Materac piankowy czy sprężynowy?

Na rynku dostępne są różne modele materacy. Wśród najbardziej popularnych warto wyróżnić materace piankowe oraz sprężynowe. Warto wiedzieć, który model jest lepszy. Zatem - materac piankowy czy sprężynowy? Podpowiadamy, który model sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku. Życzymy miłej lektury! 
Materac piankowy czy sprężynowy

Jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy?

Materace sprężynowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Opierają się one na konstrukcji sprężyn o kształcie klepsydry, które po środku są połączone specjalnymi drutami. Dzięki temu powierzchnia materaca jest bardzo elastyczna. Kiedy w łóżku śpią dwie osoby, a jedna z nich zmieni pozycje, z pewnością druga to odczuje. Duża zaletą takich materacy jest ich duża odporność i wytrzymałość, a także wysoka wentylacja. 

Jaki materac lepszy piankowy czy sprężynowy

Materace piankowe najczęściej są wykonywane z jednej lub z kilku warstw specjalnej pianki. Takie rozwiązanie gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Warto zaznaczyć, że materace piankowe mogą mieć różne stopnie twardości. Bardziej zaawansowane modele stają się miękkie pod wpływem temperatury ciała i idealnie dopasowują się do użytkownika.

Zastanawiając się, czy wybrać materace piankowe czy sprężynowe, warto zwrócić uwagę na najważniejsze cechy.

Materac piankowy czy sprężynowy -opinie

Zastanawiając się, czy lepszy materac piankowy czy sprężynowy, warto wziąć pod uwagę opinie użytkowników. Zgodnie z nimi tradycyjne materace mające sprężyny, to idealna propozycja dla singla, a także dla osób, które w nocy nie zmieniają często pozycji w trakcie snu. Wiele osób ceni sobie tzw. materace kieszeniowe. Charakteryzują się one tym, że sprężyny umieszczono w specjalnych kieszeniach, które indywidualnie reagują na zmianę pozycji ciała, dzięki czemu druga osoba nie czuje ruchów i zmiany pozycji partnera. Łóżka, które zostały wyposażone w materace kieszeniowe, są idealnym miejscem do odpoczynku.

-11%
SPUMO, https://konsimo.pl/kolekcja/spumo/ Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco biały - zdjęcie

KONSIMO

SPUMO

Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco

799
PLN
899
PLN
-11%
ELATER, https://konsimo.pl/kolekcja/elater/ Materac bonellowy, pianka PU biały - zdjęcie

KONSIMO

ELATER

Materac bonellowy, pianka PU

889
PLN
999
PLN

Z kolei materace piankowe cieszą się coraz lepszymi opiniami. Użytkownicy cenią sobie materace wykonane z pianki poliuretanowej, wysokoelastycznej, lateksowej czy termoelastycznej. Wyróżniają się różnymi własnościami, jednak zaletą każdego z nich jest duża elastyczność i lekkość.

Materace z pianki termoelastycznej są szczególnie doceniane przez osoby, które borykają się z różnymi schorzeniami stawów czy kręgosłupa. Popularna wśród użytkowników jest także pianka wysokoelastyczna. Posiada ona niejednorodną budowę komórkową, co sprawia, że posiada porowatą strukturę. Analizując opinie, warto zwrócić też uwagę na materace lateksowe. Wyróżniają się one wyjątkową wentylacją.

materace piankowe czy sprężynowe
lepszy materac piankowy czy sprężynowy

Jaki materac lepszy piankowy czy sprężynowy?

Zastanawiając się, który materac lepszy - piankowy czy sprężynowy, warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim duże znaczenie mają indywidualne preferencje użytkownika. Każdy potrzebuje czegoś innego z uwagi na swoje przyzwyczajenia, upodobania, a także na stan zdrowia. Kolejną kwestią, która ma duże znaczenie, jest cena. Nie każdy może sobie pozwolić na drogie materace, które idealnie dopasowują się do ciała. Warto w tej kwestii postawić na równowagę, gdyż przemyślane decyzje będą procentowały w przyszłości, zapewniając oczekiwany komfort i wygodę.