Jak udekorować balkon na Święta Bożego Narodzenia?

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, bardzo często ozdabiamy swoje wnętrza w charakterystyczny sposób. Poza udekorowaniem choinki, aranżujemy przestrzeń przy pomocy dekoracji. Warto również pomyśleć o zewnętrznych ozdobach domu. Jak udekorować balkon na Święta Bożego Narodzenia? 
jak ozdobić balkon na święta bożego narodzenia

Jak udekorować balkon na Boże Narodzenie?

Zastanawiając się, jak ozdobić balkon na święta, warto zacząć od tego, co najbardziej przypomina nam Boże Narodzenie. Elementem, który kojarzy się z tym świętem niemal każdemu na całej kuli ziemskiej, jest ubrane drzewko, czyli bożonarodzeniowa choinka. Chociaż zwyczajowo choinkę trzyma się wewnątrz domu, np. w salonie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić ją również na balkonie.

jak ubrać balkon na boże narodzenie

Decydując się na choinkę na balkon, trzeba wybrać między drzewkiem naturalnym albo wykonanym ze sztucznych materiałów. Tutaj nie ma definitywnie lepszego bądź gorszego rozwiązania. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i możliwości każdego klienta. Zdecydowanie bardziej opłacalną (pod względem ekonomicznym) opcją będzie sztuczna choinka. Posłuży bowiem ona przez kilka lat, a więc znika potrzeba corocznego kupowania nowego drzewka, jak to jest w przypadku choinki naturalnej.

Bez względu na to, czy stawia się choinkę wewnątrz czy na zewnątrz, nie można zapomnieć o jej udekorowaniu. Świąteczne drzewko na balkonie będzie się pięknie prezentowało ubrane w sznur z kolorowych lampek oraz naturalne ozdoby, jak szyszki lub orzechy.

Jak ozdobić balkon na Święta Bożego Narodzenia?

Jak udekorować balkon na święta poza postawieniem na nim choinki? Możliwości jest cała masa! Idealnym pomysłem jest przybranie balkonu różnego rodzaju dekoracjami świetlnymi. W zimie szybko zapada zmrok, co spowodowało, że wszelkiego rodzaju lampki zdominowały rynek świątecznych dekoracji. To właśnie one często budują niepowtarzalny klimat całej aranżacji świątecznej!

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z lampek w postaci sznura i umieszczenie ich na barierce balkonu. To jednak nie jedyna możliwość! Równie dobrze będą się prezentowały figury wykonane w całości z lampek LED. Można je dostać w różnych rozmiarach i kształtach (lubiane przez klientów są wzory Świętego Mikołaja, reniferów czy bałwanków).

Czy każde lampki nadają się na balkon?

Jeśli rozważając, jak ozdobić balkon na Boże Narodzenie, decyzja padnie na dekoracje świetlne, należy dokonywać zakupu ze szczególną ostrożnością. Lampki do ozdobienia balkonu muszą być odporne na mróz i kontakt z wodą i śniegiem. W związku z tym należy szukać na opakowaniu produktu informacji, czy dany model nadaje się do użytku zewnętrznego. W przeciwnym razie lampki mogą po prostu przestać działać po pierwszym kontakcie z wilgotnym otoczeniem albo wywołać spięcie instalacji.

Jak ubrać balkon na Boże Narodzenie?

Jedną z charakterystycznych zimowych dekoracji jest stroik lub wieniec wykonany z gałązek drzewa iglastego, np. jodły lub świerka. Można oczywiście zaopatrzyć się także w sztuczny stroik, który podobnie jak sztuczna choinka, posłuży domownikom znacznie dłużej, niż ten z naturalnych materiałów. Wieńce i stroiki na balkon najczęściej występują w formie wiszącej. Dzięki temu idealnie nadają się do powieszania na oknie lub barierce balkonowej.

Na bazie z gałązek bożonarodzeniowego stroika, często widuje się wplecione gałązki jemioły, jarzębiny, wiszące szyszki lub czerwone kokardki i wstążki. Bywają również wieńce obsypane sztucznym śniegiem, który dodatkowo podkreśla zimowy charakter tego święta. Sprawdź również, jak ozdobić dom na święta!