Jaki bieżnik wielkanocny wybrać?

Bieżnik wielkanocny powinien doskonale pasować do całej zastawy stołowej. Nowoczesne wzory i kolory przyciągają wzrok, a wybór nie jest łatwy.  
bieżnik wielkanocny

Bieżnik na stół wielkanocny

Bieżnik na stół wielkanocny to doskonała alternatywa dla obrusów, która cieszy się uznaniem na rynku. Aktualnie bieżniki są nieco inne od tych, jakie używały nasze babcie. Najprościej rzecz ujmując, bieżnik jest dekoracyjną tkaniną na stół, jaka doskonale zaprezentuje się w okresie wielkanocnym. Najczęściej tkanina biegnie przez środek blatu, wzdłuż dłuższego boku stołu. Pełni ona funkcje dekoracyjne, przy czym chroni też stół przed zabrudzeniami, zarysowaniami i gorącymi naczyniami. Dobrym wyborem jest bieżnik wielkanocny szary, który będzie pasował do całego otoczenia. Tak naprawdę wiele zależy od tego, jakie efekty chcemy uzyskać na wielkanocnym stole.

Gustownie zaprezentuje się bieżnik w kolorze szarym lub białym. To kolory pełne elegancji i stylu. Nie możemy zapominać o solidnych materiałach, dzięki czemu bieżnik posłuży nam na wiele szczególnych okazji.

bieżnik na wielkanoc

Bieżnik na Wielkanoc

Wielkanocne bieżniki mają za zadanie podkreślić doniosłe chwile i walory całego stołu. Nadają elegancji we wnętrzu, jednocześnie cechują się lekkością i delikatnością. Okazuje się, że bieżnik możemy z powodzeniem położyć bezpośrednio na obrus, co doda klasy i stylu. Oczywiście nawet samodzielnie taka tkanina wyjątkowo się zaprezentuje. Postawmy na wielkanocne motywy, które przyciągają uwagę. Wielkanoc to piękne święto dla chrześcijan, podczas którego cieszymy się ze Zmartwychwstania Jezusa. W tym dniu zasiadamy do uroczystego śniadania wraz z całą rodziną, dlatego udekorowanie całego stołu jest niezwykle ważne. Bieżnik świąteczny Wielkanoc podkreśli uroczysty charakter święta i wpłynie na przytulną atmosferę w domowym zaciszu.

Bieżnik na Wielkanoc można z powodzeniem dobrać do miejsca, w jakim go położymy. Jeśli zależy nam na podniosłości i elegancji, postawmy na białe, szare lub błękitne bieżniki, jakie doskonale ozdobią otoczenie. W sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby bieżnik stanowił mocny akcent na stole wielkanocnym, możemy wybrać bardziej intensywne kolory - czerwień, granat, żółć. To dobra opcja do wnętrz stonowanych. Pamiętajmy o tym, aby nie przykrywać ciemnego blatu stołu ciemnym bieżnikiem, gdyż wtedy nie uzyskamy pożądanych efektów. 

Bieżnik na stół Wielkanoc

Tradycyjne bieżniki wytwarzało się w rozmiarach, jakie odpowiadają proporcjom 2:1 - długość jest dwa razy większa niż szerokość. Nowoczesne tkaniny z kolei odwołują się także do tradycji, przy czym mamy do czynienia ze zmianą wymiarów. Zazwyczaj stawiamy na 160x40 cm. Bieżnik świąteczny Wielkanocny powinien cechować się doskonałą jakością materiału, z jakiego jest wykonany. Aktualnie dostępne są bieżniki ze sztucznych i naturalnych tkanin. Przykładowo wybrać można:

-Poliester - to jeden z najpopularniejszych materiałów, jaki odznacza się praktycznością i atrakcyjną ceną. Poliestrowe bieżniki posłużą w domu, gdzie mieszkają dzieci.

-Bawełna i len - naturalne materiały zawsze będą dobrym rozwiązaniem. Taki bieżnik na stół Wielkanocny będzie pięknie wyglądał w zestawieniu z innymi dekoracjami.

-Filc - ten materiał jest coraz częściej wykorzystywany w nowoczesnych bieżnikach. Pełni głównie dekoracyjne funkcje.

-Organdyna i organza - cienka tkanina może stanowić wyjątkowe wykończenie na obrusach. To dobre rozwiązanie na stole Wielkanocnym.

Nowoczesny bieżnik na stół wielkanocny ma za zadanie przyciągać uwagę i zachęcać do miłego spędzenia czasu przy świątecznym stole. Może on występować solo lub w połączeniu z obrusem, co jest zależne od naszych oczekiwań. Warto zauważyć, że bieżnik na Wielkanoc przyjmuje wiele wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś dla siebie. Na uznanie zasługuje bieżnik wielkanocny szary, jaki będzie pasował do każdego wnętrza.

Wielkanoc to święto, jakie wymaga przygotowania pięknej zastawy stołowej i innych dekoracji. Nie możemy pomijać bieżników wielkanocnych, które doskonale podkreślą charakter świąteczny.