Materiał do produkcji mebli

Surowce z jakich wykonano meble, mają bardzo duże znaczenie, ponieważ to od nich zależy stabilność i wytrzymałość produktu. Z czego produkuje się meble, aby posłużyły nam przez wiele lat? Wszystkiego dowiesz się w naszym blogu. 
materiały do produkcji mebli

Na co zwrócić uwagę wybierając materiały meblarskie?

W zależności jakich mebli poszukujemy - skrzyniowych lub tapicerskich, powinniśmy zwrócić uwagę na poszczególne informacje. Stelaż mebla tapicerowanego jest decydującym elementem o stabilności i wytrzymałości. Materiały pochodzenia biologicznego gwarantują możliwość ponownego wykorzystania do produkcji kolejnych produktów. Natomiast kupując meble skrzyniowe, które służą głównie do przechowywania, warto aby wziąć pod uwagę, te które są wykonane z drewna oraz tworzyw drzewnych. Produkcja mebli wysokiej jakości zapewnia wykonane z drzew krajowych lub pochodzących ze strefy tropikalnej. Zdarza się również, że elementy mebli jak na przykład szuflady czy drzwi są zrobione z drewna, częściej jednak z tworzyw drzewnych.

meble Konsimo

Materiały wykorzystywane do produkcji mebli

Warto, aby materiały do produkcji mebli były jak najwyższej jakości, zapewniając wysoki komfort użytkowania. Na rynku jest szeroki wybór surowców takich jak:

Drewno - do produkcji mebli tapicerowanych wykorzystuje się głównie drewno drzew liściastych gdyż charakteryzuje się ono neutralnym zapachem i dużą wytrzymałością na zginanie, natomiast przy meblach skrzyniowych stosuje się głównie drewno bukowe. Powinno posiadać certyfikat FSC, który zapewnia, że drewno zostało prawidłowo zidentyfikowane i oddzielone od materiałów niecertyfikowanych i niekontrolowanych - w ramach całego łańcucha dostaw, od pozyskania drewna, aż po produkt końcowy.

Sklejka - to materiał powstający ze sklejania z krzyżujących się cienkich warstw drewna. Wytwarza się je z różnych gatunków drewna, najczęściej z brzozy, olchy, sosny, rzadziej z buku lub z drewna drzew egzotycznych.

Płyta pilśniowa - produkowane są w odmianach: MDF, LDF, HDF. Jest to materiał o niemal jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałe właściwości estetyczne i mechaniczne.

Płyta wiórowa - jest to doskonały materiał do produkcji stelaży mebli tapicerowanych. Aktualne technologie wytwarzania płyt wiórowych zapewniają, że płyty te charakteryzują się klasą higieniczności E1 i uważane są za przyjazne dla środowiska i ludzi.

Szkło bezpieczne - występują jego dwa rodzaje: szkło hartowane, które w porównaniu do zwykłego tej samej grubości charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz szkło laminowane, które w przypadku stłuczenia dzięki warstwie folii utrzymuje kawałki szkła w stałej niezmiennej pozycji.

meble Konsimo

Materiały wykorzystywane w produktach Konsimo

Meble marki Konsimo są wykonywane z najwyższą starannością. Dbamy o to, aby nasze produkty zachwycały nie tylko wyglądem, ale również jakością wykonania. Wiele z naszych produktów spełnia wymagania dyrektyw REACH, które potwierdzają, że surowiec użyty do produkcji mebla, jest bezpieczny oraz spełnia wymogi, dotyczące emisji formaldehydu. Kolejnym certyfikatem, który posiadają wybrane meble, jest FSC potwierdzający, że struktura lasów oraz bogactwo biologiczne nie zostało naruszone przy ich produkcji. Zależy nam na wysokiej jakości, przez co materiały, z jakich wykonane, są nasze produkty, przechodzą selekcję. Posiadamy również szczególne kolekcje mebli, które zostały zaprojektowane przez wybitnych profesorów, takie jak meble dziecięce MIRUM, FRISK w stylu skandynawskim, czy TAGIO, w której znajdują się sofy, fotele i narożniki.

Materiał opracowany przez prof. dr hab. inż. Jerzego Smardzewskiego.