Materac antyalergiczny – zadbaj o swoje zdrowie

Nie stanowi tajemnicy, że jakość snu przekłada się na jakość życia. Wygoda, komfort i odpoczynek to klucz do dobrego zdrowia i samopoczucia. Zwłaszcza osoby cierpiące na alergię muszą przykładać do tego szczególną uwagę, aby zadbać o swoje zdrowie. Materac antyalergiczny - jaki wybrać? 
Materac antyalergiczny

Najlepszy materac antyalergiczny 90x200

Materace są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdej sypialni. Szczególną uwagę do wyboru idealnego produktu muszą przykładać alergicy, u których spokojny i pełnowartościowy sen wymaga zagwarantowania szczególnych warunków. Alergia na roztocza to najbardziej uporczywy typ alergii. Jaki materac dla alergika? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Materac antyalergiczny 90x200 to wybór idealny dla łóżek pojedynczych. Wybór materaca dla alergika to kluczowa kwestia w trosce o spokojny i zdrowy sen. Co prawda do objawów alergii należy się przyzwyczaić, jednak wybór odpowiednich produktów zmniejsza odczuwany dyskomfort. 

Materace antyalergiczne dla dzieci

Ciało podczas snu wydziela wilgoć oraz ciepło, które wnikają do materaca na którym śpimy. Większość materacy sprzyja rozwojowi mikroorganizmów i grzybów, które znacznie nasilają uporczywe objawy alergii. Do najczęściej występujących objawów alergicznych zaliczyć można zaczerwienienie i opuchliznę oczu, łzawienie, katar i zatkany nos, pokrzywkę, swędzenie skóry i wiele innych. Nie trudno jest wyobrazić sobie jak wówczas wygląda nasz sen. A właściwie nie wygląda wcale, ponieważ po prostu nie można usunąć.

W nieprawidłowo dobranym materacu alergik napotka najwięcej roztoczy, a jego drogi oddechowe są o wiele bardziej wrażliwe niż u osoby, która nie cierpi na to schorzenie. Wystarczy niewielka ilość roztoczy wydostająca się z materaca, aby zaburzyć błogi sen. Materac antyalergiczny 90x200 jest więc niezbędną elementem wyposażenia sypialni, a także pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Należy pamiętać, że materac tego typu powinien zapewniać również najwyższą jakość podparcia dla naszego kręgosłupa. 

Materace antyalergiczne dla dzieci- specjalnie wyselekcjonowane produkty dla najbardziej wymagających.

Każdy rodzic alergika pragnie ulżyć w cierpieniu własnemu dziecku. Wieczny katar, kaszel, zaczerwienione oczy i swędząca skóra to dla dzieci prawdziwa udręka. Materace antyalergiczne dla dzieci to bardzo ważna kwestia. Każdy alergik powinien wystrzegać się materacy wyprodukowanych z materiałów pochodzenia naturalnego. Wszelkie materace z owczej wełny, mat kokosowych, gryki, traw morskich czy końskiego włosia nie wchodzą w grę. Dlaczego? Ponieważ naturalne materiały stanowią najlepsza pożywkę i idealne środowisko dla rozwoju różnorodnych roztoczy i pleśni, magazynując kurz i wilgoć. 

Materac antyalergiczny 160x200

Ponadto materiały pochodzenia naturalnego są wyjątkowo trudne do utrzymania w nienagannej czystości i higienie. Zwłaszcza, jeśli mówimy o dziecięcych materacach. Nocne moczenie materaca powoduje powstawanie szkodliwych drobnoustrojów, a przy małych dzieciach zdarza się bardzo często i jest nieuniknione. Jedyny naturalny materiał, na który można sobie pozwolić, to bawełna, z której produkowane są pokrowce na materace. Nie uczula, jest przewiewna i łatwa w utrzymaniu higieny. Materac antyalergiczny 120x60 nie powinien także zawierać sprężyn. Przestrzenie pomiędzy sprężynami są niezwykle podatne na gromadzenie się pleśni oraz alergenów. Łóżka dziecięce powinny być zawsze wyposażone w wysokiej jakości materace, aby zapewnić najmłodszym długi i spokojny sen. 

-12%
SPUMO, https://konsimo.pl/kolekcja/spumo/ Materac- sprężyny kieszeniowe, Visco biały - zdjęcie

KONSIMO

SPUMO

Materac- sprężyny kieszeniowe, Visco

1499
PLN
1699
PLN

Jaki materac dla alergika

Materac antyalergiczny 160x200 - zdrowy wypoczynek dla dwojga

Czym jeszcze powinien charakteryzować się materac antyalergiczny 160x200? Przede wszystkim musi być wyprodukowany z lateksu bądź wysokoelastycznych pianek. To najlepsze materiały skutecznie ograniczające rozwój roztoczy, grzybów oraz pleśni. Skutecznie odprowadzają ciepło oraz wilgoć zgromadzoną w materacu. Specjalne perforacje gwarantują odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza. Każdy produkt, w tym materac antyalergiczny 140x200, powinien mieć zdejmowany pokrowiec, który z łatwością można wyprać. Pranie w 60°C pozwala usunąć wszelkie roztocza i zanieczyszczenia.

Materacy antyalergicznych nie można kłaść na podłodze. Muszą znajdować się w ramie łóżka, aby w pełni spełniały swoją funkcję. Kontakt z dywanem czy panelami skutecznie usprawni rozwój szkodliwych drobnoustrojów. 

Pomimo tego, że funkcjonowanie w towarzystwie alergii na roztocza nie jest najłatwiejsze i najprzyjemniejsze, to można, a wręcz trzeba nauczyć się z tym żyć. Materace antyalergiczne to pierwszy krok, który należy postawić w trosce o własne zdrowie i komfort psychiczny. Jeśli obudzimy się wypoczęci, wyspani, bez swędzącej skóry i zatkanego nosa, dzień od razu stanie się piękniejszy. Poczyniona inwestycja będzie najlepszym rozwiązaniem, z której będziesz cieszył się za każdym razem kładąc się spać.