Jak wybrać materac dla dwojga?

Odpowiednio dobrany materac jest gwarancja zdrowego, a także komfortowego odpoczynku. Wybierając materac dla dwojga, należy zwrócić uwagę na inne kwestie, niż w przypadku produktu dla jednej osoby. Jaki materac dla pary okaże się najlepszy? Podpowiadamy jak dokonać wyboru. 
materac dla dwojga

Materac dla par - kilka ważnych informacji

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jedynie dobrej jakości materac spełni oczekiwania użytkowników. Warto więc korzystać z oferty sklepów, które posiadają produkty wysokiej jakości. Odpowiedni materac dla par to taki, który zapewni komfort każdej osobie, która z niego korzysta. Aby zapewnić sobie najlepszy sen, warto wybrać materac, który posiada elastyczność punktową. Oznacza to, że ugina się on w miejscu nacisku, a więc doskonale dopasowuje się do ciała. Taki materac powinien także tłumić ruchy, aby w przypadku zmiany pozycji jednej osoby, druga nie odczuwała dyskomfort. Produkt posiadający te cechy, to idealny materac dla pary o różnej wadze.

materac dla par

Materac dla par h2 h3 - co wybrać?

Podczas wyboru materaca, warto zastanowić się również nad jego twardością. Jest to cecha, która niewątpliwie ma wpływ na komfort odpoczynku. Materac dla par h2 h3 to najczęściej wybierane opcje. H2 to twardość, która sprawdzi się w przypadku od 60 do 80 kilogramów. Materac o twardości H3 to zaś odpowiedni wybór przy wadzie od 80 do 100 kilogramów. Materace dla par są świetnym rozwiązaniem, które pomoże Ci skutecznie zaaranżować przestrzeń w Twoim domu.

Materac h2 to najbardziej uniwersalna opcja. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które lubią miękkie materace, jak i w przypadku tych, którzy preferują nieco twardsze podparcie. Jeśli macie różne wymaganie, ale szukacie kompromisu dobrego dla obu stron, postawcie na twardość h2. Jest to dobry materac dla par do przytulania, gdyż nie ma tutaj żadnych szczelin, które mogłyby Was rozdzielić.

Materac h3 sprawdzi się w przypadku osób o wadze od 80 do 100 kilogramów. Osoby o mniejszej wadze mogą mieć trudności z zasypianiem i komfortowym odpoczynkiem, gdyż taki materac może okazać się zbyt twardy. Jeśli jeden z partnerów chce wybrać materac h3, a drugi się na to nie zgadza, wówczas warto pomyśleć nad rozwiązaniem, jakim są dwa materace. Dzięki temu każdy może wybrać taki, który spełni jego oczekiwania i zapewni komfortowy sen. W tym przypadku jednak konieczne będzie zastosowanie materaca nawierzchniowego lub łącznika, który zniweluje szczelinę między materacami. Nie jest to komfortowe, jeśli lubicie się przytulać.

-11%
ELATER, https://konsimo.pl/kolekcja/elater/ Materac bonellowy, pianka PU biały - zdjęcie

KONSIMO

ELATER

Materac bonellowy, pianka PU

889
PLN
999
PLN

Jak dobrać materac dla dwojga?

Materac dla dwojga powinien być dobrany zgodnie z potrzebami obu stron. Komfortowy sen jest bardzo ważny, ma znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. Jak dobrać materac dla dwojga? Przed zakupem zastanówcie się wspólnie, jakie potrzeby są najważniejsze. Wówczas będzie łatwiej wybrać Wam produkt, który spełni oczekiwania. Jeśli macie podobny wzrost i wagę, a także lubicie spać w tej samej pozycji i preferujecie taką samą twardość, nie powinno być problemów z wyborem odpowiedniego modelu. Jeśli zaś występuje duża różnica w wadze i wzroście, śpicie w innych pozycjach i preferujecie inną twardość, warto zainwestować w dwa materace.

materac dla pary o różnej wadze

Chociaż wybór odpowiedniego materaca dla dwóch osób może wydawać się łatwy, często sprawia wiele problemów. Jeśli nie możecie wspólnie zdecydować, które rozwiązanie okaże się najlepsze, warto zasięgnąć porady specjalistów. W sklepach z tego rodzaju wyposażeniem, pracują doświadczone osoby, które z pewnością pomogą Wam wybrać materac idealny. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, aby każdy mógł zadbać o swój komfortowy sen.