Jakie kolory do przedpokoju? Sprawdź nasze inspiracje!

Przedpokój w wielu mieszkaniach pełni funkcję reprezentatywną. Właśnie to pomieszczenie w pierwszej kolejności rzuca się w oczy, gdy przekraczamy drzwi wejściowe. Warto więc poświęcić trochę czasu, aby urządzić je przyjemnie dla oka. Jakie kolory do przedpokoju sprawdzą się w tym sezonie? 
jaki kolor do przedpokoju

Jaki kolor pasuje do szarego przedpokoju?

Zastanawiając się, jaki kolor pasuje do szarego przedpokoju, trzeba sobie odpowiedzieć na ważne pytanie. Czy chcesz urządzić to pomieszczenie w klasycznych, monochromatycznych barwach czy też postawić na odrobinę szaleństwa? Jeśli wybierasz pierwszą opcję, wówczas świetnie sprawdzą się różnego rodzaju beże, biele, brązy i czerń. Do takiego przedpokoju dobierz drewnianą szafkę na buty, np. wykonaną z dębu. Koło niej umieść wieszaki również wykonane z materiału o podobnym kolorze. Gdzieś w kącie możesz położyć czarny pojemnik na parasol.

Jeśli natomiast w mieszkaniu marzy Ci się barwny przedpokój, powinieneś/aś wybrać zupełnie inne kolory. W tym przypadku możesz postawić na połączenie szarości z żółcią i zielenią lub pudrowym różem. Dobrze będą także wyglądać odcienie czerwieni z granatem. Szary jest na tyle uniwersalną barwą, że stanowi doskonałe tło do wnętrzarskich eksperymentów. Jaki kolor szafy do przedpokoju pełnego barw? Postaw na coś nieoczywistego, np. biały mebel z zielonymi elementami. Obok możesz postawić fotel w podobnych kolorach. Co najważniejsze - nie bój się eksperymentować.

jaki kolor pasuje do szarego przedpokoju

Jaki kolor do przedpokoju, kiedy urządzamy małe mieszkania?

Nie zawsze jednak odpowiedź na pytanie: "Jaki kolor do przedpokoju?" jest taka oczywista. Nie w każdym domu da się umieścić wszystko, na co tylko mamy ochotę. Często ogranicza nas metraż. Jeśli jesteś właścicielem/ką niewielkiego mieszkania, postaw na jasne barwy, np. biel, odcienie beżu, jasnej szarości oraz brązu. Możesz także poeksperymentować z pastelami. Dlaczego? Wszystko, co jest jasne, optycznie powiększa przestrzeń. Dla podbicia tego efektu zainwestuj także w niewielką szafę z lustrem. Będzie ono pięknie odbijało światło, dzięki czemu pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego.

Jaki kolor do małego przedpokoju, jeśli chodzi o meble? Tutaj należy zastosować taką samą zasadę, jak w przypadku ścian. Powinny być one jasne. Dlatego postaw na białą szafkę na buty. W podobnym kolorze dobierz wieszaki na odzież wierzchnią i pojemnik na mokry parasol. Co natomiast zrobić, jeśli w takim małym pomieszczeniu znajdują się już ściany w barwach butelkowej zieleni lub granatu? Jaki kolor do ciemnego przedpokoju wybrać, aby go rozjaśnić? Biel mogłaby tworzyć zbyt duży kontrast. Dlatego lepiej postawić na beżowe meble.

Jaki kolor ścian do przedpokoju o większych rozmiarach?

Zastanawiasz się, jaki kolor ścian do przedpokoju, który ma więcej niż kilka metrów kwadratowych? Nie musisz! Przy takich rozmiarach wszystkie barwy będą się prezentować doskonale. Oczywiście tylko wtedy, gdy je odpowiednio zestawisz. Chcesz zaszaleć? Obecnie w modzie są następujące połączenia:

jakie kolory do przedpokoju

-ciemny granat z jasną żółcią;

-musztardowy z butelkową zielenią;

-jasna szarość z pudrowym różem;

-krwista czerwień z delikatnym beżem;

-czerń z kolorami drewna.

Jaki kolor mebli do przedpokoju o tak intensywnych barwach? Możesz postawić na spokojne szafki i półki w czerni, szarościach i beżach. Możesz też nieco bardziej poszaleć i zdecydować się na wyposażenie w kolorze ścian. Pamiętaj jednak, aby wybrać takie same odcienie poszczególnych elementów.