Lustra do przedpokoju – skuteczny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Przedpokój to jedno z pomieszczeń, które najczęściej charakteryzuje się niewielką powierzchnią. W związku z tym urządzenie funkcjonalnego i zarazem przestronnego pomieszczenia jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją pewne rozwiązania! Lustra do przedpokoju - sprawdź co przygotowaliśmy!  
lustra do przedpokoju

Nowoczesne lustra do przedpokoju

Lustro w przedpokoju to już pewien niepisany standard. Oprócz czysto funkcjonalnej roli, jaką może ono pełnić w przedpokoju, warto zastanowić się nad jego dodatkowymi "magicznymi" właściwościami. Powierzchnia lustra oraz efekt, jaki tworzy, wpływa na naszą percepcję i optycznie powiększa przestrzeń, w której się znajdujemy. Nowoczesne lustra do przedpokoju to najczęściej proste i surowe formy bez zbędnych dodatków. Takie lustra wpisują się perfekcyjnie w każdy styl wnętrza. Proste lustra do przedpokoju glamour czy też surowych rustykalnych wnętrz pasują doskonale.

Duże lustra do przedpokoju

Aby uzyskać zadowalający efekt powiększenia przestrzeni, lustra muszą mieć odpowiednio dużą powierzchnię. Duże lustra do przedpokoju można zamontować bezpośrednio na ścianie lub na drzwiach szafy. Dzięki większym modelom luster efekt optycznego powiększenia jest dużo bardziej zauważalny i efektowny.

lustra dekoracyjne do przedpokoju

Duże lustro na ścianę do przedpokoju

Duże lustro pokrywające całą ścianę jest idealnym rozwiązaniem do przedpokoju, który nie należy do największych. Jest to prosty sposób na nadanie mu głębi i przestronności. Montaż lustra na ścianie nie jest skomplikowanym i drogim rozwiązaniem.

Lustro na frontach szafy w przedpokoju

Zakup frontów szafy pokrytych lustrem jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, zwłaszcza, jeśli przedpokój poniekąd pełni również rolę garderoby w naszym mieszkaniu. Poza efektem “powiększenia przestrzeni” fundujemy domownikom wygodę i komfort użytkowania. 

Lustra dekoracyjne do przedpokoju

Dla osób nieprzepadających za minimalizmem i prostotą wnętrz nie brakuje ofert dekoracyjnych i mocno zdobionych luster. Ciekawa, wyrazista rama sprawi, że zwykłe z pozoru lustro może stać się centralnym elementem pomieszczenia, który przykuwać będzie całą uwagę gości. Takie lustra sprawdzą się w przypadku wnętrz w stylu barokowym, retro lub też w aranżacjach mieszanych. Lustra duże do przedpokoju wcale nie muszą być nudne i pozbawione kreatywności. 

nowoczesne lustra do przedpokoju

Lustra stojące do przedpokoju

W zależności od układu pomieszczenia okazuje się, że lustro nie zawsze może zawisnąć na ścianie. W takim przypadku warto pokusić się o wybór wolnostojącej wersji lustra. Są one niezwykle modne i dobrze komponują się z wieloma aranżacjami. Być może zajmują więcej miejsca i nie są w stanie dać tak dobrego efektu powiększenia przedpokoju, ale z pewnością nadadzą mu nieco głębi i lekkości. Poza tym lustra nie może zabraknąć w tak centralnym punkcie mieszkania.

Zabieg optycznego powiększania przestrzeni pomieszczeń przy pomocy luster znany jest i stosowany w praktyce już od dawna. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że lustra tak naprawdę nigdy nie staną się niemodne. Również ich funkcjonalność zdaje się być niemożliwa do zastąpienia w jakikolwiek inny sposób. Jest to więc element absolutnie ponadczasowy w każdym mieszkaniu, zwłaszcza w takim pomieszczeniu, jak przedpokój.