Jak urządzić japońskie wnętrza?

Wnętrze urządzone w stylu japońskim jest kwintesencją harmonii, minimalizmu i ukojenia. Królują jasne barwy i geometryczne wzory oraz bliskość z naturą. W jaki sposób uzyskać efekt wnętrza w stylu japońskim? 
japońskie wnętrza

Pokój w stylu japońskim to miejsce relaksu i wyciszenia

Styl japoński cechuje minimalizm i spokój. Dominują jasne barwy, głównie kolory ziemi: biel, beż, jasny brąz. Pikanterii można dodać mocnym akcentem w postaci drobnego elementu w odcieniu czerwieni, żółci lub pomarańczowym. Pokój w stylu japońskim jest miejscem, w którym od razu widać harmonię. Wszystko ma swoje miejsce i nic nie zostało umieszczone przypadkowo. 

Sypialnia w stylu japońskim

Salon w stylu japońskim charakteryzuje umieszczenie mebli na środku powierzchni, co pozwala na uzyskanie wolnych ścian i zagospodarowanie ich na zabudowane szafy. Meble japońskie są geometryczne, drewniane i proste w wykonaniu. Są nisko osadzone i znajdują się bezpośrednio na podłodze albo na niewielkiej wysokości od niej. Dotyczy to szczególnie komód oraz stołów. Kanapa w salonie powinna być przysadzista, stojąca najlepiej bezpośrednio na podłodze - bez nóżek oraz bez podłokietników. Doskonale sprawdzi się model, który przypomina dużą pufę z oparciem w jasnych kolorach, np. w bieli lub w beżu. Obok powinien znaleźć się drewniany niewysoki stół oraz skromne krzesła w jasnych barwach. Całość warto udekorować niewielką ilością kwiatów. To podkreśli kontakt z naturą. Sprawdzą się drzewka bonsai, palmy oraz storczyki.

Sypialnia w stylu japońskim przyniesie ukojenie i harmonię

Sypialnia w stylu japońskim jest utrzymana w jasnych barwach, dominują naturalne materiały, głównie drewno. Meble japońskie są nisko osadzone. Łóżko powinno być przy ziemi. Nie sprawdzą się modele na wysokich nóżkach. Zdecydowanie w tym klimacie utrzymują się propozycje, które znajdują się na podłodze lub tuż nad nią i są wykonane z drewna. Komplety pościeli powinny być utrzymana w jasnych barwach, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów.

W sypialni można umieścić nisko osadzoną komodę o geometrycznym kształcie, a na niej misę lub wazon z orchideą. Stoliki nocne powinny być utrzymane w podobnym klimacie. Ważne, aby pamiętać o zasadzie minimalizmu. Nie powinno się przesadzać z ilością mebli oraz dodatków w żadnym z pomieszczeń. Sypialnia w stylu japońskim jest szczególnym wnętrzem, ponieważ służy wypoczynkowi nocnemu, który powinien nieść ze sobą ukojenie oraz harmonię.

Dom w stylu japońskim sprzyja refleksji

Mieszkanie w stylu japońskim jest bardzo dobrym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Pomaga zregenerować siły. Aranżacja w stylu japońskim przynosi ukojenie i skłania do refleksji. Głównym zamysłem wnętrza jest wyciszenie i poszukiwanie wewnętrznej równowagi. Dom w stylu japońskim jest jasny, prosty, a jednocześnie przytulny i ciepły. Ważnym elementem jest oświetlenie. W domu powinno być możliwie najwięcej światła dziennego. Oświetlenie sztuczne jest punktowe i rozmieszczone w różnych miejscach domu, aby nadać odpowiedni klimat i sprzyjać koncentracji. 

Dom w stylu japońskim

Meble japońskie są proste i służą do przechowywania wszystkich zbędnych przedmiotów w taki sposób, aby nie znajdowały się na widoku. Porządek to bardzo ważna cecha, która charakteryzuje ten styl. Podłogę zdobią głównie maty, ale można również wykorzystać prosty dywan. Istotnym elementem dekoracyjnym są kwiaty. Nie powinno być ich zbyt dużo, aby nie stworzyć efektu dżungli, ale pozostać w klimacie minimalizmu i podkreślić harmonię z naturą.

Mieszkanie w stylu japońskim

Mieszkanie w stylu japońskim sprzyja koncentracji i odnalezieniu wewnętrznej równowagi

Dom w stylu japońskim to miejsce, w którym ukojenie odnajdzie każda osoba - bez względu na prowadzony styl życia. Po ciężkim dniu pracy można znaleźć spokój i równowagę w spokojnej aranżacji wnętrza. Osoby, które lubią ciepłą atmosferę doskonale odnajdą się w japońskiej stylistyce. Mieszkanie jest bardzo dobrym miejscem sprzyjającym koncentracji dzięki niewielkiej ilości dodatków. Brak zbędnych i przytłaczających dodatków, ukryte zbędne przedmioty, utrzymany porządek i harmonia to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu.