest również przyjemne dla osób dorosłych, które potrzebują odpoczynku w komfortowych warunkach. Fotel wiszący kokon pozwala wypocząć zarówno na balkonie, jak i wewnątrz mieszkania. Jak go wykorzystać? 
fotel wiszący do pokoju

Wiszące fotele - w jakim stylu aranżacyjnym się sprawdzą?

Niezależnie od designu i materiału wykonania, fotel wiszący zawsze wprowadza do aranżacji element ciepła i przytulności. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się wyłącznie w wystrojach o podobnym charakterze. Wręcz przeciwnie, można wykorzystać go jako dodatek, który ociepli wnętrza loftowe czy industrialne. Najbardziej uniwersalny jest fotel wiszący na balkonie, na tarasie lub w ogrodzie. W towarzystwie naturalnej roślinności i materiałów, jak drewno czy beton, kokon z technorattanu i metalu zaprezentuje się najlepiej.

Poza tym wiszące siedziska są z reguły przypisane aranżacjom w stylu skandynawskim, boho oraz vintage. Dobrze czują się bowiem w towarzystwie naturalnych tkanin, makram i innych nieco rustykalnych dodatków. Fotele ogrodowe wiszące z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów! 

fotel wiszący kokon

Fotel wiszący do pokoju - gdzie postawić?

Wiszące fotele do pokoju to elementy wyposażenia wnętrza, które możemy podwiesić pod sufitem lub zamontować na dedykowanym stelażu. Te pierwsze nie zajmą miejsca podłogowego, ale będą zlokalizowane w jednym miejscu na stałe. Z kolei te drugie, choć wymagają oddania im odrobiny przestrzeni podłogowej, cały czas pozostają mobilne, dzięki czemu latem mogą zapewnić nam relaks na balkonie, a gdy się chłodniej również wewnątrz mieszkania.

Najczęściej fotel wiszący pokojowy spotkamy w salonie lub sypialni, ale również w pokoju dziecka lub nastolatka. Wszystko zależy od tego, gdzie najbardziej lubimy wypoczywać. W delikatnie kołyszących się kokonach bardzo wygodnie jest drzemać, czytać książki czy oglądać ulubiony program w telewizji, dlatego fotel wiszący warto postawić tuż obok biblioteczki, komody, regału na książki lub w kąciku rozrywkowym pokoju dziennego. 

Fotel wiszący dwuosobowy, czyli relaks w duecie

Jeśli efektywniej niż w pojedynkę wypoczywamy w duecie, warto zdecydować się na fotel wiszący dwuosobowy, który chociaż zajmuje nieco więcej miejsca, to jest przy tym znacznie bardziej funkcjonalny. Dzięki sporemu siedzisku dwóch użytkowników kokonu może wspólnie cieszyć się seansem filmowym, ciekawą lekturą lub kubkiem z ulubioną kawą czy herbatą na świeżym powietrzu.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby z dwuosobowego fotela korzystać w pojedynkę. Mamy wtedy więcej miejsca dla siebie, możemy położyć się wygodniej i nieco rozprostować nogi. Jeśli tylko pozwala nam na to metraż pomieszczenia, zawsze warto zdecydować się na nieco większy element wyposażenia wnętrza.

Jak zaaranżować fotel wiszący w pokoju?

Fotel wiszący pokojowy najlepiej ustawić w pomieszczeniu tuż obok stolika i donic z wysokimi kwiatami. Stworzony w ten sposób kącik wypoczynkowy będzie w pełni funkcjonalny, gdyż umożliwia wygodne odłożenie kubków czy książki na blat, a także rozkoszowanie się towarzystwem zielonej roślinności. Bardzo ważne jest także dobre oświetlenie tego miejsca, dlatego siedzisko powinno znaleźć się blisko okna lub tuż obok lampy podłogowej.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy fotel wiszący biały, czarny czy naturalnie brązowy, warto uzupełnić go dodatkowymi tekstyliami. Miękkie poduszki, koce i pledy nie tylko zwiększą komfort korzystania z siedziska, ale wpłyną pozytywnie również na jego wygląd. Odpowiednio dobrane pod względem kolorystycznym dodatki sprawią, że aranżacja z udziałem wiszącego fotela nabierze spójności i harmonii.