Meble welurowe – dlaczego warto zaprosić je do swojego wnętrza?

Miękkość zachwyca. Uwielbiamy otulać się przyjemnymi w dotyku rzeczami. Podobnie z wypoczynkiem, fotelem do naszych salonów czy sypialni. Welur, zwany potocznie aksamitem bądź velvetem, powrócił ostatnimi laty z wielkim impetem do łask. Poznajemy meble welurowe. Ciekawi? Zaczynamy! 
Meble welurowe

Czym jest welur? - krótka charakterystyka.

Welur to luksusowa tkanina, która dawniej widywana była jedynie we wnętrzach stylizowanych. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie designem lat 60' i 70' ubiegłego wieku, dziś jest powszechnie wykorzystywana, a welurowe obicie stało się synonimem luksusu i komfortu.

Welur wady i zalety

Czy aksamit, welur, velvet i plusz to te same materiały? Potocznie słowa te traktuje się jako synonimy określające materiał z charakterystycznym, miłym meszkiem. Jeśli zaś podejdziemy do sprawy profesjonalnie, określenia nie oznaczają tego samego materiału. Ale zacznijmy od początku. Velvet to plusz wątkowy, a jego okrywa runowa pozyskiwana jest przez wyciąganie nici wątku ponad osnowę w postaci pętelek. Delikatniejszy od velvetu jest aksamit o max. 3 mm osłonie. Welur to materiał najbardziej wytrzymały, dzięki dodatkowej osnowie. Jest bardzo wytrzymałą i uniwersalną tkaniną, która pasuje do wielu aranżacji. Różnice pomiędzy tkaninami polegają przede wszystkim na metodzie uzyskania puszystej okrywy i jej długości oraz grubości materiału.

Welur do Europy przybył w XII wieku z Indii. W XV wieku zyskał przydomek królewski. Po dziś dzień kojarzy się z elegancką i wytwornością. 

Welur wady i zalety - czy warto postawić na miły meszek?

Meble welurowe, jak każde produkty, charakteryzują się wadami oraz zaletami. Przede wszystkim główną i najważniejszą zaletą welurowych mebli jest ich niepowtarzalny design. Welurowe meble aranżacje uczynią wyjątkowo elegancką i dostojną. Meble z weluru, pięknie połyskujące na tle innych dodatków, to klasa i szyk sama w sobie.

Kolejną zaletą mebli z weluru jest ich uniwersalność i ponadczasowość. Welurowe obicie prezentuje się doskonale w każdym wnętrzu. To perfekcyjny wybór dla pomieszczeń urządzonych w stylu boho, retro, vintage, klasycznym, nowoczesnym, a nawet loftowym oraz takim, gdzie postawiono na styl skandynawski. Bez względu na styl, meble z weluru ożywią każde pomieszczenie wyróżniając się na tle całej aranżacji.

Welur jest materiałem wyjątkowo trwałym. Cieszy oko w niezmienionym stanie przez wiele długich lat.

Wadą weluru jest możliwość wyblaknięcia bądź spłaszczania charakterystycznego meszku. Wiąże się to głównie z nieprawidłową pielęgnacją. Warto ustawić meble z weluru w miejscu mało nasłonecznionym. Wadą welurowego obicia jest też zbieranie kurzu i brudu, co wiąże się z koniecznością częstego odkurzania.

Welurowe meble

Welurowe meble

Meble welurowe opinie mają niezwykle korzystne. Użytkownicy uwielbiają meble z weluru przede wszystkim za wyjątkowy komfort użytkowania połączony z perfekcyjnym designem.

Welurowe meble - aranżacje z wykorzystaniem tak luksusowego materiału są wyjątkowo oryginalne i charakterystyczne. Warto dobrać narożnik rozkładany z pufą w odpowiedniej kolorystyce, pasującej do reszty aranżacji. Klasyczny welur szary, czarny, granatowy czy ciemnozielony. Innowacyjny kolor musztardowy, magenta bądź jasny róż. Dzięki tak szerokiemu wyborowi asortymentu, jesteśmy w stanie naszym pomieszczeniom dodać niezwykłej wyrazistości.

welurowe obicie

Meble z weluru występują w wielu różnorodnych rodzajach: łóżka kontynentalne czy tapicerowane z welurowym obiciem, kanapy, rozkładane sofy, wersalki, fotele, podnóżki, narożniki, a nawet krzesła tapicerowane! Tak ogromny wybór mebli z weluru sprawia, że na ten luksusowy materiał możemy zdecydować się do sypialni, salonu, pokoju dziennego czy gabinetu. Kolorystyka jest szalenie zróżnicowana. Od stonowanych, klasycznych barw, aż po jasne i ekscentryczne kolory. Wybór zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań i preferencji, a także od stylu tworzonej aranżacji.

Meble welurowe - opinie wskazują jednoznacznie, że taki wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Welur to wyjątkowo ekskluzywny materiał. Wpuść do własnych wnętrz powiew luksusu.