Nowoczesna szafka na buty – zadbaj o porządek w przedpokoju!

Utrzymanie porządku w przedpokoju jest niezwykle ważne. W końcu to pomieszczenie, które wita naszych gości. Nawet w niewielkim korytarzu powinny znaleźć się więc meble do funkcjonalnego przechowywania, takie jak nowoczesna szafka na buty. Jaki model wybrać? 
nowoczesne szafki na buty

Nowoczesne szafki na buty dopasowane do stylu aranżacji

Wybór odpowiedniej szafki na buty to duże wyzwanie. W pierwszej kolejności musimy taki mebel dopasować do pomieszczenia pod kątem wymiarów. Jeśli przedpokój jest przestronny, nie będzie to żadnym problemem - po prostu wybierzemy szafkę z określoną ilością półek i w odpowiednim stylu. W trudniejszej sytuacji są posiadacze wąskich, ciasnych korytarzy. Do takich przestrzeni poleca się równie wąskie szafki na buty, w których obuwie przechowywane jest w pionie za sprawą specjalnych półek z przegródkami. Kolejna ważna kwestia to wygląd mebla. Jak dobrać go do aranżacji?

nowoczesna szafka na buty do przedpokoju

Nowoczesna szafka na buty w stylu modern czy industrial?

Najmodniejsze dzisiaj style wnętrzarskie to styl skandynawski, loftowy, industrialny i nowoczesny. Jakie szafki na buty sprawdzą się w takich przedpokojach? Najnowocześniej zaprezentuje się mebel wykończony na wysoki połysk, utrzymany w uniwersalnej kolorystyce - biel, szarość, drewno. Jeśli szukamy szafki do ciemnego i małego przedpokoju, postawmy na rozjaśniającą i optycznie powiększającą biel. Tymczasem idealna szafka do przedpokoju loftowego czy industrialnego to mebel wybarwiony na kolor naturalnego drewna z czarnymi akcentami. Taka szafka z pewnością nada korytarzowi ciekawy charakter.

Nowoczesna szafka na buty do przedpokoju - stojąca czy wisząca?

Poszukując szafki na buty do przedpokoju, natrafimy na modele stojące oraz wiszące. Który wariant sprawdzi się lepiej? Stojąca szafka będzie bez wątpienia bardziej klasycznym wyborem. Z takiej szafki skorzystamy wygodnie, siedząc na pufie podczas zmiany obuwia. Nie będziemy musieli sięgać wysoko do szafki, aby wyjąć z niej buty lub je schować. Z kolei wiszący model będzie najlepszym rozwiązaniem w wąskim przedpokoju, gdzie każdy centymetr przestrzeni podłogowej jest na wagę złota. Nie musimy nawet montować takiego mebla zbyt wysoko - wystarczy, że nie będzie zajmował miejsca na podłodze. Nowoczesne szafki na buty wiszące okażą się pomocne także w sytuacji, gdy zechcemy zwiększyć ilość miejsc do przechowywania obuwia. Możemy wtedy powiesić taki element wyposażenia wnętrza nad szafką stojącą. 

Nowoczesna szafka na buty z siedziskiem, czyli mebel dwa w jednym

Gdy mamy do czynienia z naprawdę małym przedpokojem lub po prostu lubimy wielofunkcyjne meble, powinniśmy wziąć pod uwagę zakup szafki na buty z siedziskiem. Takie wyposażenie oferuje nam dużą ilość miejsca do przechowywania obuwia, a także wygodną przestrzeń do zmiany butów przed wyjściem z domu oraz po powrocie. To bardzo komfortowe rozwiązanie - po prostu siadamy, sięgamy do szafki po buty i zakładamy je bez potrzeby wstawania. Poza tym takie meble wyróżnia także bardzo ciepły, nadający przytulność wygląd. Tapicerka pozwala wprowadzić do aranżacji ciekawy kolor i nieco odświeżyć jej charakter. 

nowoczesna szafka na buty z siedziskiem

Szafka z siedziskiem to również oszczędność wolnej przestrzeni, bowiem wyposażenie łączy funkcje szafki i pufy w ramach jednej estetycznej bryły, która pełni jednocześnie rolę praktyczną i dekoracyjną. Dzięki temu nie musimy rezygnować z wygodnego miejsca do zmiany obuwia na rzecz miejsca do jego przechowywania czy odwrotnie, a przedpokój prezentuje się schludnie i elegancko.