Małe narożniki idealnym rozwiązaniem do niewielkiego mieszkania

Niewielkie mieszkanie często wymaga stosowania wielozadaniowych rozwiązań aranżacyjnych. Jednym z nich są małe narożniki. To efektowne i nowoczesne meble zapewniające wygodne miejsce do siedzenia oraz przestrzeń na sen. Jaki narożnik warto wybrać, które propozycje sprawdzają się najlepiej? 
małe narożniki

Mały narożnik, wiele możliwości

Meble tapicerowane sprawdzają się w każdym mieszkaniu, również tym o niewielkich wymiarach. Dobrze zaprojektowany mały narożnik rozkładany będzie idealnym rozwiązaniem w niewielkim salonie czy pokoju gościnnym, gdy musi pełnić kilka funkcji jednocześnie. W salonie dobrze spisują się efektowne meble niekoniecznie o dużych wymiarach. Kompaktowa kanapa, wyposażona w wąskie podłokietniki, szezlong, mechanizm rozkładania oraz schowek na pościel nadal może być modna i wygodna. 

mały narożnik 200x140

Rozkładana kanapa z szezlongiem - mały narożnik do salonu

Mini narożnik do małych pomieszczeń dzięki sprytnym zabiegom projektantów nie traci na wygodzie czy wyglądzie. Ponadczasowe, modne i uniwersalne kolory takie jak szarości, beże czy odcienie niebieskiego w połączeniu z efektownym pikowaniem dodają meblowi klasy. Jeżeli zdecydujesz się na welurowe wykończenie mebla tapicerowanego albo miękkie poduchy, dodasz wnętrzu przytulności. Toczone drewniane nóżki nadają natomiast aranżacji lekkości. 

Wygodne siedzisko, schowek i miejsce na sen - małe narożniki 200x140

Co może zapewnić mały narożnik 200x140? To nie tylko całkiem spora przestrzeń snu odpowiadająca podwójnemu łóżku. Przeważnie narożniki mają system rozkładania zapewniający pojemnik na pościel lub schowek na poduszki lub koce. W ciągu dnia narożnik jest wygodnym meblem wypoczynkowym. Dwa-trzy miejsca siedzące i jedno z możliwością wygodnego odpoczynku uzupełnione są kompaktową formą podłokietników, a w zależności od modelu często także komfortowymi, miękkimi poduszkami.

Mini narożnik do małych pomieszczeń - maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Odpowiednio dobrany mały narożnik do salonu pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Oczywiście może być też wykorzystany w innych pomieszczeniach - sypialni czy pokoju młodzieżowym. Meble wielofunkcyjne, takie jak narożniki z funkcją spania, są najlepszą opcją dla mieszkań o niewielkiej powierzchni. Dodatkowo nad nim można zamontować półki czy szafki wiszące, aby zaaranżować jeszcze większą przestrzeń do przechowywania w miarę potrzeb.

Pomysł na pokój młodzieżowy - mały narożnik 200x140

Miejsca, gdzie z powodzeniem znajduje zastosowanie mały narożnik to pokoje dziecięce i młodzieżowe. Młodzi ludzie zwykle zapraszają znajomych do wspólnego spędzania czasu, a narożnik pomieści kilka osób jednocześnie. Rozkładana wersja, z dużą powierzchnią spania, może posłużyć również jako gościnne miejsce snu. Modna kolorystyka narożników tapicerowanych oraz stylistyka utrzymana w nowoczesnym, glamour czy loftowym klimacie, świetnie sprawdzi się w wielu pokojach nastolatków.

małe narożniki 200x140

Nowoczesne i komfortowe rozwiązanie - mały narożnik rozkładany

Komfortowe małe narożniki 200x140 po rozłożeniu mogą stanowić miejsce na komfortowy sen. Systemy rozkładania są proste, a jeżeli wymagają podnoszenia czy przesuwana, wspierane są przez odpowiednie mechanizmy. Siedziska oraz powierzchnia do leżenia mogą być wykonane z wysokiej jakości elastycznych materiałów, pianek czy sprężyn, zapewniających optymalną twardość. Dla uzyskania większego komfortu odpoczynku można zastosować na rozłożony narożnik materac nawierzchniowy, tak zwany topmaterac. Niewielki narożnik jest modną i wygodną alternatywą dla popularnej niegdyś prostej wersalki.