Jak zaaranżować pokój dzienny w bloku? Najciekawsze inspiracje i pomysły.

Aranżacje pokoju dziennego w bloku mogą wiązać się z wieloma problemami związanymi nierozerwalnie z małym metrażem mieszkania. Często pomieszczenia te muszą pełnić zarówno funkcję salonu połączonego z jadalnią a niekiedy i sypialni. Jak zmieścić tutaj wszystkie meble?
pokój dzienny w bloku

Jak zaadaptować pokój dzienny?

Aranżacja małego pokoju dziennego w bloku wbrew pozorom ma duże znaczenie. Jest to bowiem kluczowe miejsce, które najbardziej zapada w pamięć naszym gościom, ale również i domownikom. To ono stanowi wizytówkę całego domu. Jednak mieszkania w bloku często mają dość ograniczony metraż, co znacznie zmniejsza możliwości aranżacyjne możliwe do uzyskania w przypadku dużych wnętrz. Jednak mała ilość metrów może być również zaletą, bowiem pozwala na uzyskanie niezwykle funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. To dobry sposób na zachowanie minimalizmu, który sprzyja porządkowi w mieszkaniu. Dlatego też niektórzy celowo decydują się na mniejsze mieszkanie ze względu na zredukowaną liczbę obowiązków domowych oraz o wiele lepszą organizację miejsca. 
aranżacje pokoju dziennego w bloku

Aranżacja pokoju dziennego

Aranżacja pokoju dziennego w bloku wymaga zastosowania mądrych rozwiązań, które pozwolą wykorzystać do maksimum każdy metr kwadratowy przestrzeni. Idealnym pomysłem będzie więc wybór mebli rozkładanych, takich jak odpowiedni narożnik lub sofa rozkładana. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku rodziców, którzy musieli przerobić swój pokój na pokoik dziecięcy. To również odpowiednie dodatkowe miejsce do spania. Ale to nie koniec możliwości. Dobrym rozwiązaniem może być wybór rozkładanego stolika, którego rozmiar można w każdej chwili dowolnie dostosować do potrzeb. W razie domowych przyjęć można przerobić go na duży stół, dzięki czemu nie potrzebny jest zakup dużego stołu, który zdecydowanie pochłania znaczną ilość miejsca. Dzięki możliwości dostosowania rozmiaru będzie to również dobry stolik kawowy.
Pojemne komody, szafy i regały są nieodzownym elementem wystroju tych wnętrz. Jednak warto wybrać ich odpowiednie wymiary, dzięki czemu meble te nie będą zabierać przestrzeni i pozwolą na schowanie w ich wnętrzu wszystkich potrzebnych tekstyliów, dokumentów, a nawet ubrań. Szczególnie wtedy, gdy przestrzeń sypialni i garderoby jest mocno ograniczona. Dodatkowo na półkach mebli możemy umiejscowić odpowiednie kosze do przechowywania, które pozwolą nam zachować odpowiednią organizację wnętrza. 
aranżacja małego pokoju dziennego w bloku

Jak zaaranżować pokój dzienny w bloku?

Aranżacja pokoju dziennego powinna obejmować nie tylko odpowiednie umeblowanie wnętrza i dobranie dodatków. W wielu mieszkaniach tego typu możemy zauważyć nie tylko małą ilość przestrzeni, ale również znaczne zacienienia związane z zasłanianiem okien i niewykorzystywaniem ich potencjału. Niewielu bowiem zdaje sobie sprawę, jak pozytywny wpływ na całość wnętrza ma odpowiednia doza światła, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki niej wnętrza te są optycznie większe, wyeksponowane a przebywanie w nich o wiele bardziej przyjemne. Niezależnie od tego, czy posiadamy w mieszkaniu balkon, czy też nie, konieczne będzie odpowiednie zaaranżowanie okien i wydobycie ich zalet. Najlepiej postawić na odsłonięte szyby tak, aby jak największa ilość światła miała szansę do niego dotrzeć. Jeśli zależy nam również na odrobinę prywatności, w razie potrzeby dobierzmy odpowiednie rolety lub żaluzje. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zwiewnych firanek mgiełek, które odpowiednio zakryją okna, nie przytłaczając przestrzeni.

Pokój dzienny aranżacje pomysły

Pokój dzienny w bloku jest zazwyczaj dość mały, szczególnie widoczne jest to w przypadku małych kameralnych kawalerek. Jednak nie tylko małe przestrzenie ograniczają możliwości właściwego wystroju tego wnętrza. Istnieje bowiem wiele różnych sposobów pozwalających na wydobycie pełnego potencjału oraz optycznego powiększenia pomieszczenia. Często stosowanym zabiegiem jest wybór jasnych kolorów na ściany, takich jak klasyczna biel, beże, delikatne szarości i inne, które pozwolą nabrać przestrzenności tym pomieszczeniom. Z nimi idealnie komponują się naturalne materiały, czyli surowe drewno w różnych postaciach, kamień i inne. Duże i małe rośliny cieszą się dużą popularnością. Paprocie, monstery, skrzydłokwiaty i zamiokulkasy potrzebują jednak odpowiedniej i stylowej oprawy. Doniczki i osłonki to idealne dodatki pozwalające uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne.
aranżacja pokoju
Wystrój pokoju dziennego w bloku powinien jednak przede wszystkim pasować do gustu i oczekiwań odbiorców, tak aby stworzyć jednocześnie stylowe i praktyczne wnętrze, które docenią wszyscy domownicy. Zmienne trendy stylizacji wnętrz mogą być przydatne, jednak warto również zaufać własnej intuicji podczas wybierania poszczególnych elementów wystroju pokoju dziennego. W Internecie znajdziemy naprawdę wiele różnych pomysłów na pokój dzienny w bloku inspiracje, które warto wykorzystać również w swoim wnętrzu.
wystrój pokoju dziennego w bloku

Pomysły i inspiracje wystroju pokoju dziennego w bloku

Wystrój pokoju dziennego w bloku powinien być zarówno funkcjonalny jak i estetyczny. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie minimalizmu podczas aranżowania wnętrz oraz w wykorzystania posiadanej przestrzeni do maksimum dzięki wykorzystaniu odpowiednich mebli i dodatków, takich jak między innymi stylowe kosze. Dobrego smaku wnętrzom doda zdecydowanie odpowiednia ilość żywej zieleni w postaci ciekawych gatunków roślin i kwiatów. Jeśli obawiasz się opieki nad nimi, warto zdecydować się na sukulenty, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i są polecane zarówno dla osób początkujących i zapominalskich. Rośliny te warto wyeksponować odpowiednio nie tylko na parapecie mieszkania, ale również na blacie stylowej komody w pokoju dziennym, w którym sprawia dobre wrażenie. W poszukiwaniu ciekawych pomysłów na aranżacje pokoju dziennego sprawdź ofertę sklepu Konsimo.pl i wybierz odpowiednie produkty do swojego mieszkania.