Jak ozdobić krzesła na Boże Narodzenie?

Przygotowując oprawę świątecznego stołu, warto pójść o krok dalej i zadbać również o wygląd całego pomieszczenia. Niebagatelne znaczenie będzie miało także przystrojenie innych mebli - w tym również krzeseł. Jak ozdobić krzesła na Boże Narodzenie? 

Ozdoby świąteczne na krzesła - co wybrać?

Dekoracja krzeseł wokół świątecznego stołu pomoże dopełnić aranżację i sprawi, że całe pomieszczenie nabierze bożonarodzeniowego klimatu. Ozdoby świąteczne na krzesła należy dopasować do stylu oprawy blatu tak, aby stworzyć spójną całość. Jeśli więc zastawa stołowa i dekoracje są nowoczesne, to w taki sam sposób należy przybrać również oparcia krzeseł.

Jak ozdobić krzesła na święta? Najłatwiej będzie przyczepić wybrane ozdoby do oparcia każdego lub co drugiego siedziska. Możliwości jest naprawdę wiele - od bombek poprzez łańcuchy choinkowe, gałązki igliwia czy sztuczne zielone roślinki. Na oparciu można przewiązać też ozdobną wstążkę lub wykorzystać sznurek do zawieszenia na krześle dodatkowych ozdób, na przykład malowanych szyszek. Ogromne wrażenie na gościach z pewnością zrobiłyby lampiony przymocowane na oparciu każdego krzesła - dla bezpieczeństwa domowników warto wybrać modele LED-owe. 

Pokrowce na krzesła Boże Narodzenie

Prostym i praktycznym sposobem na dekorację siedzisk wokół stołu są świąteczne ubranka na krzesła, czyli pokrowce, które nie tylko ozdobią meble, ale również ochronią je przed zabrudzeniem. Jeśli nie chcemy spierać z tapicerki czerwonego barszczu, dobrze będzie zdecydować się nawet na zwykłe pokrowce w stonowanym kolorze. Wiele zależy jednak od stylu planowanej kolacji wigilijnej.

Jeśli nasz świąteczny stół ma wyglądać tradycyjnie, świetnie zaprezentują się tematyczne pokrowce w ozdobną grafikę, na przykład z choinkami czy bombkami. Z kolei przy bardziej stonowanej aranżacji lepiej będzie postawić na jednokolorowe okrycia, na przykład złote lub czerwone. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się uzupełnienie zwykłych pokrowców czapkami Mikołaja, które założymy na szczycie oparcia każdego krzesła.

Jak udekorować krzesła na Wigilię?

Podczas dekorowania krzeseł na Wigilię należy zachować spójność pomiędzy aranżacją stołu i aranżacją całego wnętrza. Warto stół z krzesłami, choinkę i całe pomieszczenie traktować jako całość i przestrzegać narzuconych sobie zasad dotyczących stylu dekoratorskiego i kolorystyki.

Najbardziej efektownym i odświętnym rozwiązaniem jest udekorowanie wnętrza na czerwono lub na złoto i czerwono. Wybierając czerwone serwetki i czerwone świece, możemy zwyczajnie przewiązać oparcie krzesła czerwoną wstążką, tworząc na nim efektowną kokardę. A jak udekorować krzesła na Wigilię w zależności od wybranego stylu aranżacyjnego? Nie zapomnij o tym, aby całe wnętrze wyglądało pięknie! Jak ozdobić salon na święta?

Krzesła świąteczne w stylu boho, rustykalnym i skandynawskim

W przypadku tak naturalnych nurtów dekoratorskich warto postawić na zielone dekoracje krzeseł, czyli przymocować do nich gałązki igliwia lub gotowe wieńce, przyozdobione dodatkowo na przykład szyszkami czy małymi bombkami. Ciekawym rozwiązaniem będzie także sznurek lub wstążka, które w miejscu wiązania udekorujemy dowolną kompozycją, na przykład bukiecikiem z ostrokrzewu. 

Krzesła świąteczne w stylu nowoczesnym i glamour

Styl nowoczesny i styl glamour łączy elegancja, dlatego krzesła świąteczne dekorowane w podobny sposób, najłatwiej przyozdobić błyszczącym materiałem w jednolitym kolorze. Wystarczy przewiązać na oparciu szeroką wstążkę i stworzyć z niej staranną kokardę, aby krzesło wyglądało jak prezent zapakowany pod choinkę. Jak ozdobić dom na święta? Przeczytaj na naszym blogu!