Jak urządzić przytulny salon?

Urządzenie salonu jest niemałym wyzwaniem, gdyż jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce relaksu dla domowników, dlatego obowiązkowo musi sprzyjać odpoczynkowi! Spędzamy w nim czas również z naszymi gośćmi, a czasem pełni również funkcję jadalni. Jak stworzyć przytulny salon? 
przytulny salon

Przytulny salon - inspiracje na aranżacje wnętrza

Podczas planowania wystroju należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność pomieszczenia. Ważne jest również to, aby czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. Stworzenie przytulnej i estetycznej kompozycji jest możliwe, jednak zanim to nastąpi, trzeba jasno sprecyzować nasze wymagania wobec aranżowanego pomieszczenia.

Salon to wspólna przestrzeń domowników, w której spotykają się, aby wspólnie spędzić czas i odpocząć po całym dniu. Jest to pomieszczenie, w którym przebywa się najczęściej, dlatego każdy powinien czuć się w nim komfortowo. Aby było to możliwe, wnętrze i jego wystrój muszą odzwierciedlać charakter lokatorów.

Przytulny salon inspiracje

Od czego zacząć?

Na samym początku powinniśmy określić styl, który najbardziej nam się podoba i w którym chcemy zaaranżować nasz salon. Możemy inspirować się tym, co jest aktualnie w modzie, jednak dobrze jest urządzić wnętrze zgodnie z własnym poczuciem estetyki. Minimalistyczny i surowy styl skandynawski od lat króluje w wystroju wnętrz, elegancja i klasyka nigdy się nie starzeją, a nowoczesne wnętrza zachwycają swoją funkcjonalnością. Co więcej nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować i łączyć ze sobą pozornie niepasujące elementy. 

przytulny salon drewno

Surowiec, który pozwoli Ci stworzyć przytulny salon - drewno

Drewno jest bardzo uniwersalne i pasuje do każdego stylu. Może być zastosowane na podłodze - w formie parkietu, dzięki czemu wnętrze nabiera harmonii i szyku. Decydując się na meble, warto postawić na produkty, które eksponują piękne i charakterystyczne słoje. Drewno w jasnych, miodowych odcieniach albo tych wpadających w bursztyn, łatwo jest wkomponować w estetykę salonu i dobrać do niego idealnie pasujące kolory i dodatki. Są to ciepłe odcienie brązu, które dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że mają ono tendencje do optycznego zmniejszania przestrzeni, dlatego ważne jest tutaj dobranie odpowiednich akcesoriów - nadających lekkości. 

Wybierając drewno, należy pamiętać o tym, że jest to bardzo trwały materiał i właśnie na takie należy się decydować podczas urządzania intensywnie eksploatowanych pomieszczeń.

Jak stworzyć przytulny salon z jadalnią?

Salon to miejsce, w którym się odpoczywa oraz przebywa w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Jadalnia natomiast ma trochę inną dynamikę, dlatego stworzenie jednej przestrzeni, będącej w praktyce dwoma różnymi pomieszczeniami, może okazać się niełatwe. Podstawą jest wyodrębnienie tych pomieszczeń, a osiągnąć to możemy, stosując różne faktury i materiały. Pamiętajmy o tym, że muszą one ze sobą współgrać, aby nie zaburzać harmonii i zachować estetykę we wnętrzu.

Od czego zaczniemy? Od znalezienia wspólnego motywu przewodniego, a następnie rozdzielenia pomieszczenia przy pomocy kolorów, tworzyw i dodatków. Jadalnia musi koncentrować się wokół stołu, dlatego od tego mebla powinniśmy zacząć. Kolor, tekstura i rozmiar będą determinowały to, jakie krzesła zostaną przy nim ustawione oraz czy warto zastosować dodatkowe dekoracje. 

przytulny salon z jadalnią

Jedzenie posiłków wzmacnia więzi, natomiast wspólne spędzanie czasu z całą rodziną jest możliwe dzięki wygodnej sofie bądź kanapie, która jest sercem salonu. Może to być element, który swoim kolorem wyróżnia się na tle innych i przykuwa od razu naszą uwagę, jednak nie jest to reguła. Bardzo często kanapa wpasowuje się w kolorystykę, tworząc tym samym przytulny salon. Aranżacje, która jest harmonijna. W takim przypadku główną rolę będą odgrywały dodatki, czyli np. poduszki albo rośliny.

Przytulny salon w bloku

Przytulny salon w bloku - jak zagospodarować mniejszą przestrzeń?

Mieszkanie w bloku posiada określony metraż, który może sprawiać problem podczas aranżacji salonu. Najczęściej w takich przypadkach próbuje się optycznie powiększyć pomieszczenie, chociażby przy użyciu luster albo wybierając jasne kolory ścian. Największym problemem, z którym możemy się spotkać, jest brak wystarczającej ilości miejsca na przechowywanie przedmiotów. Rozwiązanie? Postaw na styl minimalistyczny, który powinieneś ograniczyć do maksymalnie dwóch kolorów. Taka aranżacja pozwala nam w przemyślany sposób zwiększyć ilość szafek i półek, które możemy wykorzystywać, a dzięki określonej gamie barw możliwe jest zrobienie tego w dyskretny sposób. W efekcie powstaje salon nowoczesny i przytulny, który w dodatku jest bardzo funkcjonalny.

-11%
VETICA, https://konsimo.pl/kolekcja/vetica/ Szklana witryna glamour kremowy - zdjęcie

KONSIMO

VETICA

Szklana witryna glamour

999
PLN
1119
PLN