Komoda w stylu skandynawskim – funkcjonalność i wygoda

Jest to mebel, który pasuje do każdego wnętrza. Komoda w stylu skandynawskim – nieprzemijające i niewychodzące z mody wyposażenie domu, które zachwyca ponadczasowością. Reprezentuje ergonomiczną sztukę meblarstwa, która udowadnia, że prostota może iść w parze razem z wysublimowaną elegancją.  
Komoda w stylu skandynawskim

Komoda skandynawska – naturalna estetyka

Komoda skandynawska swoje pochodzenie zawdzięcza pałacom i królewskim aranżacjom z XIV wieku. Pierwszy model, który powstał, był z litego drewna. Od początku ceniono ją za funkcjonalność i łatwość przechowywania. Współcześnie nie ma domu bez komody, a jeżeli jeszcze prezentuje skandynawski styl, to jest nie tylko ozdobą, ale praktycznym i naturalnym wyposażeniem.

Komody skandynawskie charakteryzują dwie rzeczy: ergonomia i prostota. Szufladki, półki i szafki to idealne i pojemne miejsca, których w komodzie jest wiele. Współcześnie nie służą tylko do przechowywania bielizny sypialnianej, ale równie dobrze sprawdzą się jako skrytki na podręczne bibeloty, książki czy salonowe szkło. Mają nawet charakter reprezentacyjny. Na ich blacie pięknie wyeksponujesz rodzinne pamiątki i zdjęcia. Mebel daje wysoki komfort użytkowania i jest niezastąpiony w aranżacjach domu.

Komody w stylu skandynawskim

Komoda skandynawska biała – kolor ma znaczenie

Surowiec każdej komody skandynawskiej stanowi najczęściej drewno. Ten trend znany jest z umiłowania tego, co naturalne, a komoda w takim wydaniu prezentuje bliski związek człowieka z naturą. Drewno jest ciepłe, a dzięki temu buduje w pomieszczeniu przyjazny i sielski klimat. To materiał niezwykle plastyczny, który łatwo dopasowuje się do innych surowców i tkanin. Zadziwia swoją trwałością, dlatego jego zakup jest inwestycją długoterminową.

Komoda - styl skandynawski prezentuje się w stonowanej geometrii i klasycznych liniach. Fronty mebla są proste - bez zbędnych frezów i zdobień, ale nie oznacza to w żaden sposób monotonni w kształcie. Nieskomplikowany design podkreśla nie tylko funkcjonalność, ale także klasyczną elegancję. To, co jest najbardziej typowe dla tego produktu, to kolory – śnieżnobiała biel przełamana naturalnym odcieniem surowego, jasnego drewna. Te odcienie mają specjalne zadanie: rozświetlać, optycznie powiększać oraz wprowadzać do wnętrza atmosferę koncentracji i harmonię.

Komody w stylu skandynawskim ­– dekoracja każdego wnętrza

Uniwersalność tego mebla nieustannie zachwyca. Produkt idealnie wpisuje się w każde pomieszczenie. Kiedyś szafka była stosowana wyłącznie jako bieliźniarka w sypialni. Dziś komoda biała styl skandynawski reprezentuje także salon, przedpokój, jadalnię, a nawet pokój dziecięcy. Poziom jej ergonomii zdecydowanie wspiął się na wyżyny. Mebel ewoluował ze zwykłej bryły do przechowywania na ekskluzywny dodatek meblarski, który ma nie tylko uporządkować przestrzeń, ale dodatkowo ozdabiać wnętrze.

Komoda styl skandynawski

W naszej bogatej ofercie znajdziesz wiele wariacji tego produktu, dlatego z powodzeniem dobierzesz odpowiedni rozmiar, wygląd i wielkość do wymogów swojego pomieszczenia. Komoda skandynawska wysoka z przeszkleniami będzie wspaniale prezentować szkło i zastawę stołową. Niższy mebel z szufladami zapewnia łatwy dostęp dzieciom do ubranek lub ukrytych w zamykanych półkach skarbów.

W korytarzu komoda skandynawska biała powiększy optycznie metraż, a jej blat będzie stanowił podręczne miejsce na odłożenie kluczy lub poczty. Duża, szeroka komoda jest praktycznym rozwiązaniem, które umożliwi Ci przechowywanie ręczników i kompletów pościeli w sypialni. Niektóre modele pomogą także sprytnie uporządkować pomieszczenie biurowe, a w gabinecie zapewnić ład w papierach.

Komoda w stylu skandynawskim – obowiązkowy mebel domu

Komody skandynawskie pasują do wnętrz tradycyjnych i klasycznych. Prezentują estetyczny minimalizm i dlatego świetnie łączą się z innymi nurtami. Biel i jasne drewno koją i budują przyjemną we wnętrzu atmosferę relaksu. Mogą stanowić jedyną w pokoju szafkę reprezentacyjną lub być uzupełnieniem większego modułu meblowego. Wygląd komody skandynawskiej opiera się na stałych elementach, ale pomimo tego mebel zachwyca niezliczoną wersją wyglądu. W ofercie naszego sklepu meblowego znajdziesz różne odmiany tego samego produktu.

Komoda skandynawska biała jest charakterystyczna i w sposób nienachalny, ale gustowny, eksponuje wnętrze. Drewno i kolory kreują mebel solidny, ale zachowujący w sobie pewną szlachetność. Takie wyposażenie odmieni pomieszczenie, ponieważ zachwyca świeżością. Wycisza i zapewnia tak potrzebną w pędzącym świecie równowagę. Dzięki niej zaaranżujesz przestrzeń nie tylko praktyczną, ale przyjazną i w pełni spójną.