Mata kokosowa – zadbaj o swoje plecy!

Mata kokosowa stanowi istotny element wielu materacy, ponieważ ma znaczący wpływ na jego twardość. Jest w pełni naturalna, dlatego cieszy się dużą popularnością. Posiada wiele zalet, jednak głównym powodem zakupu materaca z kokosem, jest chęć zadbania o swój kręgosłup. Dlaczego warto ją kupić? 
Mata kokosowa

Materac kokosowy dla alergików

Mata kokosowa 140x200 stanowi najlepszy wybór dla alergików. Posiada ona bowiem właściwości antyalergiczne. Wynika to z kilku jej cech:

-Jest to produkt w pełni naturalny, wytwarzany ze skorupy kokosa. W procesie produkcji nie dodaje się do niego żadnych składników chemicznych, a w ten sposób uzyskuje się materac kokosowy przyjazny skórze.

-Przewiewność maty kokosowej nie pozwala na wytwarzanie się bakterii na jej powierzchni, a także innych mikroorganizmów. Zmniejsza to również ilość roztoczy, które żywią się bakteriami.

-Mata kokosowa bardzo dobrze wchłania wodę, jak również szybko oddaje ją do otoczenia. Zapobiega to powstawaniu wilgoci, która sprzyja rozwojowi mikroorganizmów.

Powyższe cechy powodują, że spanie na materacu kokosowym daje poczucie świeżości oraz zmniejsza wydzielanie potu. Są to idealne warunki do snu dla alergików.

Mata kokosowa na materac

Mata kokosowa na materac, pod niego lub w środku

Mata kokosowa stanowi tylko jeden z licznych elementów materaca. Bardzo często można spotkać twardsze materace, zawierające w sobie matę z kokosa. Istnieją również materace bez tej warstwy. W przypadku łoża małżeńskiego można zakupić dużą matę kokosową 160x200, aby położyć ją na całym łóżku. Jeśli jednak różnica wagi między małżonkami jest spora, warto rozważyć zakup mniejszej, na przykład maty kokosowej 140x200 i położyć ją tylko na części łóżka. W ten sposób połowa materaca będzie miała większą twardość.

Jeśli dowiedziałeś się o wspaniałych właściwościach materaca kokosowego już po zakupie innego modelu, to na szczęście nic straconego! Możesz kupić teraz tylko matę kokosową, gdyż nadaje się ona do wsunięcia w środek materaca. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Rozwiązanie? Możesz ją również wsunąć do pokrowca na wierzch lub pod spód materaca. W pierwszym przypadku uzyskasz znaczące zwiększenie twardości, a w drugim zmiana będzie nieco mniejsza.

Warto wspomnieć, że mata kokosowa może być stosowana z praktycznie każdym rodzajem materaca:

-piankowym,

-na sprężynach bonellowych,

-na sprężynach kieszeniowych.

Dokupienie maty kokosowej może być doskonałym sposobem na polepszenie jakości snu.

Materac z kokosem - korzyści stosowania

Mata kokosowa na materac posiada wiele zalet, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem. Najważniejsze korzyści, które płyną z użytkowania materaca z kokosem, to:

-Antyalergiczność. Przeciwdziała rozwojowi bakterii i zapewnia spokojny sen alergikom

-Zwiększenie twardości materaca

-Duża wytrzymałość. Mata z kokosa jest sztywna, co zmniejsza odkształcenia materaca. W ten sposób można łatwo przedłużyć jego żywotność.

-Idealne podparcie dla kręgosłupa. Stosowanie materaca z kokosem pozwala prawidłowo dbać o stan naszych pleców. Odpowiednie podparcie zapobiega takim dolegliwościom, jak bóle czy przemęczenie.

-Naturalne pochodzenie. Mata kokosowa stworzona jest z naturalnych surowców. Jest to materiał przewiewny i doskonale odprowadzający wilgoć. Powoduje to, że sen na materacu z warstwą kokosową będzie spokojniejszy i mocniejszy. Zapewnia to odpowiedni wypoczynek i więcej sił.

Nic też dziwnego, że materac kokosowy zbiera opinie pozytywne wśród wszystkich klientów.

Materac z kokosem

Wybierz najlepszy materac kokosowy

Kupując nowy materac, warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli. Wiele z nich będzie posiadało w sobie matę kokosową. Zapewni to dużo korzyści w czasie snu.

najlepszy materac kokosowy

Materace z kokosem dostępne są w wielu rozmiarach. Od typowych mat kokosowych 160x200 przez materace jednoosobowe i dwuosobowe, aż po niektóre mniej standardowe rozmiary. Dokupując osobną matę, można położyć ją tylko na jednej połowie łóżka, aby uzyskać różną twardość dla każdej strony. Zakup maty z kokosu to inwestycja na wiele lat. Jest to bowiem produkt bardzo trwały. Dlatego też warto zainwestować w matę najwyższej jakości, wyprodukowanej przez znaną markę. Warto również poczytać w internecie na temat materaca kokosowego. Opinie innych internautów mogą okazać się niezwykle pomocne przy wyborze idealnego materaca.

Zastosowanie maty kokosowej w swoim łóżku pozwoli nam zadbać o zdrowy kręgosłup. A pamiętajmy - zdrowie jest bezcenne. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić dostępne materace i dokonać najlepszego wyboru.