Jakie meble pasują do małej kawalerki?

Urządzanie mieszkania to przyjemna czynność. Kiedy mamy do aranżacji przestrzeń powyżej 60m2, możemy wybierać i przebierać w pomysłach i inspiracjach. W przypadku kawalerki wiemy, że jest to nie lada wyzwanie, które musimy podjąć - urządzając przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Od czego zacząć?  
jakie meble do małej kawalerki

Podzielenie mieszkania według pełnionej funkcji

Jakie meble pasują do małej kawalerki? Zazwyczaj w kawalerkach salon to jednocześnie sypialnia, więc meble, które wybierzemy, będą sercem domu. Produkty, które łączą w sobie więcej niż jedną funkcję, to najlepszy wybór do kawalerki.

Na początek kanapa i łóżko sypialniane w jednym. Przy aranżacji mieszkania warto wziąć pod uwagę sofy, a właściwie narożniki z funkcja spania. Dzięki nim za dnia będziemy mieli elegancką kanapę, która pomieści kilku gości przy kawie, natomiast wieczorem zamieni się w przytulną przestrzeń do odpoczynku. Narożniki z funkcją spania mają również wbudowaną skrzynię na pościel, więc przy okazji mamy z głowy problem ze schowaniem pościeli i poduszek. Kolejną zaletą narożnika w przestrzeni kawalerki jest elegancko obity tył kanapy, dzięki któremu możemy rozgraniczyć przestrzeń pokoju dziennego i kuchni.

jakie meble pasują do małej kawalerki

Dzieląc nasze mieszkanie na sekcje z pewnością przydadzą Ci się regały. Wyznaczamy wtedy miejsce do pracy przy biurku. Strefa do pracy powinna być mniejsza od części wypoczynkowo sypialnianej, ale również trzeba zaaranżować ją w taki sposób, żeby była funkcjonalna i estetyczna. Dzięki regałom możemy schować wszystkie przedmioty, których na co dzień nie używamy oraz przechować płyty czy książki. Warto jest na regale ustawić dekoracje oraz rośliny doniczkowe, dzięki temu nie potrzebujemy w domu dodatkowych półek na przechowywanie roślin.

Powiększanie przestrzeni kawalerki

Ściany są kolejnym ważnym elementem aranżacji małego mieszkania. Przed wstawieniem mebli oraz malowaniem mieszkania, warto jest pomyśleć o kolorze ścian oraz dekoracjach ściennych. Małe mieszkanie powinno być utrzymane w jasnych barwach, dzięki temu nie będzie sprawiało wrażenia mini-wnętrza. Białe ściany i dodatki odbijają światło i dodają blasku w mieszkaniu. Kolejnym elementem, który wizualnie powiększy mieszkanie, są lustra. Duże wiszące lustro sprawi, że cała powierzchnia mieszkalna będzie wydawała się bardziej przestronna, a przy okazji będzie pełnić funkcję dekoracji ściennej.

meble do kawalerki

mała kawalerka meble

W jakim stylu zaaranżować kawalerkę?

Przy małym metrażu mieszkania do jego wykończenia idealny będzie styl skandynawski. Funkcjonalne rozwiązania razem z jasnymi, naturalnymi kolorami to idealny plan na aranżację kawalerki. Przy wyborze mebli oraz dodatków należy pamiętać również o minimalizmie, który jest jedną z głównych cech tego stylu. Przed przeprowadzką należy sprawdzić czego potrzebujemy, a co możemy oddać znajomym lub rodzinie, bo tylko zabiera miejsce. 

Modne dodatki, które nie zabierają miejsca

W zależności od tego, jak duże okna posiada mieszkanie, należy dobrać do nich zasłony lub rolety. W kwestii urządzanie delikatnego i przestronnego pod kątem mebli mieszkania, lepiej sprawdzą się zasłony lub delikatne firany. Połączenie tych dwóch opcji daje nam funkcjonalne rozwiązanie dzienne oraz na wieczór. Zasłony powinny być jasne, jednak ciemniejsze niż firany - w odcieniu wanilii, kości słoniowej lub delikatnej szarości. Firany (najlepiej białe) wieszamy na środku karnisza, a zasłony od zewnętrz. Biały materiał sprawia, że w trakcie dnia nie jesteśmy widoczni dla sąsiadów ale do mieszkania wpada słońce, więc wydaje się ono większe. Zasłony swoją rolę zaczynają odgrywać wieczorem, kiedy spędzamy czas na kanapie lub po prostu nie chcemy być widoczni z okna.

Przy aranżacji i wyborze mebli do mieszkania warto sprawdzić inspiracje oraz dostępne dodatki i meble w stylu skandynawskim. Dzięki temu uzyskamy jasne, ciepłe i modnie urządzone mieszkanie.