Jaki materac dla dziecka wybrać?

Wygodny sen to podstawa nie tylko dobrego samopoczucia, ale i zdrowia. Szczególnie w przypadku najmłodszych należy zadbać o jak najlepszą jakość snu. Materac dla dziecka powinien być doskonały jakościowo oraz dostosowany do potrzeb dzieci w zależności od wieku. Jaki materac dla dziecka wybrać?  
jaki materac dla dziecka wybrać

Łóżko dla dziecka z materacem - twardym czy miękkim?

Wiele rodziców staje przed naprawdę trudnym wyborem - jaki materac wybrać dla swojej pociechy? Na to pytanie nie znajdziemy jednak jednoznacznej odpowiedzi. Materac powinien być idealnie dopasowany dla dzieci - nie może być on zatem ani za twardy, ani za miękki. Najlepiej jest wybierać materace średnio twarde oznaczone grubością H3 lub H4. 

materac dla dziecka 160x80

Inwestując w odpowiednie łóżko dla dziecka z materacem, musimy pamiętać, że najmłodsi wciąż się rozwijają, a ich ciała potrzebują znacznie większego wsparcia niż ciała osób dorosłych. Co się z tym wiąże? Dorośli znajdujący komfort i wsparcie w dostosowanym dla nich materacu, nie przełożą tego na swoje pociechy. Materace będą prawdopodobnie zbyt miękkie dla najmłodszych.

Twardość materaca dla dziecka musi być dopasowana przede wszystkim do jego wagi, ale i wzrostu. Doskonale, jeżeli wybrany przez nas model posiada specjalne strefy twardości, których może być 7, 5 lub 3. Przewodnią funkcją materacy jest bowiem zawsze podpieranie poszczególnych partii ciała dziecka, a także dostosowanie się do jego naturalnych krzywizn kręgosłupa - i to nie tylko u dzieci. Szczególną uwagę zwróćmy na materace dwustronne, które z każdej strony mają inną twardość. Dzięki temu będą one mogły posłużyć naszym dzieciom wiele lat. Będą rosły razem z nim! 

Materac dla dziecka 160x80

Materac 80x160 dla dziecka jest wybierany do łóżek pojedynczych. Jego szerokość - 80 cm, doskonale sprawdza się dla dzieci do 10 roku życia. Twardość materaca dla osób w takim wieku powinna być określana jako średnio twarda, dedykowana najmłodszym. Co ważne, wraz ze wzrostem naszych dzieci, mogą zmieniać się ich potrzeby. Jeżeli nasza pociecha w pewnym momencie uzna go zatem za zbyt miękki lub sami zauważymy, że zaczyna się w nim zapadać, zdecydujmy się na zakup dodatkowej nakładki na materac. Najczęściej przyjmują one postać utwardzonej maty. 

Wybierając materac dla dzieci powyżej 10 roku życia szczególną rolę odgrywa ich waga. Jeżeli nasza pociecha waży więcej niż 60 kg, należy zdecydować się na materac oznaczony symbolem H1. Jeżeli jednak masa ciała nie przekracza tej liczby, wybierzmy materac H2, czyli średni. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych możemy otrzymać cenne rady dotyczące zarówno wagi, jak i wzrostu naszego dziecka oraz dopasowania odpowiedniego materaca.

materac 90x200 dla dziecka

Materac 90x200 dla dziecka - czym charakteryzuje się dobry materac?

Materac 90x180 dla dziecka lub 90x200 będzie odpowiedni dla dzieci starszych. Czym charakteryzuje się dobry materac?

-Odpowiednio dostosowany do wzrostu i wagi dzieci.

-Odpowiednio twardy - każda partia ciała najmłodszych musi być dobrze podtrzymywana podczas snu.

-Elastyczny, aby dopasować się do naturalnego kształtu ciała dzieci.

-Wykonany z bezpiecznych oraz przebadanych tworzyw, a także przyjemnego materiału chroniącego przed rozwojem drobnoustrojów.

-Wyposażony w pokrowiec, który bez problemu będziemy mogli ściągnąć oraz wyprać w domowej pralce.