Miętowy pokój młodzieżowy – sprawdź nasze kolekcje!

Mięta to jeden z najmodniejszych kolorów stale cieszący się dużą popularnością również w aranżacjach wnętrz. Jak więc stworzyć miętowy pokój młodzieżowy, który zachwyci każdego nastolatka? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Życzymy miłej lektury!  
miętowy pokój młodzieżowy

Miętowe dodatki do pokoju młodzieżowego - co wybrać?

Miętowe wnętrza są modne, świeże i stylowe. Trudno jednak wyobrazić sobie pokój całkowicie zatopiony w tym kolorze. Najlepszym sposobem, aby wprowadzić do wystroju ten pastelowy odcień zieleni, jest wykorzystanie dodatków, które świetnie zaprezentują się na odpowiednich barwach bazowych.

W jakim otoczeniu dobrze wygląda miętowy? Jedno z ponadczasowych połączeń to mięta i biel, które bardzo łatwo wniesiemy do aranżacji każdego pokoju. Pomalowane na biało ściany stworzą idealne tło dla miętowych zasłon, a białe łóżko dla miętowej pościeli, koców i poduszek. Panele bielone wyeksponują miętowy dywan, a białe meble - na przykład z kolekcji SNOW lub MARIDA - mogą stać się miejscem dla miętowych dekoracji, takich jak lampki, ceramiczne osłonki na kwiaty czy cotton balls.

pokój młodzieżowy dla dziewczyny miętowy

Pokój młodzieżowy dla dziewczyny miętowy - jak go zaaranżować?

Aranżacja, w której dominuje biel i mięta jest niezwykle uniwersalna, dlatego sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i w pokoju dziewczynki. Takie połączenie kolorystyczne jest nieco chłodne, dlatego warto ocieplić je dodatkami, które nadają przytulność - puszystymi dywanami, kocykami czy poduchami.

Miętowy pokój młodzieżowy dla dziewczyny zamiast bieli może bazować na różu, jednak wyłącznie w odpowiednim odcieniu. Ponieważ mięta to odcień pastelowy, dziewczęco i delikatnie zaprezentuje się jedynie z pudrowym różem, na przykład na ścianach lub w formie dodatków. Takie "cukierkowe" zestawienie warto przełamać elegancką bielą mebli, które są ponadczasowe. Poszukując innych, bardziej energetycznych duetów niż róż i mięta, możemy eksperymentować również z innymi pastelami, na przykład z kolorem brzoskwiniowym, lawendowym czy rozbielonym żółtym. Tego typu zestawienia stworzą aranżację, która emanuje dobrą energią i zawsze pozytywnie nastraja do działania. 

Pokój młodzieżowy szaro-miętowy dla chłopca lub dla dziewczynki

Podobnie, jak pokój miętowo-biały, aranżacja szaro-miętowa będzie na tyle uniwersalna, że sprawdzi się jako sypialnia dla chłopca i dziewczynki, a tym samym również dla rodzeństwa, które dzieli ze sobą tę przestrzeń.

Jak zaprojektować szaro-miętowy pokój młodzieżowy? Ponieważ jest to jedno z najpopularniejszych połączeń, inspiracje znajdziemy niemal na każdym kroku. Niektóre wnętrza utrzymane w tej palecie barw stawiają na drewnianą podłogę, która powinna być jak najjaśniejsza, aby dobrze komponowała się z tymi chłodnymi odcieniami. Inne wybierają "total look" z szarością, dlatego znajdziemy w nich również szare panele podłogowe. Ściany szaro-miętowego pokoju można pomalować właśnie na te dwa kolory naprzemiennie, jednak ciekawszym rozwiązaniem powinna okazać się tapeta, która nada wnętrzu charakter.

Na tle miętowych ścian dobrze zaprezentują się białe lub szare meble (na przykład biało-szara kolekcja CANMORE). Warto rozważyć także mniej oczywisty wybór i postawić na umeblowanie białe z drewnianym wybarwieniem, takie jak elementy wyposażenia wnętrza z kolekcji ARKINA. Należy pamiętać również, że mięta i szarość powinny przeplatać się ze sobą w całej aranżacji, dlatego pozostałe elementy wyposażenia (fotel, rozkładana kanapa, kontenery na książki i zabawki), tekstylia i dodatki najlepiej dobierać spośród produktów z tej samej części palety barw.

pokój młodzieżowy szaro miętowy