Jak powinno wyglądać prawidłowe oświetlenie biurka?

Dlaczego oświetlenie biurka jest tak ważne? Właściwie dobrane zapewnia wysoki komfort w czasie nauki lub pracy w trybie home-office. Z drugiej strony zbyt słabe światło lub lampa o nieergonomicznych wymiarach potrafią znacznie obniżyć naszą wydajność w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. 
oświetlenie biurka led

Uniwersalne oświetlenie biurka LED

Jednym z najbardziej uniwersalnych jest oświetlenie biurka LED. Lampy wyposażone w wydajne diody emitują mocne światło, które sprzyja pracy i skupieniu. Ważnym aspektem jest kolor (temperatura) emitowanego światła. Należy ją dobrać do indywidualnych potrzeb.

Z zasady światło ciepłe (2200-3500 K) wykorzystuje się do stworzenia przytulnej atmosfery. Jest jednak na tyle uniwersalne, że może służyć również za prawidłowe oświetlenie biurka. W niektórych sytuacjach lepszym wyborem okaże się barwa neutralna, biała (3500-4500 K) lub wręcz zimna (4600-11000 K). Z chłodem nie można jednak przesadzić. Chociaż zimne światło ma działanie pobudzające, dłuższa praca może męczyć wzrok.

W sklepie internetowym Konsimo.pl można znaleźć wiele lamp wykorzystujących oświetlenie LEDowe o temperaturze światła, która sprzyja nauce i skupieniu. Dobre oświetlenie biurka LED zapewni na przykład lekka i ergonomiczna lampa biurkowa TIFER.

oświetlenie biurka z komputerem

Jak zaplanować oświetlenie nad biurkiem dziecka?

Każdy uczeń codziennie spędza wiele godzin na odrabianiu zadań domowych i realizacji projektów szkolnych. Dlatego tak ważne jest prawidłowe oświetlenie nad biurkiem dziecka. Warto zaplanować je tak, aby nasza pociecha chętnie siadała do nauki i nie nadwerężała swojego wzroku. W tym celu pomocne są poniższe wskazówki:

-Prawidłowo ustaw lampę na biurku. Praktyczną opcją są lampy biurkowe z oferty Konsimo.pl, na przykład KETON lub RIDU, które są lekkie i zapewniają możliwość regulacji kąta padania światła

-Wybierz odpowiednią barwę światła. Oświetlenie biurka ucznia powinno pomagać mu w skupieniu myśli, dlatego dobrym rozwiązaniem są lampki LEDowe lub te z popularnym gwintem e14. Dzięki zastosowaniu uniwersalnych rozwiązań, łatwo można dobrać temperaturę oświetlenia do potrzeb dziecka

-Postaw na ergonomiczny kształt i praktyczne materiały. Dobrze, gdy oświetlenie nad biurkiem ucznia jest wytrzymałe. W sklepie Konsimo.pl można znaleźć lampy biurkowe plastikowe oraz metalowe - odporne na uszkodzenia i upadki. Niektóre modele wyposażono w klosze z tkaniny, które doskonale wpiszą się w aranżację pokoju dziecka lub nastolatka

Ponieważ uczeń może wykorzystywać biurko nie tylko do nauki, ale również zabawy (na przykład czytając książki lub grając w gry), ciekawym rozwiązaniem są lampki LED z płynną regulacją natężenia i barwy światła. Pozwalają uczyć się przy świetle neutralnym, a odpoczywać przed zaśnięciem przy ciepłej barwie.

Dobieramy oświetlenie biurka z komputerem

Prawidłowe oświetlenie biurka z komputerem pozwala stworzyć wygodne miejsce dla osób pracujących zdalnie. Podstawą są oczywiście lampki biurkowe, które dają możliwość regulacji wysokości oraz kąta świecenia. Jeśli chodzi o biurko z komputerem, trzeba zaplanować optymalne oświetlenie całej jego powierzchni.

Problemem w tym przypadku może być efekt tzw. olśnienia. Można go zaobserwować, gdy snop światła odbija się od monitora. Znacznie utrudnia to pracę i zmniejsza komfort użytkownika. Oświetlenie LED do biurka powinno być ustawione z góry w odległości co najmniej 30 cm od ekranu komputera. W ten sposób można osiągnąć optymalne warunki do pracy.

W bogatej ofercie sklepu internetowego Konsimo.pl można znaleźć wiele propozycji, które posłużą za idealne oświetlenie biurka z komputerem. Oprócz lamp biurkowych, dużym zainteresowaniem cieszą się lampy podłogowe. Pozwalają na doświetlenie całego pomieszczenia i zapewniają komfortowe warunki pracy. 

oświetlenie nad biurkiem dziecka