Mieszkanie w stylu hygge

Czym jest hygge? Jest to szczęście, przytulność, rozmowa z bliskimi czy ciepła herbata i koc? Jak być bardziej hyggelig? Przeczytasz w artykule.
Czym jest hygge? Jest to szczęście, przytulność, rozmowa z bliskimi czy ciepła herbata i koc? Otóż hygge jest mieszanką tego wszystkiego. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że duńskie hygge jest po prostu sposobem na życie. To odczuwanie radości z małych, codziennych przyjemności. Jak być bardziej hyggelig? Przeczytasz poniżej.

HYGGEKORG:

Każdy dom i mieszkanie mają swoją jedyną, niepowtarzalną atmosferę. Do pełni szczęścia brakuje jedynie hyggekorg, czyli miłego kąta. Może nim być dosłownie wszystko - ulubione miejsce w sypialni czy salonie. Wystarczy, że dodasz poduszki, koc i odpowiednie światła i Twój hyggekorg będzie gotowe. Najważniejsze jest Twoje samopoczucie.

CIEPŁE OŚWIETLENIE:

Podstawową rzeczą jest ciepłe światło. Migoczące światło świec w połączeniu z nastrojowymi lampkami pozwolą się zrelaksować. Łagodne i przyjemne oświetlenie sprawi, że Twoje mieszkanie stanie się jeszcze bardziej miłe i przytulne.

PRZYTULNE WNĘTRZE:

Koce i poduszki są niezbędne, jeśli w naszym mieszkaniu ma panować hygge. Dlatego ułóż na fotelach, sofie, a nawet krzesłach miękkie poduszki o różnych rozmiarach i ciepłe koce. Owinięcie się kocem jest bardzo przyjemne. Dlatego okrywajmy się nim często, ponieważ jest to nie tylko miłe, ale też relaksujące. Tak samo jak położenie głowy na ulubionej poduszce.

CIEPŁE NAPOJE:

Chyba każdy z nas lubi napić się gorącej herbaty z ulubionymi dodatkami. A gdy jest podana w naszym ulubionym kubku - wtedy jesteśmy szczęśliwi. Podobnie jest z aromatyczna kawą lub gorącą czekoladą z owocami. Używajmy codziennie ulubionej ceramiki czy porcelany, a dzień z pewnością będzie przyjemniejszy.

NATURALNOŚĆ:

Drewniane meble i dekoracje są bardzo hygge. To właśnie ono sprawia, że czujemy się bliżej natury. Proste, naturalne przedmioty wykonane z drewna mają w sobie coś wyjątkowego. Wszystko, co zbliża nas do lasu i natury jest niezwykle hygge. Warto przynieść do mieszkania orzechy, liście, gałązki, które podkreślą jego związek z przyrodą.

RODZINA I PRZYJACIELE:

Całość hygge podkreśla spędzanie czasu z bliskimi. Wyłączenie telewizora. Zastąpienie go graniem w gry planszowe, rozmową, a czasem wspólnym słuchaniem muzyki lub czytaniem książek. Wspólnie spędzone chwile zacieśniają więzy międzyludzkie. Pozwalają poczuć się szczęśliwie i bezpiecznie.