Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój pełni w domu funkcję praktyczną i dekoracyjną. Pozwala przede wszystkim na zmianę obuwia i odzieży wierzchniej, ale także wita naszych gości. Szukając odpowiedzi na pytanie: jak urządzić przedpokój, warto wziąć pod uwagę zarówno jego funkcjonalność, jak i estetykę. Życzymy miłej lektury! 
jak urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokój? Wizualizacje

Zagadnienie "przedpokój wizualizacje" prowadzi nas do wnętrz, które są strategicznie zaaranżowane i doskonale oświetlone. Nie ma bowiem nic gorszego niż ciemny korytarz, który wita nas ponurym mrokiem po powrocie do domu. O skuteczne rozświetlenie przedpokoju możemy zadbać na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest wstawienie drzwi z przeszkleniami lub przynajmniej wymiana skrzydeł drzwiowych na jasne, najlepiej białe, ponieważ dobrze odbijają światło. Kolejna kwestia, która pojawia się gdy myślimy "jak urządzić przedpokój wizualizacje" to dobrze przemyślane oświetlenie sztuczne. Zwłaszcza wąski i ciasny korytarz powinien zostać dobrze i równomiernie oświetlony przy pomocy lamp i kinkietów. Pomocne zawsze okazuje się także zawieszenie w nim luster, które dodatkowo odbijają światło i nadają wnętrzu efekt głębi. 

jak urządzić przedpokój w domu

Jak urządzić przedpokój w domu jednorodzinnym?

Urządzając przedpokój w domu jednorodzinnym mamy z reguły nieco większe pole do popisu. Możemy zdecydować na przykład o tym, czy będzie to wnętrze otwarte czy zamknięte. Zamknięty przedpokój może wydawać się bardziej ograniczony przestrzennie, jednak jego aranżacja nie musi być tak ściśle powiązana z wystrojem holu czy pokoju dziennego, z którym ten zwykle się łączy.

Niezależnie od tego jaką ilością miejsca dysponujemy, w przedpokoju powinny znaleźć się określone elementy wystroju, w tym:

- miejsce do przechowywania okryć wierzchnich i dodatków,

- miejsce na buty,

- miejsce do zmiany obuwia.

Jeśli mamy do czynienia z wąskim, małym przedpokojem, możemy zdecydować się na rozwiązania dwa w jednym, typu szafa z lustrem, ławka z szafką na buty czy szafka z wieszakami i półkami. Niemniej jednak każdy korytarz powinien zostać wyposażony w meble, które ułatwią utrzymanie w nim porządku. Nic bowiem nie reprezentuje naszego domu gorzej niż kolekcja butów ustawionych pod ścianą czy sterta kurtek zawieszonych jedna na drugiej na jednym wieszaku. Jak więc urządzić przedpokój w domu jednorodzinnym krok po kroku?

Jak urządzić przedpokój w domu?

Przedpokój w domu należy urządzić w sposób przemyślany i zgodny z powierzchnią ścian i podłóg: poprzez umeblowanie aż po dodatki. Warto pamiętać, że zarówno ściany, jak i podłogi korytarza muszą wykazywać dużą odporność na ścieranie, bowiem narażone są na ciągłe niszczenie. Poza tym zalecana jest także jasna kolorystyka, która optycznie powiększa wnętrze. Jedynie osoby, które zastanawiają się, jak urządzić przedpokój z oknem, mogą wziąć pod uwagę ciemne i bardziej wyraziste kolory ścian czy podłogi. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie efektu kontrastu, czyli jasnych ścian i ciemnych mebli lub odwrotnie.

W idealnym przedpokoju powinna znaleźć się duża szafa na ubrania domowników, a także wieszak na odzież wierzchnią gości. Kolejny niezbędny mebel w korytarzu to szafka na buty - klasyczna lub wąska, w której obuwie ustawiane jest w pionie. Na koniec do przedpokoju musimy wstawić także siedzisko, czyli pufy do siedzenia lub ławy, na których można wygodnie zmienić buty. Jeśli myślimy o tym, jak urządzić przedpokój w domu stylowo i funkcjonalnie, to nie powinniśmy zapominać o dodatkach. Ozdobna lampa na komodzie, niebanalne lustro czy wazon z pewnością zrobią dobre wrażenie. 

jak urządzić przedpokój w domu jednorodzinnym