Jaki młynek do przypraw wybrać?

Własnoręczne mielenie przypraw, jak pieprz czy sól, pozwala nadać potrawom wyjątkowego aromatu. Właśnie dlatego młynek do przypraw powinien znaleźć się w każdym domu. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, przyjrzyj się właściwościom poszczególnych produktów. Na co zwrócić uwagę? 
profesjonalny młynek do przypraw

Młynki do przypraw - jakie są ich rodzaje?

Ze względu na dużą popularność tych akcesoriów bez problemu można zainwestować młynek do mielenia przypraw w wielu odsłonach. Dzieli się je ze względu na materiał wykonania, rodzaj mechanizmów i dodatkowe funkcje. Wśród chętnie wybieranych modeli odnajdziesz przede wszystkim młynki do przypraw z korpusem drewnianym lub z tworzywa sztucznego. Zwolennicy drugiej opcji podkreślają zalety takich rozwiązań. Syntetyczne materiały są bowiem odporne na wilgoć i występują w szerokiej gamie kolorów. Coraz więcej osób docenia jednak takie produkty jak młynek do przypraw drewniany wykonany z surowca bukowego. Dlaczego taki egzemplarz może okazać się korzystnym wyborem?

Warto pamiętać o tym, że drewno bukowe jest wyjątkowo twarde. Dzięki temu wykonane z niego akcesoria charakteryzuje duża trwałość. Ponadto materiał ten posiada naturalne właściwości bakteriobójcze, co pozwala na bezpieczne przechowywanie zmielonych przypraw wewnątrz urządzenia. Drewno pozwala także zachować aromat pieprzu i ziół. Młynki do przypraw wykonane z tego surowca i pokryte lakierem poliuretanowym są odporne na uszkodzenia i wilgoć. Można więc z łatwością myć je wodą. Profesjonalny młynek do przypraw z tej kategorii zakupisz w wielu wersjach kolorystycznych.

młynek do przypraw ręczny

Młynek do przypraw ręczny czy elektryczny?

Kolejny podział dotyczy sposobu funkcjonowania młynków. Odnaleźć tu można modele napędzane siłą rąk oraz egzemplarze z elektrycznym mechanizmem. Jaki warto wybrać? Rodzaj kupowanego modelu warto dopasować do siły osoby, która będzie go używała. Jeśli poszukujesz młynka dla osoby starszej, która może nie mieć wystarczająco siły w rękach, wybierz młynek do ziół i przypraw elektryczny. Jego zastosowanie pozwoli też na dodawanie świeżo zmielonych składników w czasie gotowania. Można go bowiem obsłużyć jedną dłonią. Należy jednak pamiętać, że ręczne młynki również mają wiele zalet. Co do nich należy?

Przede wszystkim, młynek do przypraw ręczny nie zawiedzie gotujących. Używając takiego modelu nie musisz obawiać się problemów z wyczerpanymi bateriami. W przypadku takich mechanizmów trudniej również o ewentualne uszkodzenia i awarie. Modele z tej kategorii mają zwykle większą pojemność przy takiej samej wielkości. Nie potrzebują bowiem dodatkowej przestrzeni na baterie.

Młynek do mielenia przypraw - co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli poszukujesz odpowiedniego, wysokiej jakości młynka, zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonano jego mechanizm. Korzystnym rozwiązaniem będą między innymi modele ze stali nierdzewnej. Uznawane są bowiem za jedne z najtrwalszych. Taki młynek będzie nie tylko odporny na wilgoć, ale również uszkodzenia mechaniczne. Osoby korzystające z tego typu modeli nie muszą obawiać się zniszczeń spowodowanych ziarnami piasku lub twardszymi cząstkami mielonych przypraw. Jak wybrać odpowiedni młynek?

młynek do mielenia przypraw

Poszukując młynka dla siebie, zwróć uwagę na dopasowanie jego wielkości i właściwości do swoich potrzeb. Wybierając akcesorium, które będzie prezentem, nie zapominaj też o jego walorach estetycznych. Wśród młynków odnaleźć można bowiem wiele modeli w atrakcyjnych kolorach. Odpowiednio dopasowane doskonale skomponują się z gustem obdarowanych i wystrojem kuchni. Wysokiej jakości akcesorium do mielenia przypraw uświetni każdy przygotowywany posiłek. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową kolekcją młynków MILOS, które znajdują się w naszym asortymencie! Produkty dostępne są w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie!