Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych nam osób. By podkreślić ich szczególny charakter zadbaj o odpowiednie wystrój mieszkania.
Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych nam osób. By podkreślić ich szczególny charakter zadbaj o odpowiedni wystrój mieszkania. Przede wszystkim przygotuj odpowiednią zastawę stołową i skup się na ozdobieniu świątecznego stołu. Stół wielkanocny możesz udekorować kolorowymi stroikami, figurkami, świątecznymi serwetkami i skorupkami jajek. Nie zapomnij także o kwiatach, które zaakcentują charakter świąt i ożywią wielkanocną aranżację.

WIELKANOCNA ARANŻACJA STOŁU

Wielkanocna aranżacja stołu podkreśli ciepłą, domową atmosferę. Zaakcentuj świąteczny nastrój przez wybór odpowiedniego nakrycia stołu i dodatków. Świetnie sprawdzą się wiosenne akcenty w postaci świeżych kwiatów i stroików. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć oczywiście pisanek, rzeżuchy, baranka czy kurczaczków. Obrus, bieżnik i serwetki dopełnią całości wielkanocnej aranżacji. Dobierając świąteczne dekoracje pamiętaj o zachowaniu spójności kolorystycznej i dopasowaniu do wnętrza.

STÓŁ WIELKANOCNY

Stół wraz z krzesłami stanowią centralne miejsce w każdym mieszkaniu i odgrywa jedną z najważniejszych ról podczas uroczystości rodzinnych i świąt. To wokół stołu zasiada cała rodzina, by spotkać się i wspólnie spożywać posiłek. Rozkładany stół pozwoli wszystkim gościom na swobodę, a Tobie na stworzenie bogatej dekoracji. Wszystkie ozdoby i dodatki podkreślą świąteczną atmosferę. Bardzo ładnie będzie prezentował się obrus i bieżnik w kolorze białym z delikatnymi haftami. Serwetki z motywem świątecznym oraz świeże kwiaty zaakcentują wyjątkowość Wielkanocy.

KOLORY WIELKANOCNYCH DEKORACJI

Kolorem, który kojarzy nam się ze świętami wielkanocnymi biały, żółty i zielony. Te kolory zawsze sprawdzą się przy wyborze świątecznych dodatków i dekoracji. Jeśli jednak chcesz spróbować nieco innej kolorystyki sięgnij po pastelowe kolory. W tym przypadku po kolor różowy i błękitny. Jeśli mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim i w tym stylu chcesz zachować stylizację stołu, sięgnij po kolor biały, szary i brąz. Te neutralne barwy idealnie podkreślą skandynawski charakter aranżacji. Dekorując stół nie zapomnijmy o świeżych kwiatach. Najczęściej wybieranymi kwiatami do dekoracji wielkanocnego stołu są żonkile, szafirki, hiacynty i tulipany. Te kwiaty dopełnią każdą świąteczną aranżację i ożywią dekoracje stołu.